reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Starające się 2008

Witam wieczorowa pora :-)

Ewelka kciukasy zacisniete za staranka,
Modroklejka, a ladnie to na psa warczec ;-). Moze to @ sie po prostu zbliza?
Wybacz, ale nie pamietam: Czy zaczeliscie staranka? Bo u mnie pierwszym objawem ciazy byl mega-agresor :wściekła/y::szok::angry:

Robilam prolaktynke niedawno i sluze normami:

PRL 3-15 ng/ml wynik idealny
15-20 ng/ml wynik dobry
(leczenie tylko w wąsko wybranych przypadkach)
20-25 ng/ml łagodna hiperprolaktynemia
> 25 ng/ml hiperprolaktynemia
Przelicznik: 1 ng/ml = 20 mIU/l

Uwazajcie na przelicznik!.
Ja mialam 347mU/l i malo zawalu nie dostalam bo nie popatrzylam na jednostki. A po podzieleniu przez 20 wyszedl calkiem przyzwoity wynik :-)

Tikanis, Zeby koniecznie wylecz przed ciaza, bo wszelkie ogniska zakazne sa bardzo grozne. Mozesz powiedziec dentyscie, ze podejrzewasz ciaze i da Ci odpowiednie znieczulenie. Na lipcowkach 2008 byl specjalny denstystyczny watek, jedna z dziewczyn jest dentystka, wiec wiadomosci z pierwszej reki :tak:
Wyluzuj sie i ciesz sie przytulankami ;-). Owocnej nocki!

Leganza, wahniecie 0.1 jest w granicach bledu wiec praktycznie nic nie znaczy. Moze gorzej spalas, mialas stresy, poziebilas sie, zmierzylas o innej porze... milion przyczyn. Pozdrowionka :-)

Bablyss. Oczywiscie, ze mozesz powiedziec lekarzowi, ze sie rozmyslilas! Jezeli cos Ci w srodku podpowiada, ze lepiej bedzie naturalnie, to tego sie trzymaj, do zastrzyku zawsze mozesz wrocic. Trzymam kciukasy.

Wszystkim staraczkom, tradycyjne: stosunkowo udanej nocki!;-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
Maggie2412
srednio klade sie spac miedzy 24-1 takze pora jak zawsze, pora mierzenia temp. tez bez zmian, stresy w normie:)przeziebienie tez odpada zobaczymy.
A powiedz mi jak jestem z temperaturka wiem ze w dniu spodziewanej @ albo nawet dzien przed temperatura spada ale na jak długo spada? orietujesz sie?
 
Ostatnia edycja:
dziewczyny jestescie kochane, zawsze pomozecie, podpowiecie,zawsze na was liczyc mozna!!!

rudka trudno stwierdzic czy to pozostałośc po pęcherzyku z tamtego cyklu(jakis stary)czy to nowy się uchodował.Bo cykl nie jest monitorowany od zakończenia @.Jest raczej to usg wyrwane z kontekstu.Przypomninam że mam PCO.
 
Dziękuje za niebieskie fluidki. Witam Wszystkie starające się i jedną której chyba się już udało. mam pytanie jakie wspomagacze bierzecie za wyjątkiem folika? I jak długo się staracie? Ja biore się do roboty (no z mężem) teraz mam @ a póżniej wizyta u gina. Czy jest ktoś z okolic Nowego Targu bo szukam superowego gina. Za wszystkie odpowiedzi dziękuje i życze samych fasolek jeszcze w tym roku.
 
meggie...jeszcze staranek nie zaczelismy, ale @ się zbliża, jeszcze dzien lub dwa....a z tą prolaktyną ta mam inne dane:( że niby od 40 jest hiper...ja miałam 36, 5 a po metforminie spadła mi do 13,2....z innymi hormonkami za to troche gorzej...prodesteron nadal za niski...ale...20 czerwca widze sie z moim gin i napisał mi maila, ze mi wypisze odpowiednie recepty....a dzis jade do diabetolożki....zobaczymy co ona powie
 
agbar77 masz watpliwosci co do testow owu??nie Ty jedna,ja nie stosowalam ale moja znajoma tak,tez nie byla do konca pewna i ginka powiedziala jej ze z tymi testami jest tak,ze nie reaguja na samą owulacje tylko na wzrost progesteronu i jak sie ktorejs progesteron wahnie nawet bez owu to są dwie kreseczki i mozna sobie nadziei narobic,troche to zakrawa na naciaganie kasy z tymi testami,ale nie wiem jakiej firmy byl ten test i czy wszystkie na tej samej zasadzie dzialaja,no i tylko powtarzam co mi mowila znajoma,wiec osądz sama.

