reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na 2016 rok :)

reklama
Martiina - ja też trzymam kciuki, daj znać po testowaniu :)

Mi się i tak nic nie należy od państwa więc zlewam temat 500+. Staram się o pierwszą dzidzie a ten próg 800 zl przy pierwszym to jest prawie niemożliwy do nie przekroczenia... wystarczy, ze dwie osoby mają umowy na najniższą krajową i już przekroczą przy tych trzech osobach... a wiadomo, ze przy takich wyplatach na trzy osoby ciężko...
 
Martiina - ja też trzymam kciuki, daj znać po testowaniu :)

Mi się i tak nic nie należy od państwa więc zlewam temat 500+. Staram się o pierwszą dzidzie a ten próg 800 zl przy pierwszym to jest prawie niemożliwy do nie przekroczenia... wystarczy, ze dwie osoby mają umowy na najniższą krajową i już przekroczą przy tych trzech osobach... a wiadomo, ze przy takich wyplatach na trzy osoby ciężko...
my tez przekroczymy a drugie? hmm pytanie czy bedzie nas stac na drugie
 
ruda1991 - trzymaj! przyda się ;)

jeszcze tak odnośnie tego, że trzeba dochód z poprzedniego roku przedstawić, żeby 500 zł na dziecko dostać (w becikowym o ile się dobrze orientuję także ten dochód trzeba pokazać) - uważam, że to jest bez sensu.
Na przykładzie - ktoś w 2015 roku miał super, pracę i dużo zarabiał, ale go zwolnili w 2016 i na podstawie dochodu z poprzedniego roku - nie otrzyma pieniędzy na nic, bo przekracza dochód, gdzie realnie jest bez pracy i potrzebuje tych pieniędzy. Odwrotnie - ktoś nie pracował w 2015 lub zarabiał minimum, a w 2016 dostał super pracę i zarabia dużo kasy - na podstawie PIT'a z 2015 - pieniądze dostanie, bo wtedy miał mały (lub żaden) dochód - czy to jest sprawiedliwe? Jak już, to może niech jakoś na bieżąco to weryfikują, a nie na podstawie poprzedniego roku, jak wiemy, życie się szybko potrafi zmienić i to o 360 stopni..
 
Dziewczyny :) pytanko mam z :D
może mi któraś doradzi - jak odpuścić - żeby zajść :p
bo kurcze od 5 miesięcy już "odpuszczam" i nic :p
:rofl2:

BTW Przepraszam za zmianę tematu
 
reklama
Do góry