reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

reklama
marzenix- dla ciebie moja kochana ogromiasty :* co do boli moze co w twoim organizmie sie zmienilo i moze faktycznie juz nigdy nie odczujesz bolu:) zycze ci tego z calego serca..:)
adiva- lapie fluidki wszytskie jakie sa, oby w tym miesiacu sie udalo:)
lagenza- nie wiem kochana co oznacza twoj wykre bo sie na nim nie znam..:(
ewelka800521- witaj wsrod nas..:)
modroklejka- czasami sa takie dni ze wszytskich bysmy pozabijaly. ale to te hormony kobiecie:p przejdzie ci.. a twoj maz napewno zroumie.. jak ja widze ze moj maz ma kiepski humor to uciekam gdzie pieprz rosnie.. w takich momentach latwo dochodzi do konfliktow.. zreszta odwrotnie jest tak samo.. beirzemy na przeczekanie..:)

ja dzis wrocilam od chirurga.. dla przypomnienia choruje na zaplaenie nerwu trojdzielnego..inaczej neuralgia nerwu trojdzielnego.. bralam bardzo silne leki od momentu kiedy podjeslismyz mezem decyzje o staraniu sie - wsyztskie leki poslzy w odstawke..i zdarzyl sie cod bolow nie odczuwam a zaczela wyplywac ropa.. zaczelo sie dochodzenie dlavzego m skad,, dentysci, neurolodzy, chirurdzy, przeswietlenia..i okazalo sie ze pod zebem mam rope ktora uciska mi na nerw trodzielny.. nie czuje teraz bolu bo ropa zrobila sobie kanalik i wydostaje sie do jamy...metoda leczenia?? najprostrza wyrwanie zeba.. albo ale o tym zaraz ( najpierw pierwsze pytanie: czy jesli jest sie w ciazy wyrwanie zeba cos szkodzi??)
i druga metoda uratowania zeba - resekcja- jest to operacja pod znieczuleniem pod mikroskopem lekarz usuwa to co chore.. czy znieczulenie nastomiast jest bezpieczne??
wogole boje sie tego panicznie.. strasznie..:// i z tego powodu mam kiepski humor.. dzis drugi dzien staranek..:) bo mam dni plodne:)
 
RUDKA zmartwiłaś mnie tymi chłopakami:szok::-:)-:)-:)-:)-:)-:)-:)-(, on na szczęście nie gorączkuje, ale bierze ten antybiotyk i mam nadzieje że to w niczym nie zaszkodzi. Zaczynam się denerwować.:-:)-:)-(
Tikanis chętnie bym Ci pomogła ale niestety nie wiem czy wyrywanie zęba zaszkodzi, jeśli natomiast chodzi o znieczulenia to pewnie też zależy od tego jakie. Ja w kwietniu byłam znieczulana 2 razy i to ogólnie. Po operacjach pytałam lekarzy czy mam odczekiwać czy to nie zaszkodzi itp. to odpowiedzieli że mogę podejmować staranka od razu że to nie ma wpływu. Ale może na wszelki wypadek wylecz się dokładnie i dopiero podejmij staranka. Ja również odstawiłam wszystkie leki a brałam na rozszerzenie naczynek krwionośnych w mózgu po zatruciu tlenkiem węgla. Co się nie robi dla przyszłego maleństwa:-):-).
I nie bój się trzymam za ciebie kciuki.
 