A u mnie duzo sie dzieje,bylam wczoraj o gina ze szpitala w ktorym chce rodzic i ustalil mi termin cc na 10 lipca,no chyba ze synus sie pospieszy to bedzie szybciej,mimo ze opinia o jego charakterze nie byla zbyt dobra to lekarz sie okazał super:)
 
marzenix- dla ciebie moja kochana ogromiasty :* co do boli moze co w twoim organizmie sie zmienilo i moze faktycznie juz nigdy nie odczujesz bolu:) zycze ci tego z calego serca..:)
adiva- lapie fluidki wszytskie jakie sa, oby w tym miesiacu sie udalo:)
lagenza- nie wiem kochana co oznacza twoj wykre bo sie na nim nie znam..:(
ewelka800521- witaj wsrod nas..:)
modroklejka- czasami sa takie dni ze wszytskich bysmy pozabijaly. ale to te hormony kobiecie:p przejdzie ci.. a twoj maz napewno zroumie.. jak ja widze ze moj maz ma kiepski humor to uciekam gdzie pieprz rosnie.. w takich momentach latwo dochodzi do konfliktow.. zreszta odwrotnie jest tak samo.. beirzemy na przeczekanie..:)

ja dzis wrocilam od chirurga.. dla przypomnienia choruje na zaplaenie nerwu trojdzielnego..inaczej neuralgia nerwu trojdzielnego.. bralam bardzo silne leki od momentu kiedy podjeslismyz mezem decyzje o staraniu sie - wsyztskie leki poslzy w odstawke..i zdarzyl sie cod bolow nie odczuwam a zaczela wyplywac ropa.. zaczelo sie dochodzenie dlavzego m skad,, dentysci, neurolodzy, chirurdzy, przeswietlenia..i okazalo sie ze pod zebem mam rope ktora uciska mi na nerw trodzielny.. nie czuje teraz bolu bo ropa zrobila sobie kanalik i wydostaje sie do jamy...metoda leczenia?? najprostrza wyrwanie zeba.. albo ale o tym zaraz ( najpierw pierwsze pytanie: czy jesli jest sie w ciazy wyrwanie zeba cos szkodzi??)
i druga metoda uratowania zeba - resekcja- jest to operacja pod znieczuleniem pod mikroskopem lekarz usuwa to co chore.. czy znieczulenie nastomiast jest bezpieczne??
wogole boje sie tego panicznie.. strasznie..:// i z tego powodu mam kiepski humor.. dzis drugi dzien staranek..:) bo mam dni plodne:)

najprostrza wyrwanie zeba.. albo ale o tym zaraz ( najpierw pierwsze pytanie: czy jesli jest sie w ciazy wyrwanie zeba cos szkodzi??)</p>i druga metoda uratowania zeba - resekcja- jest to operacja pod znieczuleniem pod mikroskopem lekarz usuwa to co chore.. czy znieczulenie nastomiast jest bezpieczne??
wogole boje sie tego panicznie.. strasznie..:// i z tego powodu mam kiepski humor.. dzis drugi dzien staranek..:) bo mam dni plodne:)

( najpierw pierwsze pytanie: czy jesli jest sie w ciazy wyrwanie zeba cos szkodzi??)</p>i druga metoda uratowania zeba - resekcja- jest to operacja pod znieczuleniem pod mikroskopem lekarz usuwa to co chore.. czy znieczulenie nastomiast jest bezpieczne??
wogole boje sie tego panicznie.. strasznie..:// i z tego powodu mam kiepski humor.. dzis drugi dzien staranek..:) bo mam dni plodne:)[/quote]

