reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

reklama
najbardziej się boje że znowu się nie potrzebnie nakręcam i znajduje objawy i przyjdzie rozczarownie... boże ile jeszcze?
Trzymam za Ciebie kciuki.!Mocno!Przed nami drugi cykl staranek za kilka dni.Tym razem zabierzemy sie za to od poczatku, gdy tylko bedzie mozliwosc:rofl2:W pierwszym cyklu zdecydowalam sie na staranka dopiero w 10 dniu.A Ty Martynko, usiadz przed telewizorkiem lub poczytaj ksiazke. Zajmij czyms głowe.

Czesc kochane:-Dja dopiero wrocilam do domku bylam w pracy potem jazdy no i jestem przepraszam kochane ale nie zdaze nadrobic wszystkich dzisiejzych postow za duzo tego a musze sie jeszcze troszke przygotowac do jutrzejszego egzaminu:tak:


Tzrymajcie za mnie kciuki a ja z gory nie dziekuje zeby nie zapeszac:-D


Bede mocno trzymac kciukasy. Badz krolowa szosy

Kropeczko, mam nadzieje ze zakupy udane a jutro swietnie bedziecie sie bawic na imprezce.

Jest mi troche smutno, ale nie czuje sie rozczarowana. Zastanawiam sie jednak dlaczego nie wyszlo. Czy myslicie, ze jesli mam wizyte u ginekologa przed sama owulacja( a moze i w trakcie)to on na usg jest w stanie zobaczyc jajo?Nie znam sie na tym kompletnie, ale moze Wy cos wiecie. Zapytac go o to?:zawstydzona/y:
Gdy ostatnio bylam u ginekologa mowil, ze nie widzi u mnie zadnych nieprawidlowosci- bylo to 10 miesiacy temu.Chyba w ciagu tego czasu nie moglo mi sie nic zrobic niedobrego.? Mialam rowniez robione usg ( mowil ze wszystko w najlepszym porzadku) i cytologie ( wyszla pierwsza grupa), hormony tarczycy, toksoplazmoze itp.Miesiaczki mam bardziej reguralne teraz niz rok temu.
Ach tak sie zastanawiam...dlaczego...
Mam jeszcze drugie pytanko. Jak myslicie? Jaka jest srednia dlugosc takich staranek? Po jakim czasie z reguly udaje sie parom?
A moze to grypsko, stresu tez troche mialam w ostatnim czasie...
 
To mój pierwszy wieczór z Wami, ale trzymam za Ciebie kciuki... Mam nadzieję, że to jest fasolka - a dla mnie to będzie dobry znak!
Miłej nocki!

a my trzymamy kciuki za ciebie

martynko - mam nadzieje ze @ nie przyjdzie
a kysz...
a nawet jesli to niedlugo kolejne przytulanki. Aniołki wiedza najlepiej kiedy mają przyjść:)
 
Jest mi troche smutno, ale nie czuje sie rozczarowana. Zastanawiam sie jednak dlaczego nie wyszlo. Czy myslicie, ze jesli mam wizyte u ginekologa przed sama owulacja( a moze i w trakcie)to on na usg jest w stanie zobaczyc jajo?Nie znam sie na tym kompletnie, ale moze Wy cos wiecie. Zapytac go o to?:zawstydzona/y:
Gdy ostatnio bylam u ginekologa mowil, ze nie widzi u mnie zadnych nieprawidlowosci- bylo to 10 miesiacy temu.Chyba w ciagu tego czasu nie moglo mi sie nic zrobic niedobrego.? Mialam rowniez robione usg ( mowil ze wszystko w najlepszym porzadku) i cytologie ( wyszla pierwsza grupa), hormony tarczycy, toksoplazmoze itp.Miesiaczki mam bardziej reguralne teraz niz rok temu.
Ach tak sie zastanawiam...dlaczego...
Mam jeszcze drugie pytanko. Jak myslicie? Jaka jest srednia dlugosc takich staranek? Po jakim czasie z reguly udaje sie parom?
A moze to grypsko, stresu tez troche mialam w ostatnim czasie...
Kochana niedoluj sie nam tu,przeciez to dopiero pierwszy miesiac !!!Ze jestes zdrowa ,nieoznacza ,ze chcesz to zaraz dzidzia bedzie.Mowia,ze dziecko mozna miec szybciej niz nowa koszule-wsumie mozna jak sie o tym niemysli i niechce wtedy jest odazu.A gdy sie chce to wlasnie ta mysl nam przeszkadza w naszej psychice i niejest tak latwo,A fasolka sama zadecyduje kiedy ma przyjsc.Kochana nielam sobie glowy kedy co i jak sexik,tylko kochaj sie kiedy masz ochote i czerp z tego pzyjemnosc i niedaj sie sfiksowac .Wiem co pisze staram sie rok,sa tu dziewczyny ktore jeszcze dluzej i co ??nic innego niepozostaje jak czekac i starac sie :-)Bedzie dobrze zobaczysz ,moze ten miesiac bedzie dla ciebie zakonczony 2 kreseczkami czego ci zycze :-)No i oczywiscie,ze twoja choroba oslabila twoj organizm,teraz jestes zdrowa i wyjdzie ;-)
Mam jeszcze drugie pytanko. Jak myslicie? Jaka jest srednia dlugosc takich staranek? Po jakim czasie z reguly udaje sie parom?
Na to niema regoly niestety:-(
To mój pierwszy wieczór z Wami
Witam nowa staraczke :-)Jak milo,ze jest nas tu coraz wiecej:-)trzymam kciuki za szybki wynik z 2 kreseczkami:tak:
 
