reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

Cześć, dawno tu mnie nie było... Jakoś mam tak, że jak tu nie zaglądam to tak dużo nie myślę o tym wszystkim... Dzisiaj jest inaczej... Dzisiaj się podłamałam... Dowiedziałam się, że koleżanka z pracy jest w ciąży... 2 miesiące im to zajęło.. A u nas rok jak odstawilam anty i kilka cykli z clo... Koło 5.05 będę testować ale pewnie i tym razem się nie udało... Już myślę, że może po prostu ja się nie nadaje i chce osiągnąć niemożliwe...

Trudne to jest. Rozumiem cię. Nie wiem co napisać żeby cię pocieszyć ale napewno jest możliwe zajście w ciaze tylko się nie poddawaj. Nadajesz się! Poprostu trudniej jest ci dane do tego dojść
 
reklama
Jeśli masz regularne i są jak w zegarku co 29 dni to możesz zacząć od 11-12dc robić test między 10 a 20.00 minimum 2 godziny nie pić i nie korzystać z WC przed zrobieniem testu i starać się robić testy owulacyjne o jednej porze.
Jeśli nigdy nie robiłaś testów to test owu uznaje się za pozytyw jak kreska testowa jest taka sama jak kontrolna lub testowa mocniejszą od kontrolnej. Zależy też jakie masz testy owu bo są też takie z firmy clearblue różowe i fioletowe i te jeśli są pozytywne to buźka się pokazuje i ta buźka oznacza pik LH. I gdy masz test owu pozytywny więcej testów się nie robi bo mogą wychodzić jeszcze kilka dni pozytywne.
Dziękuję za objaśnienie, wiele mi pomoże 😊 te testy clearblue są lepsze niż zwyklaki, czyto tylko taki,, bajer"? Pik LH tzn pozytywny test owu? Co do cyklu- tak, mam regularne, miałam, teraz spóźnia mi się okres 6 dzień, test ciążowy zrobiłam i nie jestem w ciąży. Czy w tym miesiącu jak już pojawi się miesiączka nie robić testów owu i czekać aż okres się unormuje i dopiero zacząć? Sorki nigdy nie miałam z tym do czynienia 😊
 
Dziękuję za objaśnienie, wiele mi pomoże [emoji4] te testy clearblue są lepsze niż zwyklaki, czyto tylko taki,, bajer"? Pik LH tzn pozytywny test owu? Co do cyklu- tak, mam regularne, miałam, teraz spóźnia mi się okres 6 dzień, test ciążowy zrobiłam i nie jestem w ciąży. Czy w tym miesiącu jak już pojawi się miesiączka nie robić testów owu i czekać aż okres się unormuje i dopiero zacząć? Sorki nigdy nie miałam z tym do czynienia [emoji4]
Hmm wiesz co kiedyś robiłam zwykle paskowe testy owu z allegro to na 6 cykli w 1 cyklu miałam tylko jeden test pozytywny a w zeszłym roku robiłam test owu clearblue i wyszedł pozytywny. Nie trzeba się dopatrywać kreski czy faktycznie jest taka sama jak kontrolna lub mocniejsza. A w tych clearblue pokazuje buzke i to jest znak że jest pik LH ( tak to znaczy że test owu jest pozytywny).

Z doświadczenia ci powiem że test ciążowy negatywny wcale nie oznacza że w ciąży nie jesteś. Mi w 3 ciazach nie pokazało ciąży a w nich byłam tylko że je straciłam. Raz mi test pokazał delikatna kreskę ale to było w 2013 roku i to była ciąża biochemiczna. A no i teraz 22.03 25.03 i 29.03 miałam pozytywne testy ale niestety pęcherzyk ciążowy się wchlonal i czekam na krwawienie już ponad tydzień.

Ale też z doświadczenia wiem że jak się zaczynamy starać o maluszka to cykl potrafi iść w 4 światy. Więc jeśli nie jesteś faktycznie w ciąży a okres przyjdzie z opóźnieniem to możesz robuc testy cały cykl bo jeśli będą teraz rozlegulowane to pik LH możesz przegapić. Ja np będę robić testy owu przez cały cykl bo mam nieregularne miesiączki. Ale to jest moje zdanie. Zrobisz jak ci intuicja będzie podpowiadać[emoji6]
 
Moje drogie staraczki! Wiem, że mnie nie znacie, ale ja po przeczytaniu prawie całego tego forum mam wrażenie że pisze do najlepszych koleżanek! Jesteście przesympatyczne to w jaki sposób okazujecie sobie wsparcie i pocieszenie jest niesamowite!
Z wielką przyjemnością dołączę do Waszego grona staraczek, a moja historia po krótce wygląda mniej więcej tak:
- listopad 2018 - rozpoczęcie starań o pierwszego maluszka;
- marzec 2019 - wizyta u ginekologa z przebojami, wykryto 4 cm torbiel na prawym jajniku i przepisami mi 3 mies. kurację tabletkami anty;
- czerwiec 2019 - na wizycie kontrolnej wszystko ok, zielone światło do starań;
- październik 2019 - po kolejnych nieudanych próbach wizyta u ginekologa i ponownie na prawym jajniku stwierdzona tym razem 5 cm torbiel, zalecone 6 miesięcy na tabl. anty., które skończyłam brać teraz w kwietniu 2020 roku;
- 12 dc udałam się na monitoring, gdzie pokazał się piękny 18mm pecherzyk ☺, tego samego dnia podano mi pregnyl;
- 19 dc kolejny monitoring, pecherzyk pękł, widoczne ciałko żółte, endometrium super;
- obecnie 22 dc i najgorsze - CZEKAMY!!! 🤞
-
 
