reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki Weteranki...

reklama
Ale dziewczyny ja slyszalam ze IUI sie robi wlasnie jak wszystko jest ok zwlaszcza armia jest w miare dobra ale i tak sie nie zachodzi, moje kumpele, takie prywatne kumpele nie forumowe mialy wlasnie IUI bo nie zachodza a u nich wyniki sa ok, po IUI zreszta tez sie nie udalo:-(, jedna z nich bedzie robic IVF a druga jeszcze stawia na natural
 
dorota jak nie placisz za to IUI to rob, nawet sie nie zastanawiaj

lopop kahaka czesc!!! kahaka oszczedzaj sie teraz i rozpieszczaj
lopop ja tez dostalam prosto w ryj info ze tylko IVF:crazy:
kurde zabolało no nie usłyszeć tak
ale się zleciało do twojego urlopu:)
kahaka ty z nami tu siedzi nóżki w górze kochana a porządki i obiad niech chłop robi

dorotka z tym nie utrzymaniem ciąży było do ciebie nie do kahaka - wydaje mi się że mamy ten sam problem nie utrzymujemy ciąży:-( mi najprawdopodobniej coś odrzuca nawet jak zajdę w bardzo wczesną ciążę
a skąd wiesz że 5 jest refundowanych??? wszędzie czy tylko w zachodzniopomorskim bo nfz pomorki to sobie w kulki leci


MAMA pojechała na wieś:)
 
Karolinka no ja rozumiem że dla ciebie IUI to ostateczność, każdy sobie gdzie indziej stala granice ingerencji lekarza w sprawy ciąży i dziecka- albo życie weryfikuje te ustalenia niestety (czego Ci absolutnie nie życzę!). Oczywiście zdaża sie że ktoś robi IUI i nic a zajdzie naturalnie zwłaszcza kiedy nie ma konkretnych powodów dla których sie nie udaje- to mi daje nadzieję na każdy cykl:)
Dorotko a ile ty mialaś poronień? ja nie znam się na poronieniach ale może dziewczyny mają rację skoro zachodzisz naturalnie to może trzeba by jeszcze skonsultować ten sposób leczenia... ile teraz sie starasz od ostatniego poronienia?
Oliwka byłas dawczynią, jest ciąża z twojej komóreczki wiec wszystko przynajmniej tutaj masz ok nie? Będzie i u ciebie dzidzia w brzuchu bardzo w to wierzę! bardzo!
Amalfi eee dla mnie ostatecznościa jest poddanie się- a może my już takie dinozaury weteranki stare wyjadaczki! pamiętam że kiedyś też myślałam że ivf to już ostatnia deska ratunku, a teraz widzę jeszcze różne jego rodzaje są, różne stymulacje, adopcja, dawstwo komórek...
 
dorotko, tak sobie myślę o Tobie i zdaje mi się, że zanim zdecydujesz się na IUI powinnaś się przebadać. Bo u Ciebie może być problem z donoszeniem (jak u mnie) i może wystarczy coś podleczyć i będzie dobrze. A jak zajdziesz po IUI i znowu poronisz, to będzie tragedia. Zbadaj sobie chociaż te podstawowe rzeczy-tarczycę, krzepliwość, tokspolazmozę, różyczkę, cytomegalię.

Mój mąż pracuje, do domu wraca między 18-19, więc nic mi w domu nie porobi.
Mnie się strasznie nie chce obiadów gotować, nawet do sklepu nie chce mi się wyjść.
 
kahaka to niestety tak jak mój M:(

a z tą różczyczką co ci wyszło!!! chorowałaś kiedyś na różyczkę???

jaki problem z donoszenie ci wyszedł
 
Ale dziewczyny ja slyszalam ze IUI sie robi wlasnie jak wszystko jest ok zwlaszcza armia jest w miare dobra ale i tak sie nie zachodzi, moje kumpele, takie prywatne kumpele nie forumowe mialy wlasnie IUI bo nie zachodza a u nich wyniki sa ok, po IUI zreszta tez sie nie udalo
unhappy.gif
, jedna z nich bedzie robic IVF a druga jeszcze stawia na natural
no widzisz.. niczego nie można być pewnym. żadne IUI ani IVF nie daje pewności że się uda.
Ja tam wolę naturalnie... co ma być to bedzie. Mam już jedno dziecko to chyba sie w końcu uda z drugim, nie wiem.
Trzeba walczyć o swoje marzenia uważam.
Trzymam kciuki za siebie i za was! &&&&&
 
Dziewczyny pomożecie zinterpretować wyniki mojego męża??

*wygląd prawidłowy
* czas upłynnienia 40 norma <60
*objętość 2,1 ml norma >2
*lepkość +
* ph 8,2 norma >7,2

Martwi mnie liczba plemników bo zamiast 20 mln jest 5. Co z tym zrobić??

ruchliwość:
*ogólny % ruchliwych 81% norma >50
*szybkość linearna 74% norma >25
*wolna linearna i nielinearna 2%
*brak ruchliwości postępowej 5%
*brak ruchu 19%

Żywotność
*żywych 97%
*liczba plemników 5.75 mln/ml norma >20

Morfologia:
*główki prawidłowe 75%
*duże 1%
*małe 1%
* stożkowe 14%
*gruszkowe -
* okrągłe 6%
*amorficzne 2%
*rozdwojone 1%

Wstawki:
*nieprawidłowe 10 %

Witki:
*nieprawidłowe 2%

Ogólny odsetek prawidłowych plemników 70% norma >30%

Test hipoosmotyczny plemników 97% norma >60%
 
lopop, mnie właśnie nic nie wyszło w badaniach...Zostaje mi wierzyć, że to był przypadek :sorry2:Teraz biorę profilaktycznie zastrzyki z Clexanu, mam nadzieję, że pomogą.
rurka, wyniki nie są złe, tylko liczba plemników jest mała. Nie wiem, co się z tym robi, kiedyś chyba mmm pisała o jakiś lekach. Dobrze, że ruchliwość jest ok.
 
reklama
cześć

Dziewczyny pomożecie zinterpretować wyniki mojego męża??

*wygląd prawidłowy
* czas upłynnienia 40 norma <60
*objętość 2,1 ml norma >2
*lepkość +
* ph 8,2 norma >7,2

Martwi mnie liczba plemników bo zamiast 20 mln jest 5. Co z tym zrobić??

ruchliwość:
*ogólny % ruchliwych 81% norma >50
*szybkość linearna 74% norma >25
*wolna linearna i nielinearna 2%
*brak ruchliwości postępowej 5%
*brak ruchu 19%

Żywotność
*żywych 97%
*liczba plemników 5.75 mln/ml norma >20

Morfologia:
*główki prawidłowe 75%
*duże 1%
*małe 1%
* stożkowe 14%
*gruszkowe -
* okrągłe 6%
*amorficzne 2%
*rozdwojone 1%

Wstawki:
*nieprawidłowe 10 %

Witki:
*nieprawidłowe 2%

Ogólny odsetek prawidłowych plemników 70% norma >30%

Test hipoosmotyczny plemników 97% norma >60%

moim zdaniem wszystko poza ilością bardzo dobrze


stwierdziłam że zrobię miojemu niespodziankę i zrobię na obiad naleśmiki nadziewane szpinakiem i mozarellą pod beszamelem
i teraz zamiast zrobić coś na szybko i odpocząć stoję przy garach :(
 
Do góry