reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania od wiosny/lata 2013 :)

Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Amelia właśnie nie ma wychowawczego, jest rok macierzyńskiego a muszę się jeszcze wsyzstkiego lepiej dowiedzieć bo to pierwsze dziecko więc nie jestem zagłębiona w temat, niektóre gminy płacą matką jak siedzą z dzieckiem w domu , ale muszę iśći się dowiedzieć wszystkiego.
Carla wydaje się wporządku ten wózek, muszę jeszcze poczytać no i na miejscu w jakimś sklepie przejechać się jednym drugim , piątym ., ale to pewnie dopiero jak będziemy w PL na święta bo tu trochę za drogo
Vinga89 no niestety ale trzeba kombinować tak to już jest . Mojej też zmieniamy fotelik niedługo na 9-18 kg i będę się jak przy pierwszym foteliku sugerowała jak podała Tesiak testami z tej strony fotelik.info.pl
Wasila trochę motywacji daj mi trochę proszę żeby wykonać chodź parę ćwiczeń chodakowskiej:-D
 
reklama
Witam sie z kawa i wczorajszym paczkiem ;) ale co tam przynajmniej będzie z czego chudnąc ;) jestem na antybiotyku ale narazie poprawy nie widzę :( nie mam siły na kompa :(
 
Witam:)
Vinga - A masz zamiar wracać do pracy na chwilę czy od razu na l4? szczerze mówiąc też myślę nad tym.Fotelik mamy Romer King Plus 9-18 .


Tesiak- nie wiem czy wyższa półka , espiro tani też nie jest . Kupiłam wózek na Tosia.pl miał być do 10 dni , po chyba 14 zapytałam kiedy będzie to otrzymałam odpowiedz że za kolejnych 10 dni , że jest zamówiony , wiec się wkurzyłam , a finalnie się okazało że wózka nie mogą sprowadzić bo nie ma takiego koloru nigdzie ,także żenada , no nic pojadę jeszcze dziś może będzie ten magic , zobaczę jak się jeździ .Nam tablet z początku miał służyć jako takie samochodowe dvd dla Majki do oglądania bajek , taki najzwyklejszy by się nadał , no ale mąż to gadżeciarz i zaczął jojczyć że na swoim komputerze ma większośc stron poblokowanych itp wiec odpuściłam , mi w podróży wystarczy telefon z dostępem do internetu i wszystko wiem.
Ianka - a co ćwiczysz? ja przy kilerze już po 10 min mam dość , chyba skalpel zacznę podobno lżejszy

Muffi - podoba mi się iPad , zresztą jak wszystko appla :)

Oglądałam dziś dzień dobry tvn i znów pokazali nagranie z kamery gdzie niania biła po główce płaczące dziecko... normalnie zatłukłabym :no:, ciekawi mnie czy Wy , gdybyście mieli zatrudnić nianie , zdecydowałybyście się na zainstalowaniu kamer? Nie chodzi mi o inwigilację lecz o bezpieczeństwo dziecka.?
 
Cześć

Właśnie tak sobie siedzę i się zastanawiam gdzie pojechać na marcowy weekend.Wymyślam propozycję dla Mojego bo umyśliliśmy sobie wyjechać żeby uczcić przywitanie wiosny.Jak na sam weekend to musi być być gdzieś niedaleko.Zastanawiam się nad Toruniem bo to podobno piękne miasto.

Kazimiera-życzę zdrówka.

Amelia , no szczerze mówiąc nie zastanawiałam się nad tym. Ale pewnie jak bym miała zostawić dziecko z nieznaną osobą to zapewne by mi to przyszło do głowy.Inna sprawa,ze w naszej małej mieścinie to inwigilacja trwa na okrągło-sąsiedzi o wszystkim doniosą:)
Na szczęscie nie będę musiała o tym myśleć bo albo ja zostanę z dzieckiem jak długo się da w domu albo babcie go dostana do pilnowania:) Moja teściowa już się doczekać nie może a moja mama tez by chciała:)
 
Witam:)

niedawno wróciliśmy z zimowego spaceru. Franek zasnął dosłownie w momencie;) i mnie też takie wyjście dobrze zrobiło:)

Muffi myślałam że tylko ja tak późno w nocy tutaj zaglądam;) Właśnie wczoraj rozmawialiśmy z mężem że lepiej żeby tablet miał modem 3G. No niestety iPad nawet ten mini jest póki co poza naszym zasięgiem;/
Napisz w takim razie co Ciebie interesuje...;)

Kazimiera 3maj się:)

Amelia fakt, Espiro do najtańszych nie należy ale w porównaniu do cen wózków np Mutsy to wypada blado;) W takim razie Tosia.pl dołącza do czarnej listy...Ja mam podobne doświadczenie ze sklepem Baby-Maxx:/
Właśnie muszę wybrać...albo przedłużyć umowę w orange i wziąć jakiegoś smartfona z Androidem albo przejść na kartę, zostać z moją starą Avilą a w zamian kupić ten tablet. Z tym że co miesiąc płacę abonament którego praktycznie wogóle nie wykorzystuję.
Co do niani...Ja wolę żyć skromniej a swojego dziecka obcej babie nie oddam.
 