martyna wyluzuj się kobieto;-) trzymam kciuki i Ja za Ciebie i mam nadzieje że @ wredna do ciebie nie zawita!

Cały czas mysle tez o innych staraczkach i tez namiętnie wam kibicuję!
witam nowe starające się:-)

a u nas... hmm cały czas ta myśl że może we wrześniu bede mamusią:-p;-) zobaczymy..

POZDRO
 
Pewnie coś w tym jest bo robię kilka rzeczy, ale co kilka chwil zerkam cóż u Was słychać ;-)
Życzę miłej nocki!:happy2:

ja tez zarkam co chwile ale to dlatego ze moj M na nocce i nudzi mi sie strasznie,ale powoli musze sie zbierac bo rano do pracy...!nie cierpie samotnych nocy,koszmar jak dla mnie..!!!!!!!!
 
A no i ja mialam /mam ???problemy z torbielami mialam cala gospodarke hormonalna rozlegolowana bardzo nieregolarne cykle i dlugie.Ale torbiele znikaly mi wraz z @,lekarz m powiedzial ze to powodem jest zaduza ilosc hormonow meskich i na wyrownanie calej gospoarki bralam przez trzy cykle diane35 jak bylam na kontroli ktora byla 2 ostatnie tabletki i okolo 5 dni przed @ bylo wszystko ok.Dostalam wlasnie tabltki CLO,teraz bedzie drugi miesiac na tych tabltkach.
 
Hej witaj jest nas tu wiecej z PCO ( też to mam:baffled:) U mnie własnie kończy sie 1 cykl z CLO i czekam na rezultat:happy2:
Trzymaj się dzielnie i główka do góry, a napewno bedzie oki:-)

Mam pytanie czy często zdarzają się poronienia przy lekach typu clo??:unsure: I czy często zdarzają się ciąży mnogie??

Tu cos na temat clo
Jest lekiem tanim i łatwym w stosowaniu (tabletki doustne). Podstawowe zastoso-
wanie ma w grupie kobiet:

  • z zaburzeniem dojrzewania pęcherzyków spowodowanym nieprawidłową fazą gondotropowozależną;
  • przygotowywanych do inseminacji domacicznej.
Cytrynian klomifenu działa jako kompetytywny antagonista receptora estrogenowego. Wypiera endogenny estradiol z miejsc receptorowych w podwzgórzu i w ten sposób znosi ujemne sprzężenie zwrotne estradiolu na wydzielanie LHRH. Powoduje to pulsacyjne wydzielanie LHRH, przez co pobudza wydzielanie endogennych gonadotropin. Efekt działania cytrynianu klomifenu zależy od stopnia wzrostu stężenia gonadotropin. Po podaniu CC stężenie FSH wzrasta o ok. 50-60 % powyżej wartości podstawowej obserwowanej u pacjentki. Stosuje się go najczęściej od 2 lub 3 dnia cyklu przez 5 dni w dawce od 50 do 150 mg/dobę.

Kontrolne badanie ultrasonograficzne oraz ocena śluzu szyjkowego powinno być wykonane w 10 - 12 dniu cyklu. Pozytywną odpowiedź uzyskuje się w 60 – 80 % przypadków. Odsetek ciąż wynosi ok. 20% na cykl, z czego 70 % ciąż jest uzyskiwanych w trzech pierwszych cyklach leczenia. Obecnie nie ma wskazań do stosowania cytrynianu klomifenu w sumie dłużej niż przez 6 cykli.

Objawy uboczne podczas stosowania CC występują stosunkowo rzadko. Należą do nich zaburzenia widzenia, nudności, wymioty, bóle piersi, uderzenia gorąca. Sporadycznie może wystąpić zespół hiperstymulacyjny. Ryzyko wystąpienia ciąży bliźniaczej wynosi ok. 10%, ciąży trojaczej ok. 0,5%.


 
ja tez zarkam co chwile ale to dlatego ze moj M na nocce i nudzi mi sie strasznie,ale powoli musze sie zbierac bo rano do pracy...!nie cierpie samotnych nocy,koszmar jak dla mnie..!!!!!!!!
Ja też właśnie czekam na moją połóweczkę, który specjalnie na "przytulanko" zerwał się ze szkolenia i jedzie do mnie całe 450km:-D
niestety jutro znowu wyjeżdża, ale już bliżej i może znowu się urwie... ;-)
 
reklama
Do góry