reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki II połowa 2021

Hej 😁 nowy tydzień mam nadzieję, że z nim będą jakieś fajne wieści 😁🤰
Ja dopiero 3 dni po owulce, mam takie ciągnięcia w jajnikach ale no wiem, że pewnie za wcześnie na jakiekolwiek objawy 😊 muszę poczekać do świąt 😅 a Wam wszystkim życzę miłego poniedziałku😊🙋‍♀️
 
reklama
Hej,
Bylam u dwoch specjalistow i dopytywalam, czy to nie wina zaburzonej gospodarki hormonalnej i obaj zaprzeczyli. Pierwszym z nich byl ginekolog w poradni chorob piersi. Onkolog twierdzi, ze to podloze genetyczne - mam dwie siostry i zadna z nich nie ma takich problemów, to samo mama. Na poczatku stycznia mam wizyte u dobrego gienkologa (czekalam 2 miesiace na wizyte prywatna 😬) mam zamiar poruszyć z nim i te kwestie. U mnie jak dotad same gruczolakowlokniaki. Zaraz wyjezdzam do szpitala takze 💪
A to onkolog kliniczny czy chirurg onkolog? Gruczolakowlokniaki pojawiają się u młodych kobiet z piersiami o budowie gruczowolowej lub gruczowowo- tłuszczowej. Jeżeli twierdzi, ze to podłoże genetyczne to niech Ci da skierowanie na brca1 i brca2, albo inne geny, które według niego są odpowiedzialne. Dziwna teoria z ta genetyka
 
A to onkolog kliniczny czy chirurg onkolog? Gruczolakowlokniaki pojawiają się u młodych kobiet z piersiami o budowie gruczowolowej lub gruczowowo- tłuszczowej. Jeżeli twierdzi, ze to podłoże genetyczne to niech Ci da skierowanie na brca1 i brca2, albo inne geny, które według niego są odpowiedzialne. Dziwna teoria z ta genetyka
Gruczołowej oczywiście, nie gruczowołowej 🤣
 
Dowiedziałam się, że od stycznia porodówka i ginekologia w moim mieście będzie zamknięta, bo wszyscy lekarze złożyli wypowiedzenia. A cieszyłam się, że w razie czego mieszkam obok szpitala i nie będzie trzeba jeździć...
 
A to onkolog kliniczny czy chirurg onkolog? Gruczolakowlokniaki pojawiają się u młodych kobiet z piersiami o budowie gruczowolowej lub gruczowowo- tłuszczowej. Jeżeli twierdzi, ze to podłoże genetyczne to niech Ci da skierowanie na brca1 i brca2, albo inne geny, które według niego są odpowiedzialne. Dziwna teoria z ta genetyka
Chirurg onkolog. Właśnie taką budowę piersi mam. Dopytywałam o badania genetyczne, ale nie było u mnie w rodzinie raka piersi i podobno nie ma takiej konieczności. Pocałowałam klamkę w poradni 🤣 Informacje na stronie swoim torem, a poradnia swoim. Muszę spróbować po pracy :oops:
 
Chirurg onkolog. Właśnie taką budowę piersi mam. Dopytywałam o badania genetyczne, ale nie było u mnie w rodzinie raka piersi i podobno nie ma takiej konieczności. Pocałowałam klamkę w poradni 🤣 Informacje na stronie swoim torem, a poradnia swoim. Muszę spróbować po pracy :oops:
Tak myślałam, ze chirurg. Bo to najłatwiejsze i najtańsze wybrnięcie z tematu przyczyny. Z punktu widzenia genetyki nie musisz mieć obciążenia w wywiadzie. Możesz być pierwszym mutantem. NFZ refunduje brca1 i brca2 jeżeli jest wywiad potwierdzony min. dwoma przypadkami w linii prostej, lub jeżeli zachorujesz powaznie, dlatego zawsze warto rozważyć badanie prywatnie. Sprawdź sobie hormony, jak napisała już dziewczyna wyżej i uzupełnij badania o mammografie. Skierowania na mammo zapewne nie dadzą, bo panuje powszechne przekonanie ze mammografia tylko dla kobiet starszych, ale mammografia pokazuje mikrozwapnienia, równie powszechne, a niewidoczne na usg.
I nie odbierz mnie proszę, że się tutaj mądrze, ale ja sama 4 lata temu dałabym wiele, żeby ktoś mi rzetelnie wytłumaczył temat. Pewnie kilku sytuacji mogłabym uniknąć. A słyszałam tylko, ze z budowa moich piersi to normalne, mammografii się nie robi, tabsow anty nie brałam, wywiad nieobciążony, histeryzuje i żadnych konkretów ;)
 
Tak myślałam, ze chirurg. Bo to najłatwiejsze i najtańsze wybrnięcie z tematu przyczyny. Z punktu widzenia genetyki nie musisz mieć obciążenia w wywiadzie. Możesz być pierwszym mutantem. NFZ refunduje brca1 i brca2 jeżeli jest wywiad potwierdzony min. dwoma przypadkami w linii prostej, lub jeżeli zachorujesz powaznie, dlatego zawsze warto rozważyć badanie prywatnie. Sprawdź sobie hormony, jak napisała już dziewczyna wyżej i uzupełnij badania o mammografie. Skierowania na mammo zapewne nie dadzą, bo panuje powszechne przekonanie ze mammografia tylko dla kobiet starszych, ale mammografia pokazuje mikrozwapnienia, równie powszechne, a niewidoczne na usg.
I nie odbierz mnie proszę, że się tutaj mądrze, ale ja sama 4 lata temu dałabym wiele, żeby ktoś mi rzetelnie wytłumaczył temat. Pewnie kilku sytuacji mogłabym uniknąć. A słyszałam tylko, ze z budowa moich piersi to normalne, mammografii się nie robi, tabsow anty nie brałam, wywiad nieobciążony, histeryzuje i żadnych konkretów ;)
Dziękuję za informację. Poczekam do 4 stycznia i porozmawiam jeszcze z ginekologiem. Badania genetyczne rozważę w pierwszej kolejności. Robiłaś takie badania, możesz polecić jakiś konkretny pakiet? Z tego co widzę wariantów jest wiele.
 
reklama
Dziękuję za informację. Poczekam do 4 stycznia i porozmawiam jeszcze z ginekologiem. Badania genetyczne rozważę w pierwszej kolejności. Robiłaś takie badania, możesz polecić jakiś konkretny pakiet? Z tego co widzę wariantów jest wiele.
Ja robiłam na badamygeny.pl bo są powszechnie uznawane w Polsce i rekomendowane przez PTOK. Robiłam full pakiet za ok 1000zl ze wzgledu na badanie chemiowrazliwosci i reakcji na tamoksyfen. Mozesz sobie spokojnie wziąć tą tańsza opcje, bo one i tak są bardzo szerokie. Plus jest taki, ze gdyby (tfu tfu) cokolwiek innego w życiu zadziało, to już wiadomo, gdzie nie szukac. A to sporo jednak ułatwia.
 
Do góry