reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na Wyspach

Dziekuje Noelko ,ja tobie tez Gratuluje ,i zycze duuzzzo zdroweczka dla Ciebie i kruszynki.Nie niejest to moja pierwsza ciaza ,ma juz coreczke 4 letnia .Powiem Ci ze jak narazie to czuje sie dobrze ,zadnych dolegliwosci poza pobolewaniem piersi i troszke brzuszka.
 
reklama
dostalam wczoraj poczta wyniki na syndrom downa z ostatniego usg w szpitalu. Moj wynik to low risk 1:3000. Wiec mysle, ze wszytsko jest ok.
Termin porodu mam na 25 marca. Czuje, ze bede po terminie i dociagne do kwietnia, chociaz w pracy mi mowia, ze wczesniej urodze no zobaczymy:)
Caly czas boje sie jakos kupowac cokolwiek, pewnie przez krwiaka, zaczne moze dopiero myslec o tym po nastepnym usg, ktore mam 5 listopada i dowiem sie tez wtedy plci dziecka.
W pracy robia zaklady czy chlopiec czy dziewczynka, jest na razie pol na pol:)
A wy macie jakies przeczucia?

Roxii co u ciebie? macie jakies dalsze plany do drugiego podejscia? na pewno wam ciezko bo nieduana proba jest bardzo ciezka, ale musiscie walczyc dalej!! tule mocno.

aniolkowa jak tam cykl? bedziesz testowac niedlugo? widzialam ze juz odliczasz do nastpnego urlopu? w tej pracy w szkole to wlasnie chyba urlopy sa najlepsze? kiedy zamykacie na swieta na poczatku grudnia juz?

abed jak Polska? maz juz cos znalazl? jak maluszek, pewnie coraz bardziej sie rozwija:?

miska, Zuzia co u was?
 
suuper wiesci Noelka!! ja stawiam na chlopca :)))

kurcze tu jest tyle swietnych ciuchow ciazowych... zazdroszcze troszke hihihih
moj maz sie smieje,ze jaknaj sie uda i bede w ciazy to bedzie musial kupic kolejna szafe... bo ja gadzety uwielbiam - osobne ciuchy do biegania, osobne na rower, turystyczne itp itp itp :rofl2: mam nadzieje ciazowe tez beda :)
 
Hej dziewczynki!
Przepraszam, że tak długo sie nie odzywałam, ale potrzebowałam odpoczynku od wszystkiego. Poza tym w moim życiu trochę się namieszało, pokomplikowało itd... Staram się troche ogarnąć i poukładac moje życie-ciężko mi idzie, ale jakos trzeba:sorry:
W każdym bądź razie wracam do Was kochane i postram się pisać częściej:tak:
Noelka bardzo się ciesze że u Ciebie wszystko wporządku i dzidzia ładnie rośnie, ciągle mocno trzymam kciuki za Ciebie i cały czas wierzyłam, że bedzie dobrze i bedzie:-) Jesli chodzi o płec to nie wiem czemu, ale też obstawiam chłopca-zobaczymy;-)
pam trzymam kciuki żeby @ nie przylazła i zeby te objawy były na fasolkę:tak:
Kari za Ciebie również kciuki zaciśnięte, pamiętaj póki @ nie ma szansa jest;-)
Aga co tam u Ciebie??
Zuzia widze że nic nie piszesz.... @ juz przylazła? pamietam, że miała byc jakos pod koniec września, kiedy masz wizyte w klinice???
Osinka mam nadzieję, ze juz niedługo będziesz mogła kompletować odzież ciążową:-p

Co do mnie, to jeszcze nie wiem czy będziemy próbować, zobaczymy jak bedzie. W październiku po @ mam dzwonic do klinki, więc mam jeszcze miesiąc żeby się zastanowić nad wszystkim.
W tym miesiącu cos mi się troche porzestawiało i @ przylazła tydzień wcześniej, mój cykl trwał tylko 24 dni:szok: nigdy nie miałam tak krótkiego, nie wiem co jest grane, mam nadzieję że wszystko jest ok i nastepny cykl bedzie normalnie.
Pozatym postanowiliśmy z M w końcu pojechac na jakieś wakacje, odpoczać od tego wszystkiego i wyluzowac, myślę że dobrze nam to zrobi:tak: Takze niedługo, bo juz 3 października lecimy wygrzać się i odpocząć od zimnej, szarej, angielskiej pogody, juz niemoge się doczekać....:-D
 
Ostatnia edycja:
Dunia116 gratulacje :-) ja mam nadzieje że to że my tu wciąż jesteśmy daje dziewczynom nadzieje i przypomina że każdej się uda :-)

noelka84 ja obstawiam chłopka :-) i urodzi się 1 kwietnia :-) jak patrzę na Twój suwaczek to wspominam... ale powiem ci że teraz przeżywam to inaczej jak wiem co będzie po porodzie :-) oczywiście pozytywne uczucia tylko :-) najważniejsze że dobrze się czujesz :-) ja też długo bałam się coś kupować żeby nie zapeszyć... pierwszą rzecz kupiliśmy jakoś na początku października bo doszliśmy do wniosku że trzeba rozkładać w czasie... ale wózek sobie upatrz jaki chcesz i kup po świętach bo są dużo tańsze... ja za swój zapłaciłam 100 funtów mniej... i co z tego że model ze zeszłego roku... w ogóle dużo rzeczy kupowaliśmy z styczniu bo to już i pora i wyprzedaże... a jak w pracy?? już ci nie wymyślają?? płacą ci za wizyty?? no i już myśl kiedy pójdziesz na macierzyński, bo masz urlop do wykorzystania za cały rok, zastanów czy ci nie przepadnie bo to w zależności jak masz rok rozliczeniowy urlopu... ja poszłam najpierw na urlop a później na macierzyński bo inaczej by mi urlop przepadał... a trzeba korzystać...
a u nas jakoś leci... mąż jeszcze nie ma pracy... ale w tym tygodniu idzie do jednej na drugi etap i zobaczymy... nadal jesteśmy dobrej myśli... a mały super... trochę się nam pochorował w tym tygodniu ale to przeziębienie tylko i już jest dobrze :-)

Osinka cała szafa?? to tylko kilka miesięcy ;-) ale życzę Ci tego :-)

Roxii bardzo dobra decyzja :-) odpocznij :-) nie myśl jak się uda oczywiście :-) a wtedy może wszystko się ułoży... trzymam kciuki żeby tak było...
 
roxii bardzo sie ciesze ze jedziecie na urlop. Wreszcie odpoczniesz i odseparujesz sie na chwile od tego wszystkiego. Super decyzja jestem pewna ze wspaniale spedzicie czas. Abed dzieki za rade z tym wozkiem. Bede tez rozgladac sie po ebay i gumtree moze znajde jakies sprzety uzywane w dobrym stanie i zaoszczedze troche grosza. W pracy ok staram sie oszczedzac tam jak moge bo moja manager nie zwraca zbytnio uwagi na nic. Za wizyty lekarskie maja mi placic jak dostane payslip to sie upewnie. Ja wlasnie chce urlop wziasc przed maternity. Nie wiem jak dlugo dam rade pracowac. Chcialabym do konca lutego ale nie jestem w stanie stwierdzic teraz czy wytrzymam. Zobacze jeszcze tak do grudnia jak sie czuje. A ty kiedy odchodzilas z pracy? Co wy wszystkie macie z tym chlopakiem ?:) ja jakos czuje ze bedzie dziewczynka ale pewnie to dlatego ze zawsze chcialam miec coreczke. No ale nie ma to znaczenia ja juz tak kocham ta kruszynke ze mam ochote ja juz przytulic. Trzymam kciuki za meza prace:)
 
Noelka ja od początku stawiam na księżniczkę. Miałaś bardzo nieregularne cykle i trafić w owulkę było bardzo trudno, więc myśląc realnie wychodzi mi dziewczynka. Zresztą jakos pasuje mi do ciebie dziewczynka. Ale jak będzie chłopak to i tak wspaniale.

U mnie dopiero początek cyklu, robię testy owu (te od Ciebie:tak:), zaczęłam brać siemię, ale jakos nie mam weny na staranka. Chodzę zła, wszystko i wszyscy mnie denerwują i z S. nawet nie chce mi sie gadać nie mówiąc o czymś innym. Chyba dopadła mnie jesienna depresja. Mam ochotę przespać ten czas do grudnia. Z kliniki nadal nic nie dostałam, nie wiem, czy dzwonić tam czy czekać.

Roxi brakowało mi tu ciebie. Fajnie, że juz jesteś. Wiem, ze czasem trzeba odpocząć i nabrać dystansu. Pochwal sie gdzie jedziecie? Czyli jest szansa że jeszcze w tym roku będziecie miec podejście?

Osinka ja uwielbiam oglądać modę ciazową, podobają mi sie modne brzuchatki i nawet mam juz kilka ciążowych gadżetów ( ksiazki, kilka ubrań a nawet dziennik przyszłej mamy, który zamierzam prowadzić w ciąży) mam nadzieje, że mole tego nie zjedzą :sorry:
 
reklama
Noelka najważniejsze żeby zdrowe było i z Tobą wszystko było ok :-) a córkę też możesz mieć kiedyś jak by co ;-) ja też chciałam pracować do końca lutego później 4 tygodnie urlopu bo tydzień wykorzystałam na początku stycznia bo my mamy okres rozliczeniowy z nowym rokiem... a urlop ci się należy za wszystkie baki holiday jeśli ci z urlopu zabierają... no i istniało ryzyko że jak się wcześniej się urodzi to urlop przepada... ale u mnie w pracy zaczęli wymyślać że kryzys i żebym poszła wcześniej ( nie mogą ci powiedzieć kiedy masz iść)... wkurzyłam się trochę... bo oni mi nie chcieli płacić 4 godzin przez cztery tygodnie za szkołę rodzenia... no i stwierdziłam że idę wcześniej... po co pracować w kijowej atmosferze...poszłam w połowie lutego... 4 tygodnie urlopu i 3 tygodnie macierzyńskiego przed porodem... i powiem ci że byłam zadowolona bo już byłam zmęczona... ja miałam 10 min samochodem dojazdu a przychodziłam padnięta... tylko jadałam i szłam do łóżka... ja miałam siedzącą pracę... ale plecy bolały.... a w domu z jednej strony dłużyło mi się, a z drugiej szybko zleciało... prałam, sprzątałam... przygotowywałam się na dzidzię... to był fajny czas tylko dla mnie... naprawdę polecam... a i jak pójdziesz na l4 na cztery tygodnie przed porodem to wtedy automatycznie wyślą cię na macierzyński więc lepiej iść wcześniej na urlop i sobie odpocząć... zobaczysz jak będzie... wyznacz jakaś datę kiedy chcesz iść, daj im na piśmie a później możesz to zmienić... jeśli chcesz to ci podeślę co ja im napisałam...

ja wózek kupiłam stąd:http://www.kiddicare.com/ nowy bo długo będzie potrzebny no i nie było aż takiej różnicy w cenie
 
Ostatnia edycja:
Do góry