reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki II połowa 2021

To ja będę druga ;)
Mam 28 lat, z mężem staramy się o drugie dziecko od około 11 miesięcy. Z pierwszym dzieckiem udało się w pierwszym cyklu, teraz niestety nadal nic :(
Wcześniej jakoś nie przejmowałam się tym za bardzo, ale ostatnio jest coraz gorzej...
Nie trać nadziei, ja właśnie dziś dowiedziałam się że jestem w pierwszej ciazy. 33 lata. 15 cykl starań. Udało sie dopiero po drugim cyklu z clo i w miesiącu gdy w ogóle o tym nie myślałam bo pracowałam po 12 godzin. Powodzenia kochana
 
reklama
Jednak nie wytrzymałam i tez sobie dzisiaj siknęlam 🙈 ale ze mam tylko 1 pinka i wole go zostawić „na lepsze czasy” (czyt. bliżej terminu @) to zrobiłam 25.
Oczywiście biel aż razi w oczy 😒
Ale dzisiaj dopiero 9 dpo (domniemanej) wiec jeszcze jest trochę czasu i wiary 🤞🏻
W ogóle zamówiłam ostatnio pinka na Allegro i dopiero widzę jak w rossmanie zdzierają …
 
Czyli to samo co u mnie. Ja odstawiłam acard na 2 dni bo sie wystraszyłam. Z jakiego powodu ty masz acard?
Od dziecka mam za gęstą krew i w rodzinie zdarzały się przypadki zakrzepicy żył głębokich dlatego mój lekarz, jak powiedziałam ze planujemy się starać to profilaktycznie zalecił acard.
U mnie hemoglobina i erytrocyty tylko lekko powyżej normy, ale powiedział ze woli dmuchać na zimne 😉
na tabletkach anty mój @ to były praktycznie same skrzepy, a teraz już po kilku dniach brania acardu @ (z początku tego cyklu) bez żadnych skrzepów ale za to meeega intensywny był.
 
W ogóle zamówiłam ostatnio pinka na Allegro i dopiero widzę jak w rossmanie zdzierają …
Tez sie przekonałam na własnej skórze a raczej portfelu. A przez zupełny przypadek. Zamawiałam testy owu i brakowało mi do darmowej przesyłki Smart i coś chciałam dobrać i proszę test ciazowy 4 x tańszy. To samo jeśli chodzi o testy owu z domowe laboratorium. Ceny z Rossmann test owu 5 szt. w promocji do 20 zł, normalnie 25; test ciazowy plytkowy Ok. 10 zł, strumieniowy Ok. 13 zł.
 

Załączniki

  • received_606513490402020.jpeg
    received_606513490402020.jpeg
    19,9 KB · Wyświetleń: 70
Ostatnia edycja:
nn
Nie uwierze nigdy w to ze babka w 6 czy 7 msc nie wiedziala ze jest w ciazy. Ruchy jelit nie sa podobne ani troche do ruchow dzidziusia zwlaszcza w pozniejszej juz ciazy. Wiec wedlug mnie takie baby zmyslaja
Moim zdaniem są podobne. Mój syn nie kopał mnie prawie wcale, a jak już kopał to czułam to identycznie jak ruchy jelit. A na początku jak pękające bąbelki.

Znam dziewczynę, która do 7 miesiąca nie wiedziała, że jest w ciąży, a testy jej podobno wychodziły negatywne. Dla mnie to jakaś abstrakcja, ale z uwagi, że nie jest z nią najlepiej psychicznie to raczej nie chce mi się jej wierzyć.
 
reklama
nn

Moim zdaniem są podobne. Mój syn nie kopał mnie prawie wcale, a jak już kopał to czułam to identycznie jak ruchy jelit. A na początku jak pękające bąbelki.

Znam dziewczynę, która do 7 miesiąca nie wiedziała, że jest w ciąży, a testy jej podobno wychodziły negatywne. Dla mnie to jakaś abstrakcja, ale z uwagi, że nie jest z nią najlepiej psychicznie to raczej nie chce mi się jej wierzyć.

Przede wszystkim można nie za bardzo czuć ruchy w ciąży - ja nie czułam praktycznie w ogóle w pierwszej. Miałam łożysko na przedniej ścianie macicy i otyłość II albo nawet III stopnia (100kg przy 161cm). Nie miałam objawów typu wymioty itd. No ale nie miałam okresu i brzuch typowo ciążowy więc raczej bym się skapnęła.
Prędzej znam takie osoby jak np. moja koleżanka która w liceum ukrywała ciążę i ona też jakby nie wiedziała bo ani lekarza, ani testu. Dopiero jak zasłabła na WFie to się wydało, że to 7 miesiąc. Ale ona jednak czuła, że jest w ciąży tylko odrzucała tę myśl
 
Do góry