reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staramy się, wspieramy i o życiu rozmawiamy!:)

reklama
Cześć dziewczyny!
Nazywam się Paulina i jestem mamą 4,5letniego chłopca. Postanowiliśmy z mężem, ze czas powiększyć rodzine kolejny raz i postarać się o malenstwo. Przez ostatnie 4 lata brałalam tabletki antykoncepcyjne Dorin - ostatnią wzięłam w środę 26.09 po czym krwawienie z odstawienia pojawiło się w sobotę. Od teraz zaczynamy działać. Troszkę się boje ponieważ synka urodziłam przez CC i pozostał mi ubytek w bliźnie 7mm. Lekarz mnie nastraszył, ze ciąża może zagnieździć się właśnie w ubytku i wtedy trzeba będzie ją usunąć... ale może być tez tak, ze dzidziuś ułoży się dobrze i ciąża będzie zdrowa a jedyną koniecznością będzie kolejne CC.

Jest tu ktoś w podobnej sytuacji?
Bardzo bym chciała zajść od razu i bardzo się na to nastawiłam, ale wiem ze to nie takie latwe
Tu same takie co to już chcą, więc witaj w grupie :D
 
No właśnie tpo mam dobre a to drugie jest bardzo wysokie bo norma do 115 a ja mam 3 tys. No właśnie czytam o tym Hashimoto moja siostra ma a to ponoc genetyczne.
No to masz bardzo duże szanse na hashi. Te przeciwciała na bank ci atakują tarczyce, kwestia teraz tego ile ona ma sił się bronić. Nawet jeśli teraz jeszcze jakoś ciągnie, to bardzo szybko może przestać i wtedy wszystkie parametry się posypią. Znajdź dobrego endo i zacznij działać! Badalas d3, żelazo, ferrytyne itp? To wszystko może być niszczone przez przeciwciała, trzeba sprawdzic!
Aha, ja odstawiłam jod, biorę kwas foliowy bez jodu, to podobno pomaga na przeciwciała. (A przynajmniej ich nie powiększa)
 
No to masz bardzo duże szanse na hashi. Te przeciwciała na bank ci atakują tarczyce, kwestia teraz tego ile ona ma sił się bronić. Nawet jeśli teraz jeszcze jakoś ciągnie, to bardzo szybko może przestać i wtedy wszystkie parametry się posypią. Znajdź dobrego endo i zacznij działać! Badalas d3, żelazo, ferrytyne itp? To wszystko może być niszczone przez przeciwciała, trzeba sprawdzic!
Aha, ja odstawiłam jod, biorę kwas foliowy bez jodu, to podobno pomaga na przeciwciała. (A przynajmniej ich nie powiększa)
Żelazo tylko badałam mam ok. No właśnie zdaje sobie sprawę że może mnie Hashimoto zaatakować dlatego od razu działam nie ma na co zwlekać. Endo znalazłam dobrego ona bierze pod uwagę to że ktoś stara się o dziecko i pod tym względem ratuje ta tarczycę ile się da moje 3 znajome do niej chodziły przed ciążą i w ciąży.
 
U mnie aTG też wysoko ponad norme. Bierzesz jakieś leki na tarczyce ?
A tylko to atg masz wysoko ? Byłaś z tym u lekarza? Ja do tej pory nie miałam żadnych problemów z tarczyca dopiero teraz odkryłam że coś się dzieje i dopiero idę do lekarza pewnie da mi leki. Ty bierzesz coś na to?
 
Dziewczyny a jeśli jesteście przy temacie tsh to się zapytam, bo widzę, ze mądre tu duszyczki :) moje tsh wyszło 2600 niby norma jest do 4000 chyba z tego co pamietam. Niektórzy mówią, ze 2600 w wieku 25 lat to trochę za dużo?
 
A tylko to atg masz wysoko ? Byłaś z tym u lekarza? Ja do tej pory nie miałam żadnych problemów z tarczyca dopiero teraz odkryłam że coś się dzieje i dopiero idę do lekarza pewnie da mi leki. Ty bierzesz coś na to?
I TSH mi skacze. Nie biorę, bardzo mądra lekarka mówiła żeby się bronić przed hormon ami najdłużej jak się da. I że a TG mogą mieć związek z niedoborem jodu.
 
I TSH mi skacze. Nie biorę, bardzo mądra lekarka mówiła żeby się bronić przed hormon ami najdłużej jak się da. I że a TG mogą mieć związek z niedoborem jodu.
Z jodem trzeba uważać, bo w niektórych syt tarczycowych pomaga, a w niektórych może bardzo zaszkodzic i prowadzić do ciezszej niedoczynnosci. Lepiej sprawdzić u lekarza swój przypadek niż ryzykować.
 
reklama
Do góry