reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od wiosny/lata 2013 :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Vinga właśnie bolder bardzo mi się podoba, ale takie pierdoły mogą uprzykrzyć uzytkowanie. Nela jeździła Roan Marita kolor sc-05 :: Wózki dziecięce i Foteliki samochodowe : BOBAS i z gondoli byłam bardzo zadowolona, mimo braku skrętnych kółek. Wózek bardzo ładnie się prezentował, spacerówka była już brzydka.
Teraz jakbym miała kupować to wzięłabym jakiś ze skrętnymi kółkami, atlantic baby design są ponoć świetne.
 
reklama
vinga Podstawowe kryteria zmiany fotelika na większy to:
1) waga dziecka przekracza dopuszczalny limit dla danego fotelika,
2) dla fotelików 0-13 kg - głowa, a dla pozostałych fotelików - linia oczu wystają ponad górną krawędź oparcia fotelika,
3) pasy uprzęży fotelika nie dają się poprawnie zapiąć (problem zbyt krótkich pasów pojawia się głównie w wąskich fotelikach 0-13 kg, najczęściej w okresie zimowym).
U nas zmiana ftelikanastąpiła bardzo szybko. Właśnie w zimie okazało się że syn nie zmieści się w małym foteliku w kombinezonie. Miał wtedy ponad 6 miesięcy. Fotelik ustawialiśmy do pozycji półleżącej z tym że już jeździł przodem do kierunku ruchu.

Aniołek ahh te kredyty:/ My marzymy o własnym domu ale jesteśmy pełni obaw właśnie w związku z kredytem...
Czyli maść majerankowa jednak nie pomaga?:( U nas jeszcze stosujemy pulmex baby, smaruje się tym klatkę piersiową i plecy. Podobne działanie ma Viks Vaporub. Ale wiesz jak to mówią...leczony katar trwa 7 dni a nie leczony tydzień;P

Carla tak, wózki mają świetne ale foteliki już szału nie robią, zwłaszcza Multi:/

Czy któraś z Was jeździ na nartach lub na desce? Mój małżonek jutro wybiera się do Korbielowa a ja muszę pasować w domu:( Niestety nie udało nam się w tym roku skompletować sprzętu dla mnie. Strasznie mi przykro...:(
 
Witam wieczornie spac nie mogę mąz jeszcze w pracy wiec wskoczyłam na bb no i samopoczucie ciut lepsze :eek:
Ja jesli moge wtrącic :) swoja opinie na temat spacerówek a przerobiłam ich cztery i zostałam na maxi cosi loola i jak dla mnie nie ma idelnego wózka bo zawsze jest cos w Maclarenie mało stabilny był i rozstaw kólek był taki ze jak szłam to obijałam sie o nie >Teraz jak by było druge dziecko chy ciałabym maxi cosi mura4 ale cena powala ale bardzo mi sie podoba ten wozek jako gondola i spacerówka :tak:
Jesli chodzi o nianie czy złobek wybrałabym chyba złobek ale jak narazie kombinujemy z mężem wymieniac sie ja pracuje na pół etatu rano a on ma zmiane popołudniową wiec jak narazie idzie dobrze :)
Tesiak jesli chodzi o narty to nie pomoge ;(
Pisałyscie o planowaniu płci wiec mi sie marzy córeczka ale jak bedzie drugi synek tez bedzie ok :) tak jak pisała Carla ze chciałaby miec druga co¶eczke drugi synek bedzie bardziej ekonomicznie bo wyprawka itp plus mamy tylko dwie sypialnie :eek: ale bardziej nastawiam sie na córeczke i tez czasami zagładam na watek o planowaniu płci ale ja to bym sie chyba nie podjeła tak rygorystycznej diety itp jesli chodzi o planowanie ;)
Dziewczyny jakie macie plany na walentynki ? ja za bardzo nie zaszaleje bo zostajemy w domu :sorry: wiec macie moze jakies fajne danie na romantyczna kolacje ???cos lekkiego na deser zaznaczam ze od srody jestem na diecie ;) lece lulu bo jutro rano nie wstane a pobudka bedzie pewnie kolo 6 pa dobrej nocy i miłego weekendu
 
Tesiak pytalas sie czy któraś z nas jeździ na nartach czy desce bo chcesz skompletowac sobie sprzet? Więc ja nie jeżdżę ani na nartach ani na desce stad moja odpowiedz :)
 
Ahh źle mnie zrozumiełaś:) Chodziło mi o to że jest mi przykro bo jutro mąż jedzie na narty beze mnie bo ja mam braki w sprzęcie. Ale dziękuję za dobre chęci:)

Zmykam do łóżka. Dobranoc:)
 