Witam się z rana!! No i bety nie zrobiłam 😭 w przychodni nie przyjmują płatności kartą 😱😱
Tazkze zostaje mi czekać;((

o zeszz Ty.. a przeciez platnosc karta bardziej bezpieczniejsza :( ehs...
Moje drogie staraczki! Wiem, że mnie nie znacie, ale ja po przeczytaniu prawie całego tego forum mam wrażenie że pisze do najlepszych koleżanek! Jesteście przesympatyczne to w jaki sposób okazujecie sobie wsparcie i pocieszenie jest niesamowite!
Z wielką przyjemnością dołączę do Waszego grona staraczek, a moja historia po krótce wygląda mniej więcej tak:
- listopad 2018 - rozpoczęcie starań o pierwszego maluszka;
- marzec 2019 - wizyta u ginekologa z przebojami, wykryto 4 cm torbiel na prawym jajniku i przepisami mi 3 mies. kurację tabletkami anty;
- czerwiec 2019 - na wizycie kontrolnej wszystko ok, zielone światło do starań;
- październik 2019 - po kolejnych nieudanych próbach wizyta u ginekologa i ponownie na prawym jajniku stwierdzona tym razem 5 cm torbiel, zalecone 6 miesięcy na tabl. anty., które skończyłam brać teraz w kwietniu 2020 roku;
- 12 dc udałam się na monitoring, gdzie pokazał się piękny 18mm pecherzyk ☺, tego samego dnia podano mi pregnyl;
- 19 dc kolejny monitoring, pecherzyk pękł, widoczne ciałko żółte, endometrium super;
- obecnie 22 dc i najgorsze - CZEKAMY!!! 🤞
-
Witaj, zycze szybkiego zaskoczenia.. gin mowil dlaczego masz taka tendencje do torbieli ?
 
o zeszz Ty.. a przeciez platnosc karta bardziej bezpieczniejsza :( ehs...

Witaj, zycze szybkiego zaskoczenia.. gin mowil dlaczego masz taka tendencje do torbieli ?

Za pierwszym razem kiedy wykryto torbiel (wcześniej regularnie min raz do roku chodziłam to ginekologa i nigdy nic takiego mi sie nie przydarzyło) lekarz powiedział, ze to bardzo powszechne zjawisko i że wlasciwie kazda kobieta przynajmniej raz w życiu to przechodzi nawet o tym nie wiedząc, zdziwiło mnie że takie zachowania zaczęły się dziać wlasciwie w momencie w którym zaczęliśmy starać się o fasolke, kolejne wykrycie trochę mnie podlamalo i ta wizja kolejnych 6 straconych cykli 😪 Poki co lekarz nie zlecił mi żadnych szczególnych badań miałam robiona jedynie cytologie, ale powiedział że jezeli pecherzyk sam ladnie urósł, a potem ladnie pękł, bo będziemy min. 3 cykle próbować z pregnylem, a potem podejmie kolejne kroki. W tamtym okresie miałam też baaaardzo nerwowy czas w moim życiu, być może to stres i nerwy przyczyniły się do tego że mój organizm dosłownie sfiksowal? 😬
 
reklama
Mam wynik bety, niestety 0,1😞
I nie wiem teraz, skąd na teście wzięła się ta kreska, skoro beta negatywna🤷‍♀️

tak mi przykro.. :( moze to biochem ?
Za pierwszym razem kiedy wykryto torbiel (wcześniej regularnie min raz do roku chodziłam to ginekologa i nigdy nic takiego mi sie nie przydarzyło) lekarz powiedział, ze to bardzo powszechne zjawisko i że wlasciwie kazda kobieta przynajmniej raz w życiu to przechodzi nawet o tym nie wiedząc, zdziwiło mnie że takie zachowania zaczęły się dziać wlasciwie w momencie w którym zaczęliśmy starać się o fasolke, kolejne wykrycie trochę mnie podlamalo i ta wizja kolejnych 6 straconych cykli 😪 Poki co lekarz nie zlecił mi żadnych szczególnych badań miałam robiona jedynie cytologie, ale powiedział że jezeli pecherzyk sam ladnie urósł, a potem ladnie pękł, bo będziemy min. 3 cykle próbować z pregnylem, a potem podejmie kolejne kroki. W tamtym okresie miałam też baaaardzo nerwowy czas w moim życiu, być może to stres i nerwy przyczyniły się do tego że mój organizm dosłownie sfiksowal? 😬
Czesto torbiele sie tworza wlasnie jak pecherzyk nie peknie.. albo pecherzyk graafa za dlugo przetrwa.. mam nadzieje, ze znajdziecie powod. ;)
 
Do góry