reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od wiosny/lata 2014

Justynka, ano na pewno :) ja też, aż tak restrykcyjnie na to już nie patrzę :) nic nie zniknie, jest super :) :*

Fuma, życzę Ci żebyś poszła, nawet przede mną, mogę Ci odstąpić kolejkę ;)

watpliwosci, no właśnie mam nadzieje, że mój też mnie nie pogoni ze względu na wiek.. choć wydaje mi się, że mężczyźni ginekolodzy mogą mieć lepsze podejście do takich spraw.. baby są wredne jednak trochę ;)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny:) Chciałam Wam powiedziec żebyscie nie kupowaly tych testów na allegro za 1zl o czułości 10 bo są do d...Wczoraj mi przyszły( w sumie to po czasie...) i tak zrobiłam sobie z ciekowości jak gruba bedzie kreska..oczywiście pojawiła sie po paru sek. ale kolorem odbiegała od kontrolnej, gdzie w testach aptecznych o czułosci 20 lub 25 wychodziła bardziej nasycona :)Także lepiej chyba kupic w aptece..
 
I byłam.. i tak jak tu rozmawiałyśmy.. ;-) mówi, że 8 m-cy to krótko, że tak dwa lata przy współżyciu 3-4 x w tygodniu ;] tak go uczyli ;] ale na szczęście wypisał mi badania, które mam zrobić i w którym dc. pobrał na cytologię, tylko za bardzo nie zrozumiałam go, bo kazał mi się zgłosić do położnych, że one wykonają cytologię po tym jak wybiorę jakieś dopochwowe globulki - fluomizin co mi przepisał, a nawet nic nie powiedzial, że mam jakieś zapalenie. Dał receptę i tyle. Czyli dobrze rozumiem, że nie pobrał mi cytologii, bo niby mam jakieś zapalenie, a mam ją wykonać po tym jak je wybiorę ;/? A tak poza tym to wyprowadził i tłumaczył, że bez paniki, bez szaleństw, że to do 2 lat i wtedy mogą stwierdzić niepłodność i odesłać dalej.. brrr ;p ja nie chcę stwierdzać niepłodności tylko za wczasu się dowiedzieć co i jak ;p

Aaa i co mnie zdziwiło kazał kupić testy owulacyjne, gdzie myślałam, że lekarze nie są za tym. Mówi, żebym sobie w ten sposób monitorowała ;p
 
Ostatnia edycja:
MONIUSIA-specjalnie tu zajrzalam bo pamietam,ze mialas dzisiaj isc do lekarza.
Skierowanie na jakie badanie Ci dal? Te co wczesniej pisalas: prolaktyna i progesteron czy jakies inne.
No takie jest wlasnie postepowanie lekarzy,szczegolnie na NFZ.Ja bym na Twoim miejscu poszukala innego bo jakies farmazony opowiada ale zrob jak Ty uwazasz.Juz wczesniej pisalam,ze lekarze postepuja wedlug schematu,dla kazdego maja ta sama metode.Zrob te badania to zobaczymy.
A mierzysz temperaturke? Moze zrob sobie wykresik od nastepnego cyklu to sama sobie zaobserwujesz co jest.
Testy owu mozesz sobie kupic jak chcesz ale cudow sie po nich nie spodziewaj.Owulacje moze stwierdzic tylko monitoring nic wiecej.Test moze byc dodatni ale to nie znaczy,ze na pewno dochodzi do owulacji.A jak juz nawet dojdzie to nie pokazuje czy jajeczko peklo.Test pokazuje tylko pik LH (najwieksze stezenie)a po dodatnim mozesz miec owu zaraz,za 24 albo za 48 godzin.I badz tu czlowieku madry.Sama przechodzila etap z testami ale moja ginka mnie sprowadzila na ziemie.

JUSTYNA-slyszalam juz o tych testach.Ja sie nacielam na te tanie z Tesco,tez do bani.

WATPILWOSCI-niestety jest wlasnie tak jak piszesz.Lekarza nie powinno obchoodzic ile masz lat tylko jak dlugo sie starasz.Zycze powodzenia i zebys jak najszybciej mogla sie cieszyc swoim maluszkiem
 
Ostatnia edycja:
Dzięki za pamięć :) wypisał, bo powiedział, że za te badania się płaci, nie ma skierowania : prolaktyna, progesteron, FSH i LH. AA no i badanie nasienia, ale narazie dam sobie spokój, bo już mąż się stresuje i mówi, że nie bierzemy kredytu, bo i tak się rozwiedziemy, bo to jego wina pewnie ;p

Trudno, oby zinterpretował to co wyjdzie chociaż i potem zobaczymy.

No właśnie nie mierzyłam temp., bo nie chciałam się stresować i nakręcać. Może faktycznie zakupię, w sumie jak z testami cały cykl pokombinuję to temp. nie zawadzi też :)

Marzy mi się, że nie będę musiała robić tych badań, że akurat się udało i przyjdę do niego z konkretem, hehe. Ale to tak początek grudnia się okaże..

Chyba poczekam z tymi globulkami też i zrobię to jak będę robić te hormony.. ich nie można stosować w ciąży, też takie dziwne podejście, skąd wie, że mi się nie udało akurat..
 
Ostatnia edycja:
Hej, może i ja do Was dołączę :) w maju tego roku rozpoczęłam ponowne starania o bobo, w styczniu zaszłam w ciążę, niestety w marcu straciłam dziecko. Jestem Paula, mam 30 lat :)
 
Witamy :))) Już nam pomału uciekają z tego forum, więc dobrze, że ktoś chociaż jeszcze dochodzi, ale życzę Ci, żebyś jak najszybciej stąd poszła sobie, hehe :)
 
reklama
Do góry