Tesiak ja jeżdżę na desce :) Mam fajny sprzęt i ubrania, siostra mi zostawiła jak poleciała do Kanady. A Ty na czym jeździsz? Bo wiesz, czasem lepiej sprzęt wypożyczyć niż kupować jak nie jeździ się za często, a odzież można naprawdę fajną znaleźć na necie albo w promocjach po sezonie. My mamy o tyle dobrze, że do Szklarskiej Poręby czy Karpacza rzut beretem, z okien góry widzimy :)
Kazimiera zrób sobie suwaczek plis :) Wtedy łatwiej mi Was kojarzyć czy dzieciate czy jeszcze nie :) Maxi Cosi tez mi się podoba, ale te ceny są z kosmosu! Więc znalazłam "zamiennik" w postaci Wózek Uniwersalny Enzo Evo Espiro Głęboki (2967399756) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. , jak dla mnie trochę podobny :)
Jak zaczęłam pracować po porodzie to ja miałam tylko 2 zmiany i też kombinowaliśmy z opieką nad małą.
Walentynek nie planujemy, wrócę pewnie zmęczona z pracy, zjemy obiad i tyle :)

Od wczoraj mam coraz większe wątpliwości czy to aby rozsądne z naszej strony powoływać na świat nowego człowieka... Teraz jak mój M. już zmienił zdanie na tak to ja chyba zaczynam wymiękać :(
 
Dzień dobry z kawusia :) tak jak przewidywalam usnelam po 3 bo sąsiadów pies szczekal zostawiają go na noce ogrodzie więc budził mojego synka I o 6 pobudka :) Carla suwaczek wczoraj próbowałam zrobić na kompie ale z małym rezultatem :( ogólnie używam aplikacji na telefonie i tam nie mam opcji suwaczkowej(chyba) ale dzis to poprawie :) link co wkleilas do wozka bardzo ładny i wyglada na porządny , u mnie tez mąż wróci późno z pracy w walentynki ale chciałabym cos zrobić lekkiego do jedzonka :) Zazdroszczę widoku gór z okna :) Ja tez mam obawy juz zreszta pisałam o tym jednego dnia chciałabym juz zacząć starania a drugiego poczekać kilka miesięcy :(
Tesiak widocznie cię nie zrozumiałam U mnie kocica chyba zaczęła marcowanie miauczenie jest nie do zniesienia :(
 
Ostatnia edycja:
Amelia- ja zatrudniam nianie ale kamer zadnych nie instalowaliśmy, musimy mieć do niej pelne zaufanie. Moim zdaniem należy obserowowac dziecko, poprosiłam tez zaufaną sasiadke żeby dala znac jeśli zauważy jakies nieprawidlowosci,

Fuma Foch- torun to piękne magiczne miasto wiec polecam, wychowałam się ok 50 km od niego

Tesiak- ja niestety ze lazami w oczach oddawałam dziecko niani,ale my nie mielsimy innej opcji, rodziców mamy daleko, kredyt na mieszkanie, nikt nam nie pomaga finansowo, ja wrocilam do pracy po to tez żeby ja utrzymać, dziewczyna która mnie zastepowala sprawdzila się wiec mieli z czego wybierac. A zyjemy mimo wszystko skromnie, bardzo skromnie;( ja z niani jestem w miare zadowolona, dziecko sie rozwija prawidlowo, jest czyste i najedzone i sprzata mi w domu chociaz jej o to nie prosze. zabiera na zajecia do biblioteki i inne miejca gdzie dziecko sie spotyka z innymi. kiedys tez sobie nie wyobrazlam zostawic po opieka innej osoby lub w zlobku ale zycie jest niestety brutalne;-)

Vinga-dziecko powinno się przenosić do fotelika przodem do kierunku jazdy ok 8 miesiaca zycia. U nas przeprowadzka po skoczeniu 7 była

My wczoraj byliśmy z malą na basenie pierwszy raz. Spodobalo nam się na tyle ze na pewno powtórzymy.


Milego weeekndu dziewczyny.
 
reklama
Witam - Ale dzisiaj zaszalałam ze spaniem:).... poszłam już spać ok 21 a wstałam o 9:30 :-):-):-):-) oczywiście z pobudką przy męża budziku bo szedł na 8 do pracy.... a teraz pije kawkę i dalej mecze się z katarem, ale jest o niebo lepiej....
Tesiak ja na nartach ani na desce nigdy nie jeździłam - mimo, że mieszkam w górach jakoś mnie do tego nie ciągło a po drugie trzeba kasy. aco do kredytu to my nie mieliśmy wyjścia bo ani warunków na mieszkanie z rodzicami oboje mieszkają w blokach, a po drugie ja wychodzę z załozenie, że z rodzicami się nie mieszka jak się już zakłada swoją rodzine...:)
Wasila też by się przeszła na base:).... dawno już nie byłam
Carla bo chyba tak to jest, że czym człowiek wiecej czeka i się zastanawia tym wątpliwości nachodzą większe, ja wątpliwości nie mam co do dzidzi, wiem że to odpowiedni moment na pierwsze dziecko - młodzi już też nie jesteśmy wiec kiedy jak nie teraz.... jedyna wątpliwość to taka czy zaczynać starania w marcu - i ew. jak się uda to czy zrobie tym dziecku krzywdę, że będzie najmłodzsze ze swojego rocznika.
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry