reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki na 2016 rok :)

reklama
Ja bylam na prenatalnych dla swietego spokoju :) jednak te pomiary i badanie jest dokladniejsze. Bylam na 2woch prenatalnych i zawsze sie uspokajalam :)
 
Tak zaczęli naciskać na badania ze zaczęłam się zastanawiać nad tymi badaniami ale widząc ze mam zdrowe dziecko nic mu nie dolega ewentualnie tylko to ze trudno mu idzie z wymowa ale jego ojciec jak byl mały z opowiadań tez późno zaczął mówić wiec może poszło to w genach :) patrząc tez na to ze każdy z nas czyli mnie i mojego ma zdrowa rodzinę to niby po co mam iść ... Myślę że gdyby coś było nie tak to sam chyba Ginekolog zobaczyłby coś dziwnego na USG :) i kazał by mi pójść na dodatkowe badania itp :)
 
CzarnaMadzia on albo wstaje i płacze albo leży i płacze strasznie. Też spi w swoim łóżeczku ale jak się rzuca i wierci to bierzemy go do łóżka w większości wypadków pomaga choć często trzeba masować brzuszek bo się prezy z bolu :/ od urodzenia ma problemy z brzuszkiem i wyproznianiem i gazami ;(

Ankaka mnie też w pierwszej ciąży bolały; )

Mychunia ja miałam bardzo podobna sytuacje z synkiem jak skończył 1.5 miesiaca, okazało się że ma nietolerancje na laktozę i zaczęłam podawać delicol do mleka i to bardzo pomogło na silny ból brzuszka prężenie sie i płacz, a na gazy i kupke bardzo dobrze zadziałał Bobotic forte w kropelkach podawany po posiłku. Ponieważ szybko zadziałałam nie miałam problemu z kolkami. Teraz już jest duży i na szczęście wyrósł z nietolerancji na laktoze ( na szczęście po 3 miesiącu delicol sie odstawia i jak dziecko nie ma problemów z brzuszkiem to po sprawie:)
A powiem Ci jeszcze że podobne objawy miał mój synek jak na noc podawałam mu kaszke, nie mógł spać wiercił się, a jak zasnał to jęczał przez sen aż mi było szkoda. Okazało się że kaszka jest dla niego zbyt ciężkostrawna i układ pokarmowy się męczył zamiast odpoczywać. Po odstawieniu kaszki na noc i podawaniu cienkiego (trochę rozwodnionego mm) problem zniknął.
Co do rozwadniania mm, rozmawiałam z lekarzem i on mi poradził żeby rozwadniać na noc żeby dziecko się nie męczyło i przestawało z czasem budzić się na właśnie karmienie. Wiadomo że mamy wolą dać kaszkę na noc bo dziecko lepiej śpi, ale dla zdrowia i dobrych nawyków żywieniowych nie polecam. My też przecież nie opychamy się na noc, bo dbamy o naszą linie:)
 
Aaaale mnie ominęło... A ja weekend miałam taki zawiły, że o matko. Siostra mi ogarnia wieczór panieński, co ma być za dwa tygodnie i oczywiście co drugiej lasce coś nie pasuje, a to termin, a to z kimś się umówiły, chociaż od dwóch miesięcy jest ustalone... Eh... Paranoja
 
Ruda1991 dzięki chociaż za jakiś odzew :) ja właśnie też sie nie znam na testach owu i pierwszy i ostatni raz ich używam.

Dziewczyny które biorą, lub brały duphaston, czy lekarz zlecal Wam jakieś badania przed przepisaniem? Bo mi gin zlecił, żebym znowu w tym cyklu brała 1 tabl dziennie od 18 do 25 dc, a według mnie owulki jeszcze nie miałam (dzisiaj jest 19dc) czytałam że duphaston nie powinien blokować owu ale różne są opinie... co myślicie? Wacham sie zeby go brać ...
 
Sojnabig u mnie też tam było. Kto będzie chciał to znajdzie czas i przyjdzie ;-)

Kate któraś bierze luteina a to ma chyba takie samo działanie
 
Ruda1991 dzięki chociaż za jakiś odzew :) ja właśnie też sie nie znam na testach owu i pierwszy i ostatni raz ich używam.

Dziewczyny które biorą, lub brały duphaston, czy lekarz zlecal Wam jakieś badania przed przepisaniem? Bo mi gin zlecił, żebym znowu w tym cyklu brała 1 tabl dziennie od 18 do 25 dc, a według mnie owulki jeszcze nie miałam (dzisiaj jest 19dc) czytałam że duphaston nie powinien blokować owu ale różne są opinie... co myślicie? Wacham sie zeby go brać ...

Kate 2288 przepraszam ze przeoczyłam Twój post:) według mnie owulki nie ma, kreska testowa musi być przynajmniej w tak intensywnym kolorze jak kontrolna albo nawet ciemniejsza, a co do duphastonu to różne są opinie. Jedne mówią ze powinno się brać duphaston po owulacji bo może zblokować owu. Ale ja bym się nie martwiła bo słyszałam o wiele więcej opinii ze dopiero wysoka dawka dupka przynajmniej (3x1) może zblokować. Jeśli bierzesz jedną tabletkę nie powinno się nic stać:)
 
reklama
ruda - uważaj na siebie z ćwiczeniami, pamiętaj ze dopiero w trakcie regeneracji organizm zaczyna spalać tkankę tłuszczową a metabolizm przyśpiesza. Trening=Regeneracja:) bardzo dobrze że nie siedzisz na jakiejś bezmyślnej diecie.... Bardzo często kobiety ograniczają tłuszcz do minimum zapominając o fundamentalnej roli tłuszczów - czyli produkcji hormonów (tych potrzebnych do zajścia w ciąże także).
Zaprzestanie spożywania dobrych tłuszczów zmierza do zaniknięcia miesiączki a do jej przywrócenia czasami trzeba roku.
Podziwiam Twój zapał oby tak dalej! Wymądrzam się tak bo z zawodu jestem doradcą żywieniowym i zamierzam dalej kontynuować studia w kierunku żywienia i dietetyki:)
 
Do góry