Czesc wszystkim! No wlasnie tez sie zastanawialam jak to z tymi zabkami jest, bo wiem ze trzeba miec wszystkie podleczone, jak sie planuje ciaze itd, no ale co jak w trakcie cos zacznie sie dziac i moze trzeba bedzie cos wyrwac? Nie smuciaj sie Tikanis wszystko sie ulozyU mnie wielkie oczekiwania, dzis 32dc, od 18dc podwyzszona tempka, boli brzuch i cycki, no ale to zawsze tak jest przed @ ktora przyjdzie nie wiadomo kiedy (tzn w moim przypadku)[/quote]


Dziewczyny! - jesli sa wskazania do wyleczenia zeba, to trzeba to koniecznie zrobic. Trzeba tylko powiedziec doktorkowi o ciazy i wszystko bedzie OK. Generalnie z jakimikolwiek lekami w ciazy jest tak, ze mozna je brak jesli korzysci dla matki sa wieksze niz potencjalne ryzyko powstania wad plodu. Generalnie jesli stan zdrowia matki wymaga lekow to ich nie podanie moze tez zaszkodzic maluszkowi. Mowie Wam z doswiadczenia. U dentysty bylam w ciazy, a dodatkowo musialam brac leki przez cala ciaze i to nie zwiazane z ciaza. Lekarz w takiej sytuacji zapisuje leki mniej szkodliwe. Moja Wiktoria urodzila sie zdrowa i rozwija sie bardzo szybko - nawet szybciej od innych dzieci. Nie moglam karmic jej piersia z uwagi na leki. Ma 19 miesiecy, ani razu nie byla chora, siusia juz tylko na "kibelek" :-) Duzo na ten temat czytalam - lacznie z fachowa prasa lekarska.

Faktem jest, ze lepiej niczego nie brac w pierwszym trymestrze, ale jak trzeba, to nie ma sie wyboru. Lekarz, ktory wie, ze kobieta jest w ciazy, nigdy nie zapisze "ciezkich" lekow - wybierze mniejsze zlo - posrednie...

Takze nie martwcie sie - na pewno nie dostaniecie jakiegos ciezkiego szkodliwego znieczulenia!
 
reklama
agbar77 masz watpliwosci co do testow owu??nie Ty jedna,ja nie stosowalam ale moja znajoma tak,tez nie byla do konca pewna i ginka powiedziala jej ze z tymi testami jest tak,ze nie reaguja na samą owulacje tylko na wzrost progesteronu i jak sie ktorejs progesteron wahnie nawet bez owu to są dwie kreseczki i mozna sobie nadziei narobic,troche to zakrawa na naciaganie kasy z tymi testami,ale nie wiem jakiej firmy byl ten test i czy wszystkie na tej samej zasadzie dzialaja,no i tylko powtarzam co mi mowila znajoma,wiec osądz sama.

A u mnie duzo sie dzieje,bylam wczoraj o gina ze szpitala w ktorym chce rodzic i ustalil mi termin cc na 10 lipca,no chyba ze synus sie pospieszy to bedzie szybciej,mimo ze opinia o jego charakterze nie byla zbyt dobra to lekarz sie okazał super:)
No,nie da sie ukryc ze watpliwosci mna targnely kiedy test owu pokazal mi ze dni plodne najprawdopodobniej beda w 9-10 dc,przy cyklu trwajacym 29 dni to jakos wczesnie.Moje jajniki,piersi czyli plamienia,bol itp. mowily raczej cos innego. W dniach kiedy testy wskazywaly najwieksze prawdopodobienstwo zajscia bylam sucha jak wior hihi....no coz w kazdym badz razie,probowalismy i wtedy kiedy test mowil i wtedy kiedy nam sie chcialo i wtedy kiedy moje cialo mowilo ze to wlasnie wtedy....nie ukrywam ,ze ostatnio zyje w stresie wiec moglo mi sie wsjo poprzesuwac....czekam sobie teraz na @...i czuje ze przyjdzie....ale jestem pelna wiary,ze jesli nie teraz to zafasolkuje pozniej.....
Pozdrawiam cieplutko:-)
 
Ostatnia edycja:
Do góry