reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki - I połowa 2020 roku

reklama
Cześć dziewczyny,
Czy to jest pozytywny test owulacyjny?:)
To mój 2 cykl starań z testami i nie jestem pewna.

Pozdrawiam
 

Załączniki

  • IMG_20200224_200610.jpg
    IMG_20200224_200610.jpg
    1,5 MB · Wyświetleń: 107
Bądź dzielna [emoji1] A jakieś objawy okresowe lub ciążowe są?Ciekawie to zastosował, miejmy nadzieję że skończy się to druga kreseczka [emoji1]Hej :-) Witamy [emoji173] podobno trzeba zluzowac głowę ale jak?

Ehh z tymi owulacjami to dziwna sprawa.
Trochę nas w bambuko robią mam wrażenie t3 nasze organizmy.
Bo niby kalendarzowo powinna być praktycznie jej nie ma.
Dlatego chyba trzeba się przytulać serio co 2 dzień cały cykl. Ale ja np. Nie mam męża na codzień i u nas chyba też tu tkwi problem.


Czuję się jak na okres, więc no.. 🙄 ;)
 
Dziewczyny znalazłam taka informacje na stronie Głównego Inspektoriatu Sanitarnego :

Szczepionka przeciwko odrze, śwince i różyczce

Obecnie coraz rzadziej stosuje się w programach szczepień ochronnych szczepionki monowalentne przeciwko odrze, śwince i różyczce. Dostępne są szczepionki skojarzone, zawierające żywe, atenuowane wirusy odry świnki i różyczki (MMR). Szczepionka MMR nie może być podawana kobietom, które wiedza, że są w ciąży.

Ponieważ istnieje ryzyko, w zasadzie teoretyczne, niepożądanych działań żywych wirusów na płód zaleca się zachowanie odstępu między szczepieniem, a zajściem w ciążę.

Jeszcze niedawno po szczepieniu przeciwko różyczce zalecano odstęp 3 miesięcy. W 2001 roku ACIP opublikował dane dotyczące efektów szczepień przeciwko różyczce kobiet, które zaszczepiły się nie wiedząc, że są w ciąży lub nie zachowały zaleconego dotychczas odstępu 3 miesięcy. Nie obserwowano zespołu różyczki wrodzonej związanego ze szczepieniem u potomstwa 226 kobiet, którym podano szczepionkę w okresie między trzema miesiącami przed i trzema miesiącami po poczęciu. Obecnie ACIP zaleca skrócenie zalecanego odstęp między szczepieniem, a zajściem w ciążę do 28 dni. Jeśli kobieta zostanie zaszczepiona we wczesnym okresie ciąży lub nie zachowa zalecanego odstępu powinna być poinformowana o teoretycznym podstawach dotyczących działania na płód. W żadnym jednak wypadku podanie szczepionki MMR kobiecie w ciąży nie może być wskazaniem do przerwania ciąży
Właśnie o tym mówiłam. Mój lekarz mimo wszystko powiedział, że dla lekarzy 226 kobiet to bardzo mało i stanowczo mówi o 3 miesiącach.
 
reklama
Właśnie o tym mówiłam. Mój lekarz mimo wszystko powiedział, że dla lekarzy 226 kobiet to bardzo mało i stanowczo mówi o 3 miesiącach.
Aha i jesZcze możesz ulotkę tych dwóch szczepionek przeczytać - teraz są tylko dwie dostępne i tak również jest mowa o miesiącu 🙁
 
Do góry