reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na 2016 rok :)

reklama
Fimka - no wiesz, u nas od początku był podział. Młoda miała z tydzień, może dwa i on sam ją kąpał. Ja tylko musiałam mu przyjść ręcznik rozłożyć jak tego noworodka z wanienki wyjmował, ale ubierał ja twardo dalej on. I tak jest do dzisiaj. Kolacja czy śniadanie to na ogół razem jemy (w weekendy, bo w tygodniu on jej daje śniadania a ja się w tym czasie maluję i szykuję do roboty). Mi chodzi o to, że tak na co dzień nie ma zbyt wiele zabawy, bo ciągle coś ważnego z polityce się dzieje i MUSI oglądać. W weekend idą razem na spacer, ja dużo szyję w weekendy, więc sobota i niedziela jak nigdzie nie wyjeźdżamy należy do nich. Ale mówię o tygodniu. On ma swoje obowiązki. ja mam korki, on musi się nią zająć i zajmuje. W sobotę czy neidzielę rano jadą razem do sklepu na zakupy, albo chociaż po bułki. Jak stary sprząta ogród to mu nie przeszkadza robić to z dzieckiem. Więc może przesadziłam trochę. Ale chodziło mi to taki zwykły dzień w tygodniu, jak wraca o 17:00 do domu, a o 18:30 młoda idzie spać. To jest półtora godziny. Najpierw musi się najeść (ok, rozumiem, w sumie młoda często drugi obiad z nim wtedy wsuwa), ale później jest tv, bo on zmęczony, a młoda sama się sobą zajmuje. I OK, bo ja nie uznaje zabaw z dzieckiem, ona ma się bawić sama albo z innymi dziećmi. Ale co innego poukładać z nią puzzle, nadzorować zabawę ciastoliną, rysowanie, itd. On nie czuje presji na takie rzeczy. Więc często młoda po nim skacze a ten ogląda tv. Gotują często razem. Więc może ogólnie przesadziłam. Ale tak na codzień, od pon. do pt. to tylko kapiel jest i czytanie do snu. Nasza młoda ma dobrze ponad 2,5 roku i nią nie trzeba się zajmować już 24h. W nocy czasami się obudzi jak jej się coś śni, ale generalnie od zawsze śpi po nocach (jedna pobudka była na mleko, ale jak jej odstawiłam mleko w nocy zaczęła przesypiać całe).
 
Lyara moj tez po uspaniu malego siedzi ciagle przy komputerze i ciezko go od tego odciągnąć. ..często mnie to wkurza ale z drugiej strony lepiej przy kompie w domu nizby miał się po barach szlajac

Sojnabig my 3 jeszcze nie bo mamy na dłuższą grę czas tylko w weekendy jak synus spi

ruda 7 listopada skończył rok ;)

Fimka Mojemalekucharzenie.blogspot.com ;) Ty też podaj swój

Moj mąż po przejściu z pracy dostanie obiad i bawi się z synkiem, potem go kapie karmi i usypia.ja w tym czasie zajmuje się domem bo z malym dzieckiem ciężko tym bardziej że jak mial 10 miesiecy i 3 dni zaczal chodzic
 
apostrofa - ee, to u Ciebie nie jest tak źle :)
Mój też ogląda dużo programów politycznych, ale może mi to tak nie przeszkadza.
Wiem, że jak trzeba, to odejdzie od tv czy kompa.

mychunia - jest w mojej stopce adres ;) ale proszę: Cake Caprice
Mój też zaczął szybko chodzić - miał niecałe 10,5mca.

sojnabig - a co dokładnie lekarz powiedział? :( Dostałaś luteinę?

Mika - może jeszcze nic straconego? :(

Dziewczyny blogowe - przejrzę Wasze w wolnej chwili, zapisałam sobie stronki.
Muszę zrobić obiad :)
 
Ostatnia edycja:
Wiesz, co tak na prawde nie potrzeba pieniedzy,żeby wyjść z domui spędzić miło czas, wystarczy chociażby wyjść na spacer. My dosyć często wychodzimy na spacerki. Albo pracujemy wspolnie w ogrodzie,robimy grilla czy nawet kawe na tarasie sobie wypijemy. Ważne żeby nie siedziec przed kompem czy TV albo z telefonami w ręku. Polecam też gry planszowe! Nie pozwól, żeby nuda wkradła się do waszego związku!:no:
Już się wkradła, a jesteśmy półtora roku dopiero razem :( Mamy w domu jedną grę, ale raz chyba tylko graliśmy, i mu się nudziło strasznie.... Bo nie było komputera, efektów itp...

Lyara a gdzie mieszkacie?

Ankaka powinien widzieć
Okolice Warszawy
Lyara - ja Cię pocieszę. U nas jest podobnie. Tylko mój mąż wiecznie tvn24 i komputer, a z nudów, bo co mam robić, też siedzę przy kompie. Dziecko nic nie zmieniło. Bo on nawet jak jest z młodą to tvn24 wałkuje. Nie ma zabawy, układania puzzli, czegokolwiek. Czasami klockami legi się pobawią razem, ale ogólnie wraca o 17:00 zmęczony z pracy. Musi się najeść, obejrzeć Fakty, inne pierdy w tv. Później młodą kąpie i na tym się kończy. Acha. Bajkę jej czyta po kapieli. Mała zasypia sama, ale czasami trzeba do niej zajść, to ja oczywiście chodzę.
Hehe mój teoretycznie powiedział że zdaje sobie sprawę że jak pojawi się dziecko to koniec z komputerem, dlatego był trochę na nie... Mam wrażenie że jest tak przyzwyczajony do życia bez obowiązków że ciężko mu się przyzwyczaić...
Lyara moj tez po uspaniu malego siedzi ciagle przy komputerze i ciezko go od tego odciągnąć. ..często mnie to wkurza ale z drugiej strony lepiej przy kompie w domu nizby miał się po barach szlajac

Sojnabig my 3 jeszcze nie bo mamy na dłuższą grę czas tylko w weekendy jak synus spi

ruda 7 listopada skończył rok ;)

Fimka Mojemalekucharzenie.blogspot.com ;) Ty też podaj swój

Moj mąż po przejściu z pracy dostanie obiad i bawi się z synkiem, potem go kapie karmi i usypia.ja w tym czasie zajmuje się domem bo z malym dzieckiem ciężko tym bardziej że jak mial 10 miesiecy i 3 dni zaczal chodzic
Wiedźmin 3? Świetna gierka ;) No to akurat racja, lepiej że w domu niż żeby się po barach szlajał, ale mimo wszystko my też potrzebujemy uwagi...

Mam pytanko... Nasiliły mi się te plamienia, ale nadal to nie jest taki zwykły okres... Miałam robić test jakoś teraz, ale czy ma sens?
Tak właściwie to ja te plamienia mam już ponad 10 dni :( więc pewnie znowu jest coś nie tak :-(
 
Ankaka spoko wcale nie jest zle i mozna cos wyciagnac z niego ;)

Ja sie dzis zalamalam. Pediatra stwierdzila dzis u Frania przepukline kresy bialej i dostalismy skierowanie do chirurga. Udalo mi sie zapisac na 11 grudnia. I zas stres; /
 
reklama
Fimka - nawet mi usg nie zrobił... Dal mi plastry dla kobiet po menopauzie.... :/ nawet zleceń na badania, nic! O 15.30 idę do innego lekarza bo to żarty są...
 
Do góry