reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki II połowa 2021

Hejka!
Mam 21 lat ,dwuletniego synka na pokładzie, staramy się o drugą dzidzie od lipca ;)
W tym miesiącu wyszła mi blada kreska w dniu spodziewanej miesiączki i tego samego dnia wieczorem dostałam okres 😒
Jestem załamana ,wygląda to na ciążę biochemiczna (bynajmniej tak się na czytałam)
 
reklama
Idę po kolei więc wybacz jeżeli ktoś już to napisał :)

Zależy co uznajesz za drożność bo zwykle przed laparoskopią, która jest już w pewnym sensie operacją i zabiegiem bardziej inwazyjnym robi się HSG i ono już czasem potrafi "odetkać" jak coś jest nie tak, opcje są różne można na NFZ można prywatnie, cena zależy od miasta i czy np. masz do tego znieczulenie (i jakie) ale to tak 500-900zł więc według mnie nie są to jakieś mega pieniądze.

I tak szczerze to zwykle od tego się zaczyna. Nie wydaje mi się byś nagle wróciła do Polski i nawet prywatnie bez wskazań ktoś zrobi laparoskopię do tego koszt prywatnie to w zależności jaka ona jest od 3 do nawet 6 tys. i raczej jednak wszyscy robią to na NFZ. Ja np. mam lekarkę do której chodzę prywatnie, tanio za wizytę nie jest (choć jest mega kompleksowa, trwa tyle ile trzeba nawet godzinę) i ona na HSG i potem jak to wyjdzie źle to na laparo kładzie do "swojego" szpitala na NFZ
Mam endometriozę, nie wiem czy już np jajowody nie zatkane mimo że ostatnia ciąża w lutym i gdybym nie zaszła myślałam o hsg jak będę w przyszłym roku na urlopie w polsce. Powrot calkowity dopiero za okolo 3 lata. Ale przypomnialo mi sie że przecież mialam isc do najlepszego lekarza tu w wiedniu w dziedzinie endometriozy i miec w razie co laparoskopię ale...się boję bo to jednak inwazyjny zabieg. Narazie tak się tylko zastanawialam ale oby nie bylo mi to potrzebne
 
Hej Dziewczyny

Staram się z mężem od 1,5 roku o dziecka .

W tym cyklu miałam w 12 dc HSG- jajowody drożne .
Dziś mam 12 dpo i zrobiłam test
Dla porównania test z wczoraj wrzuce .
Co myślicie o tym ?
 

Załączniki

  • IMG_7151.jpg
    IMG_7151.jpg
    66,9 KB · Wyświetleń: 103
Hej Dziewczyny

Staram się z mężem od 1,5 roku o dziecka .

W tym cyklu miałam w 12 dc HSG- jajowody drożne .
Dziś mam 12 dpo i zrobiłam test
Dla porównania test z wczoraj wrzuce .
Co myślicie o tym ?

Według mnie coś jest z tym testem z prawej strony nie tak - dla mnie to nie koniecznie pozytyw - raczej zalany, albo przezchnięty. Jak chcesz mieć pewność zrób betę (możesz o dowolnej porze dnia, nie musisz być na czczo)
 
Ja bym chyba kosztownych badań nie robiła na własna rękę…
Już nie raz chciałam tez wyprzedzić lekarza, wydałam kupe kasy…a potem musiałam i tak robić coś co on zlecił lub chciał w innym terminu z jakimś innym badaniem zobaczyc i porównać…
Ale to tylko moje zdanie…
Niby tak ale u mnie sie to np sprawdzilo. Pojechalam z cala lista badan ktore wiedzialam ze musze zrobic no ale szukalam sporo informacji,pytalam wielu osob. Lrkarz od razu mial wgląd,pogadalismy i wydal zalecenia
 
A to ja cały czas czułam w pierwszej że chłopak, a w drugiej że dziewczyna.
Teraz bardzo ciekawi mnie co będzie bo w sumie nie mam jakiegoś parcia. Pasuje mi jedno i drugie. Gorzej że syn chce brata, a córka chce siostrę :D Także najbardziej pasują mi bliźnięta o różnych płciach :D ale nie ma szans - nie mam w rodzinie
Ja bym wolała syna bo wszystkie ubranka zostawiam po małym 😂😂😂 mpj też chce 2 syna bo mowi ze z babami to same problemy 🤣
 
reklama
Hejka!
Mam 21 lat ,dwuletniego synka na pokładzie, staramy się o drugą dzidzie od lipca ;)
W tym miesiącu wyszła mi blada kreska w dniu spodziewanej miesiączki i tego samego dnia wieczorem dostałam okres 😒
Jestem załamana ,wygląda to na ciążę biochemiczna (bynajmniej tak się na czytałam)
Bardzo możliwe. Zdarza sie i u zdrowych kobiet. U mnie natomiast wynikały one przez mutację pai
 
Do góry