Amelia, chyba od razu przejdę na l4. też oglądałam dzień dobry tvn, aż mi krew zmroziło. ja zamierzam zostać z dziećmi w domu dopóki nie pójdą do przedszkola, chyba po tych wszystkich sensacjach ze żłobkami i nianiami nie zostawiłabym dziecka. Wiem, że większość z nich jest porządna ale jakaś obawa zawsze jest.
a kiedy przeniosłyście dziecko z fotelika-nosidełka w normalny fotelik, bo praktycznie wszystkie są od 9kg i roku, nie wiem czy np. policja przy kontroli by się nie przyczepiła, że za duży fotelik dla niego.
 
Witam:)
oj niestety ale coraz więcej słyszy się o tych nianiach co biją dzieci.... masakra normalnie.... i zostaw tu swoje dziecko z kimś takim - ja też bym najchetniej została z dzieckiem w domu przynajmniej póki nie pójdzie do przedszkola no ale niestety z jednej wypłaty się nie utrzymamy - zwłaszcze, że mamy kredyt na dom...:(.... tak wiec nie pozostaje nic innego jak żłobek lub niania... ale nadal liczę na ten roczny macierzynski zawsze to pół roku dłużej w domu z dzieckiem....
Katar dalej nie odpuszcza a na dodatek rano dostałam @ i standardowo umieram... ale pocieszam sie tym, że to ostatni cykl z zabezpieczeniem :-):-):-).... w marcowym ruszamy do dzieła:)....
Piję sobie drinka (turbo ptysia:) czyli wiśniówkę z sokiem bananowym :) tak mnie coś naszło.... a co.... raz się żyje.... trzeba sobie czasem zrobić odskocznie od codzienności...
miłego wieczorku życzę:)
 
Ostatnia edycja:
Widzę,że tu juz rozmowy o wózkach i fotelikach..ja póki w ciążę nie zajdę nie myślę o takich sprawach :)
Piszecie o nianiach,kamerach..moim zdaniem albo zatrudnijcie kogoś komu zaufacie,spędzcie z tą osobą trochę czasu,poobserwujcie jaki ma stosunek do dziecka i albo ją zatrudnijcie albo nie..kamery to dla mnie grubaaa przesada.Poza tym jest obowiązek poinformowania niani o założeniu kamery.
Ja osobiście dziecka bym nie oddała pod opiekę obcej osobie,wolałabym już żłobek.Całe szczęscie jesteśmy w komfortowej sytuacji,że mamy 2 komplety dziadków na miejscu oraz siostrę która nie może sie wrecz doczekac az bedzie sie mogła naszym dzieckiem zajmować:)
 
Hej hej :)
U nas w grę wchodzi tylko żłobek- wolę to niż nianię. Z naszego żłobka jesteśmy bardzo zadowoleni, a najwazniejsze, że Nela uwielbia żłobek. Ma tam kolegów i koleżanki, dużo mają zajęć plastycznych, rytmika, uczą się wierszyków i piosenek- dla mnie bomba. Niani bym dziecka nie oddała.

Stan pochwal się jak będziesz już pewna, ale póki co trzymam kciukasy &&&
Vinga a dlaczego nie polecasz boldera? Mnie się bardzo podoba i nawet brałam go pod uwagę...
Fuma Foch polecam szukamnoclegu.pl
Tesiak dla mnie w ogóle espiro i baby design to dobre firmy jeśli chodzi o wózki.
Aniołek oby to był ostatni @ w tym roku :)

powiem Wam dziewczyny że jakby wyjscia nie było to dziecko każda by dała do niani czy do żłobka, dlatego nie ma co się nastawiać z góry na nie bo nie wiadomo jak będzie za kilka miesięcy- oczywiście życzę żeby każda mogła siedzieć ile chce z dzieckiem w domu :)
 
reklama
Carla, jest kilka ważnych szczegółów które nie są dogodne, np, gondola strasznie się kiwa, masz wrażenie, że ten wózek zaraz się rozleci, budka od gondoli ma siateczkę a tą siateczkę przykrywa materiał który nie jest na nic przyczepiany i ciągle się zawija i dzieciakowi wiatr na głowę wieje. tylne koła żeby napompować trzeba odpiąć i po kilku razach też wyglądają tak jakby miały odpaść. Kosz na zakupy non stop się ciągnie po ziemi, powietrze uchodzi ciągle z kół. no sporo by wyliczać. Ja kupiłam go głównie ze względu na b. dużą gondolę, Nataniel miał być od początku dużym dzieckiem (i jest) i całą zimę musimy w gondoli przejeździć. Są oczywiście i plusy :) bardzo ładnie jak dla mnie wygląda, jest bardzo zwrotny, dobrze się prowadzi nawet po śniegu, łatwo się go składa-rozkłada. ja na pewno dla drugiego dziecka nowego wózka kupować nie będę, jakoś przeżyję z tym. pewnie jakbym miała kupować nowy to inny bym wybrała...
 
Status
Zamknięty i nie można odpowiadać.
Do góry