Może któraś mi doradzi dziś mam 16 dc i dziwne bóle brzucha, i tak jakoś mi nie dobrze. A rano wzięłam jak co miesiąc bromergon i dupfaston pierwszy dzień:baffled::baffled::baffled:
 
najprostrza wyrwanie zeba.. albo ale o tym zaraz ( najpierw pierwsze pytanie: czy jesli jest sie w ciazy wyrwanie zeba cos szkodzi??)</p>i druga metoda uratowania zeba - resekcja- jest to operacja pod znieczuleniem pod mikroskopem lekarz usuwa to co chore.. czy znieczulenie nastomiast jest bezpieczne??
wogole boje sie tego panicznie.. strasznie..:// i z tego powodu mam kiepski humor.. dzis drugi dzien staranek..:) bo mam dni plodne:)[/quote]

( najpierw pierwsze pytanie: czy jesli jest sie w ciazy wyrwanie zeba cos szkodzi??)</p>i druga metoda uratowania zeba - resekcja- jest to operacja pod znieczuleniem pod mikroskopem lekarz usuwa to co chore.. czy znieczulenie nastomiast jest bezpieczne??
wogole boje sie tego panicznie.. strasznie..:// i z tego powodu mam kiepski humor.. dzis drugi dzien staranek..:) bo mam dni plodne:)[/quote]

Czesc wszystkim! No wlasnie tez sie zastanawialam jak to z tymi zabkami jest, bo wiem ze trzeba miec wszystkie podleczone, jak sie planuje ciaze itd, no ale co jak w trakcie cos zacznie sie dziac i moze trzeba bedzie cos wyrwac? Nie smuciaj sie Tikanis wszystko sie ulozyU mnie wielkie oczekiwania, dzis 32dc, od 18dc podwyzszona tempka, boli brzuch i cycki, no ale to zawsze tak jest przed @ ktora przyjdzie nie wiadomo kiedy (tzn w moim przypadku)
 
agunia767, ancia1982- kochane czytlam troche ne necie o wyrwaniu zeba i innych zabiegach w jamie ustnej.. i doczytakam sie ze 1 trymestrze wszelkie zabiegi nie sa wskazane.. wyrwanie zeba i inne rzeczy mozna juz robic w 2 trymestrze..
ehh i co ja mam teraz zrobic?? zaprzstac staranka?? a jak zaprzestane to i tak musze czekac do dnia @ czy nie zafasolkowalam.. a dopiero pozniej isc na resekcje.. a od lipca znow podjac staranka.. ehh sama nie wiem co zrobic chyba zadzwonie do mojej dzinki.. i jej spytam o rade:(

wlasnie dzwonilam do mojego lekarza - w sumie mam dwoch jedna pania doktor i w razie watpliwosci drugi pan doktor hehe:) no i jak zwykle pani doktor telefonu nie odebrala a pan doktor powiedzial ze wyrwanie czy resekcja nie wplywa niekorzystanie na ciaze.. jedynie mam uwazac zeby lekarz podal mi znieczulenie ale bez adrenaliny bo ona wyzwala skurcze macicy.. no i ropa moze miec wplyw na plod.. wiec im wczesniej ja usune tym lepiej.. ale znieczulenie bez adrenaliny, to teraz wiem,, jutro ide sie zapisac na resekcje i zobaczymy
 
Ostatnia edycja:
tikanis- musi byc znieczulenie odpowiednie bez bo mozna poronicwpadam przywitac sie z wami tylko bo nadal na urlopie jestem i dzis jest pierwszy dzien nie sloneczny za bardzo wiec przeprosilam sie z komputerkiem hahah u nas przedluza sie staranka po jak juz jest decyzja to moza pojechal sobie a ja jeszcze z mala zostalam wrrr i co no coz musze czekac na kolejny cyklpozdrawiam
 
Może któraś mi doradzi dziś mam 16 dc i dziwne bóle brzucha, i tak jakoś mi nie dobrze. A rano wzięłam jak co miesiąc bromergon i dupfaston pierwszy dzień:baffled::baffled::baffled:

Ja w pierwszym cyklu stosowania duphastonu też źle się czułam, miałam różnorodne bóle brzucha. Ale teraz jest już dobrze, biorę od wczoraj 3 tabletki dziennie i jest ok.

jutro ide sie zapisac na resekcje i zobaczymy
Wylecz tego ząbka i będzie wszystko dobrze :-)

Maja33 wypoczywaj i wracaj do Nas.
 
