reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki II połowa 2021

Kochane powiedzcie mi jakie badania zrobić? Wizytę u lekarza mam w środę ale we wtorek bym już chciała zrobić badania żeby coś mieć. Przypuszczam że też będę musiała brać heparyne bo mam tendencje do zakrzepów, już dwa razy miałam zakrzepice w tym roku. Lekarze mówią że to nie ma związku ze szczepieniem ale wcześniej nic takiego mi się nie działo.
Raczej te podstawowe…
Można zrobic tez profil tarczycowych bo to nie ma jakiegoś znaczenia kiedy…(tsh, antytg, antytpo, ft3, ft4)
Hormony to bym badała w jednym cyklu i wg zaleceń lekarza…
 
reklama
Hej. Co do drożności to jest na nfz czy prywatnie i jesli tak to jaka cena. Gdyby nam nie wyszlo jednak to chcialabym sie zorientowac jak bede w polsce.

Idę po kolei więc wybacz jeżeli ktoś już to napisał :)

Zależy co uznajesz za drożność bo zwykle przed laparoskopią, która jest już w pewnym sensie operacją i zabiegiem bardziej inwazyjnym robi się HSG i ono już czasem potrafi "odetkać" jak coś jest nie tak, opcje są różne można na NFZ można prywatnie, cena zależy od miasta i czy np. masz do tego znieczulenie (i jakie) ale to tak 500-900zł więc według mnie nie są to jakieś mega pieniądze.

I tak szczerze to zwykle od tego się zaczyna. Nie wydaje mi się byś nagle wróciła do Polski i nawet prywatnie bez wskazań ktoś zrobi laparoskopię do tego koszt prywatnie to w zależności jaka ona jest od 3 do nawet 6 tys. i raczej jednak wszyscy robią to na NFZ. Ja np. mam lekarkę do której chodzę prywatnie, tanio za wizytę nie jest (choć jest mega kompleksowa, trwa tyle ile trzeba nawet godzinę) i ona na HSG i potem jak to wyjdzie źle to na laparo kładzie do "swojego" szpitala na NFZ
 
Ja bym chyba kosztownych badań nie robiła na własna rękę…
Już nie raz chciałam tez wyprzedzić lekarza, wydałam kupe kasy…a potem musiałam i tak robić coś co on zlecił lub chciał w innym terminu z jakimś innym badaniem zobaczyc i porównać…
Ale to tylko moje zdanie…
 
Oj fakt ta instuicja bywa mylna. Polowe coazy bylam przekonana że jest córka. Czułam to całą sobą 🤣🤣🤣 a w 19 tygodniu okazało się, że jest siusiak 🙈
Prawda jest taka,że objawy na @ są takie same jak na ciążę 😆 więc mętlik okropny to robi ale sama za miesiąc pewnie będę sie wczuwać w każde odczucie i sie doszukiwać. Na bank 🤣
Najlepsze to, że aktualnie mam śluz taki jak to mówią że zwiastuje ciąże a nie ma takiej opcji bo się solidnie zabezpieczamy 😆

A to ja cały czas czułam w pierwszej że chłopak, a w drugiej że dziewczyna.
Teraz bardzo ciekawi mnie co będzie bo w sumie nie mam jakiegoś parcia. Pasuje mi jedno i drugie. Gorzej że syn chce brata, a córka chce siostrę :D Także najbardziej pasują mi bliźnięta o różnych płciach :D ale nie ma szans - nie mam w rodzinie
 
Kochane powiedzcie mi jakie badania zrobić? Wizytę u lekarza mam w środę ale we wtorek bym już chciała zrobić badania żeby coś mieć. Przypuszczam że też będę musiała brać heparyne bo mam tendencje do zakrzepów, już dwa razy miałam zakrzepice w tym roku. Lekarze mówią że to nie ma związku ze szczepieniem ale wcześniej nic takiego mi się nie działo.

Ponieważ nie wiem czy już coś badałaś i na jakim jesteś etapie to ja jeszcze raz podrzucam rozpiskę, którą dostałam na pierwszych staraczkach
Jest to o tyle ważne, że nie wszystko da się zbadać kiedy się chce tylko powinno się w odpowiednim dniu cyklu
 

Załączniki

  • BADANIA PŁODNOŚĆ.jpg
    BADANIA PŁODNOŚĆ.jpg
    172,1 KB · Wyświetleń: 41
A to ja cały czas czułam w pierwszej że chłopak, a w drugiej że dziewczyna.
Teraz bardzo ciekawi mnie co będzie bo w sumie nie mam jakiegoś parcia. Pasuje mi jedno i drugie. Gorzej że syn chce brata, a córka chce siostrę :D Także najbardziej pasują mi bliźnięta o różnych płciach :D ale nie ma szans - nie mam w rodzinie
Wszystko się może zdarzyć :)
Ale ja tez bym się z bliźniaków ucieszyła :)
 
Wszystko się może zdarzyć :)
Ale ja tez bym się z bliźniaków ucieszyła :)

Mi to bardzo pasuje. Finansowo też. Wiadomo trochę stres bo ciążą podwyższonego ryzyka - ale ja miałam spoko ciąże, obie przenoszone (prawdopodobnie bo pierwsze cc na żądanie) więc może i było by okej. Jak byłam w ciąży z synem to na takim forum była dziewczyna co przenosiła bliźnięta :D więc da się
 
reklama
Od wczoraj co chwilę boli mnie raz lewy, raz prawy jajnik🤔 Nie pamiętam już jak to wyglądało kiedyś, gdy nie brałam tabletek, ale wydaje mi się, że tak nie było.
 
Do góry