reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki na 2016 rok :)

Lux byłam na stażu tylko ,taka robota z UP ale na początku ciąży musiałam być na L4 i ze stażu mnie zwolnili ...
Ja mam 22 lata więc u mnie będzie na odwrót najpierw wychowywanie dzieci a potem praca :p

No jeżeli będziesz chciała wrócić do pracy to innego wyjścia nie masz jak żłobek ... :)
przerwali Ci staz? nie moga robic tak, nawet jak kobieta zajdzie w trakcie stazu to musi miec do konca stazu to chorobowe placone hmm dziwne
 
reklama
Lux no ja zaszlam w trakcie stazu miałam jeszcze pół roku do końca , a po 2 miesiącach jak byłam na L4 to dostałam pismo z wezwaniem do UP i tam miałam wymowienie . Siedziałam jak na jakimś skazniu :eek:

Potem po paru miesiącach też się dowiedziałam od znajomych, że nie powinni mi go przerwać i normalnie mialam mie placone ...
 
agnesis no chyba tak to jest , że inne zasady mają .. ale cóż i tak zza pewne bym w niczym nie wygrała .
 
Lux no ja zaszlam w trakcie stazu miałam jeszcze pół roku do końca , a po 2 miesiącach jak byłam na L4 to dostałam pismo z wezwaniem do UP i tam miałam wymowienie . Siedziałam jak na jakimś skazniu :eek:

Potem po paru miesiącach też się dowiedziałam od znajomych, że nie powinni mi go przerwać i normalnie mialam mie placone ...
bylam na dwoch stazach i na umowie mialam wyraznie napisane, ze jesli beda zwolnienia lekarskie to nie maja prawa mnie zwolnic, mam takie same prawa jak na umowie o prace, z tym, ze ta umowe podpisuje pracodawca z urzedem i urzad jest platnikiem, oj dziwny ten Twoj urzad, umowa to umowa,niefajnie postapili
 
Ja gdzieś mam jeszcze tą umowę musze jej poszukać i przeczytać jeszcze raz , bo coś tam o zwolnieniu pisało ale nie pamiętam już co ...
 
Ja gdzieś mam jeszcze tą umowę musze jej poszukać i przeczytać jeszcze raz , bo coś tam o zwolnieniu pisało ale nie pamiętam już co ...
zalezy jaki to byl staz z Unii Europejskiej czyz urzedu jako finansowany przez nich, ja mialam i taki i taki, roznia sie stawkami i zasadami, i drugie pytanie, zaszlas na stazu czy zaczelas staz bedac juz w ciazy?
 
wiec tak: jaka mialas ta prace? lekka, ciezka? fizyczna? bo jesli tak, to urzad mogl stwierdzic iz nie moze Cie narazac i temu przerwal staz (nie mial pewnosci czy przyniesiesz kolejne l4 czy wrocisz do pracy) a dwa od kogo byly l 4 od rodzinnego czy gina i tam byla info, ze to ciaza? jak to wygladalo?
 
Po roku stażu zaszłam w ciążę .
Praca w sklepie z odzieżą , a l4 były od gina gdzie napissane było , że ciąża zagrożona , więc może faktycznie pomyśleli , że już nie wrócę czy coś ...
A z czego to byllo to nie wiem 900 zl za miesiąc było :)
 
reklama
ja też chciałam iść do pracy i małego do żłobka dałam państwowego, więc do 16 musiałam go odbierac,a znaleźć pracę w takich godzinach równa się z cudem,mąż raz na tydzień nocuje poza domem, z pracy też wraca później, więc zrezygnowaliśmy, ale odczucia miałam różne co do żłobka. z Jednej strony widziałam,że syn wiele się uczy -śpiewać po swojemu zaczął, malować, klocki układać-po prostu nauczył się zabawiać,a z drugiej strony panie opiekunki nie wzbudzały zaufania - jedna mówiła 'tak je wszystko nie ma problemu' , a druga 'no niezjada wszystkiego itd.' , no i wydaję mi się,że było za dużo dyscypliny, co się nie zaszło to dzieci jak na baczność,aprzecieżto były dopiero 1,5-2latki ..
 
Do góry