ewelka...my sie chyba z namy z watku o poronieniach....witaj i tutaj!

mam dzis kolejny fatalny dzien! nic mi sie nie chce...warcze na mezusia...warcze na psa...na wszytkich....
oprócz wszystkich innych dolegliwosci, moje wahania nastrojów denerwują mnie najbardziej...nie moge sobie nic zaplanowac bo i tak nie wiem czy bede miała siłe i ochote zrobic to co sobie zapanowałam...do tego stopnia, ze maz zaproponował ze mnie zawiezie do poznania na zakupy z siostra, da mi karte:)-D:-D:-D:-D)....a mnie sie nie chce...co wiecej byłam na niego zła za to ze nie pomyslał o tym ze wydam pieniadze które mamy odłozone na psa....
nie moge sie z nim dogadac i obrywa mu sie za byle co...chodzimy ciagla zli na siebie...jestem rozdrazniona...

zastanawiałam sie nawet czy nie połykac jakis tabletek na uspokojenie...ale zapytam lekarza bo ide w nastepny piatek....

wrrrrrr....zła jestem! chociaz sama nie wiem na co

Proponuje melisę do picia i olejek pomarańczowy do wąchania. Na mnie dziła :-)

ja dzis wrocilam od chirurga.. dla przypomnienia choruje na zaplaenie nerwu trojdzielnego..inaczej neuralgia nerwu trojdzielnego.. bralam bardzo silne leki od momentu kiedy podjeslismyz mezem decyzje o staraniu sie - wsyztskie leki poslzy w odstawke..i zdarzyl sie cod bolow nie odczuwam a zaczela wyplywac ropa.. zaczelo sie dochodzenie dlavzego m skad,, dentysci, neurolodzy, chirurdzy, przeswietlenia..i okazalo sie ze pod zebem mam rope ktora uciska mi na nerw trodzielny.. nie czuje teraz bolu bo ropa zrobila sobie kanalik i wydostaje sie do jamy...metoda leczenia?? najprostrza wyrwanie zeba.. albo ale o tym zaraz ( najpierw pierwsze pytanie: czy jesli jest sie w ciazy wyrwanie zeba cos szkodzi??)
i druga metoda uratowania zeba - resekcja- jest to operacja pod znieczuleniem pod mikroskopem lekarz usuwa to co chore.. czy znieczulenie nastomiast jest bezpieczne??
wogole boje sie tego panicznie.. strasznie..:// i z tego powodu mam kiepski humor.. dzis drugi dzien staranek..:) bo mam dni plodne:)

Zdecydowanie rób tego zeba, bo paprzace się zęby wpływają na dziecko! Tak naprawdę w ciąży dentysta nie wyrywa zęba jeśli jest inne wyjśćie, bo potem nie za bardzo mozna brac przeciwbólowe, ale lepiej to robic niż stawrzać zagrożenie poronieniem lub wadami dziecka.
 
reklama
Dziewczynki powiedzcie mi jak to jest dzien przed @ temperaturka spada wczoraj byl moj 25dc i mialam temp. 36,50 wiec bylam pewna ze zaraz mnie zaleje, a dzisiaj jest 26 dc temp. wzrosla moze nieznacznie bo mam 36,60 mam delikatnie plamienie nawet tego plamieniem nie mozna nazwac bo mam bardzo delikatnie zabrudzona wkladke higieniczna( bardzo jasniutki braz). ciekawa jestem czy ten wzrost temp. to jakis wybryk czy moze cos wiecej:) dodam ze od 20dc-24dc mialam podwyzszona temperaturke (nie bylo zakłoceń)coprawda nie przekroczyla 36,85 ale jak na mnie to i tak duzo bo srednia mojej temp. to 36,30). czy temperatura w dniu @ spada i przez caly czas utrzymuje sie do zalozmy 7 dnia cyklu. sdrenia dlugosc cyklu to 26-27.
 
Do góry