reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starania o pierwsze maleństwo lato 2015

reklama
Kaana, tak jak mówi Lusia. To nic złego. Tylko dla mnie np małżeństwo to pewien symbol, etap wtajemniczenia opatrzony przysięgą - mówiłam, że w pewnych kwestiach jestem konserwa. Dla mnie ciąg logiczny to bycie parą-narzeczeństwem-małżeństwem-rodzicami-dziadkami... Ale każdy swoje życie układa po swojemu. Nie muszę tego rozumieć i pochwalać i tyle. Ganić też nie zamierzam - to nie moja rola.
 
Karola miłego wypoczynku :) a u mnie zamiast spacerku cały dzień w łóżku... I nie, nie z tych przyjemnych powodów. Gdy juz wychodzilismy zrobilam się nagle blada, ciemno mi się przed oczami zrobiło i K powiedział ze rozrywka na dziś to filmy i żarcie ;) okropnie słabo mi jest do tej pory, trochę lepiej mi na dworze ale na szczęście mam balkon wiec chociaż robie za monitoring uliczny dziś :)
Co do koleżanek w ciazy to u mnie też. Od lutego wysyp ciąż. Chyba ja je pozarazalam :D ale jedna tez poronila a tak to wszystkie teraz się chwała brzuszkami :)
 
Hej dziewczyny
Ja dziś po rodzinnej imprezie jestem. Brzuch mi chyba peknie ale dla takich pysznosci warto teraz pocierpiec troszkę.

Falka może jeszcze nie wszystko stracone. Ja co drugi cykl mam wydłużony:-/ raz owu w 13 dniu cyklu a raz w 18. Jedno jest pewne jesli będzie się to powtarzało to trzeba działać. Jeśli w ciągu trzech miesięcy od teraz nie zajde w ciążę to zaczynam szukać przyczyny. Szkoda mi czasu.

Kotka kochana wiem co czujesz. Teraz sporo znajomych i dziewczyn w rodzinie jest w ciąży. Po dwóch ostatnich o jakich się dowiedziałam to plakalam. Dodatkowo ja w pracy non stop się wkurzam jak widzę rodzące dziewczyny w moim wieku albo młodsze. Niektóre maja juz po dwoje, troje dzieci nawet!! Staram sobie powtarzać ze niedługo i na mnie przyjdzie pora. W dodatku ciągle słyszę od znajomych i rodziny jedno pytanie. Kiedy dziecko? Ja nie mowie nic a mąż najczęściej ze pracujemy nad tym ale juz tez go to denerwuje i mówi ze będzie w swoim czasie.

Karola zycze Ci wspaniałej pogody i dużo relaksu. No i żebyście nie wrócili sami:-)
 
PanaKotka, tak, jestem romantyczna, ale też nie oczekiwałam, że na forumach używają szyfrów ;)

Mi strasznie szybko minęła niedziela :-) Odwiedziłam rodziców, byłam na kawie z siostrą no i porządki i remonty w mieszkanku :baffled:

Tak, oby był wysyp fasolek!!!


Mnie dalej męczy zgaga, i znalazłam dziś kropelkę różową na majtkach - spory dorobek, ale aż strach pomyśleć że znowu przyjdzie okres :-D

Karola, super urlopu, szalej! ;-)

Też uważam, że jak coś wydaje się nam dziwnego, lepiej się zbadać, dla własnego spokoju.

Ja pracuję w branży IT i w większości mnie otaczają faceci, i chyba mam nie za dużo ciężarnych koleżanek. W każdym razie smutek aż tak mnie nie zjada z powodu rodzących się dzieci wokół, ale rozumiem, że to bolesne. Mnie strasznie męczyło, jak jeszcze nie rozpoczęliśmy starań a ktoś zachodził w ciąże :-(
 
Ostatnia edycja:
Karola, ależ Ci zazdroszczę wyjazdy nad morze! Tyle lat nie byłam nad morzem już... Ale może jak zajdę w ciążę, to wsadzę Drwala i w nocy go wywiozę. On nigdy nie widział morza.

Megi, my na Chmielaki mieliśmy jechać ze znajomymi, a stanęło na tym, że cały dzień spędziliśmy w łóżku. Na oglądaniu filmów, jedzeniu, masażach, przytulaniu i fikaniu :) Udało nam się nawet popsuć łóżko, choć nie wtrakcie igraszek :D
Ponadto Drwal złapał jakąś gastrofazę i jadł wszystko ze wszystkim. Słone ze słodkim, kiełbasę z puddingiem, chipsy z ciastem... Normalnie pytałam czy przypadkiem w ciąży nie jest.

Z tymi ciężarnymi już mi przeszło. Wyłączenie fb bardzo pomaga :D

Teraz czekam na wtorek. Jadę badania zrobić. Dostałam skierowanie na progesteron, prolaktynę, lh i fsh. Tylko, że lh robi się przecież w okolicy owu, a fsh i prolaktynę w 3-5dc... A gin kazał mi to wszystko robić jednego dnia... Badania na nfz, więc niby nic nie tracę. Ale jaki sens jest robić badania, gdy oznaczane hormony nie są w szczycie?
 
PanaKotka, ja też robiłam Lh na początku cyklu, razem z Fsh, tak mi gin zalecił. Lh nie zawsze robi się w okolicach owulacji, często własnie w pierwszych dniach cyklu, ponoć tak też jest dobrze. Chodzi o określenie stosunku Lh do Fsh, i chyba dlatego powinno się je robić razem. Tylko, że z tego co się orientuję to jesteś już w drugiej fazie cyklu, to trochę dziwne że teraz Ci kazał to wszystko robić... Ale co lekarz to inne metody i teorie. Skoro na nfz to warto zrobić.

Dziś miałam nareszcie wzrost temperatury... Nie jest to jakiś gigantyczny skok, ale coś drgnęło na tym wykresie. Może nie wszystko jeszcze stracone, tak jak Tynka napisałaś... Chyba sobie jutro machnę ten progesteron bo i tak mam zamiar zrobić badanie poziomu witaminy D. Po naczytaniu się mądrości w internecie doszłam do wniosku, że mogę mieć niedobór.

Udanego urlopu Karola! Odpoczywaj ile wlezie.
Raszplinka, jak tam, testowałaś już?
 
reklama
Falka, wit D biorę cały czas. Większość społeczeństwa ponoć ma niedobory. A biorę bo w najbliższej rodzinie urodziła się dzidzia z wadą nóżek. Przed i w czasie ciąży będę brać wit d. Na wszelki wypadek...
Dobrze, że pójdziesz na ten progesteron. Ja czasami to bym chciała mieć podpięty taki komputerek, co by pokazywał na bieżąco stężenie hormonów. Może wtedy bym wreszcie wszystko zrozumiała. Niby żyjemy w czasach, gdzie nauka jest bardzo rozwinięta, komputeryzacja i robotyzacja dotyczy prawie każdej dziedziny naszego życia, a okazuje się, że jak pojawiają się problemy z hormonami, to jesteśmy prawie w średniowieczu i trudno ma nimi cokolwiek zrobić, bo choć lekarze mniej więcej zależności między nimi, to ich nie rozumieją i leczą tylko proste, mało skomplikowane przypadki.
 

Podobne tematy

1
Odpowiedzi
19 tys
Wyświetleń
809 tys
Do góry