reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 30+

Madzialenka Brawo :) podaj jutro wyniki z normami,może być tu,może być w prywatnej wiadomości i zobaczę co się tam dzieje u Ciebie:) Może też być tak ze organizm po antykoncepcji jeszcze do siebie nie doszedł,stąd zalecenia przerwy 2-3miesiecznej między antykoncepcja a staraniami
 
reklama
Magoo Tak brałam te kuleczki nawet systematycznie, tylko dawki pomyliłam i brałam 3x po 5 kuleczek :) od dwóch dni wróciłam do nich. Tylko martwi mnie jedno, że nawet jeśli tylko mnie cmilo już i wzięłam kuleczki to zaczynało boleć bardziej i potem ustepowal ten ból. W skrocie-przyjęcie kuleczek powoduje nasilenie bólu który pomału się rozchodzi i znika na jakiś czas.
 
Magoo Tak brałam te kuleczki nawet systematycznie, tylko dawki pomyliłam i brałam 3x po 5 kuleczek :) od dwóch dni wróciłam do nich. Tylko martwi mnie jedno, że nawet jeśli tylko mnie cmilo już i wzięłam kuleczki to zaczynało boleć bardziej i potem ustepowal ten ból. W skrocie-przyjęcie kuleczek powoduje nasilenie bólu który pomału się rozchodzi i znika na jakiś czas.
tak działa homeopatia. na gorączkę np. bierze się belladonnę, czyli wilczą jagodę, która normalnie wywołuje gorączkę. to jest bardzo prawidłowa reakcja. u mnie z kolei wzięcie heparicum spowodowało zdrętwienie połowy twarzy - czyli nasiliło objaw tylko nie bólowy a porażenny. ale bierz dalej, nawet 2-3 miesiące. to powinno na jakiś czas ten nerw opanować. U mnie już 2 lata spokoju. z nerwem. bo z resztą to sama wiesz...
 
Mam wyniki:
TSH 3 gen. 2,93 (norma 0,27-4,2)
FSH 6,4 (normy 2,8-11,3 f.folik.; 3,0-14,4 f.folik.(2-3dc); 5,8-21,0 środek cyklu; 1,2-9,0 f.lutealna)
LH 6,6 (normy 1,5-8,0 f.folikularna I; 2,0-8,0 f.folikularna II; 0,2-6,5 f.lutealna; 9,6-80 owulacja)
Prolaktyna 12,75 (norma 4,79-23,3)
 
Madzialenka Wyniki książkowe, jeśli chodzi o hormony jest wszystko w porządku. Jedynie masz za wysokie TSH ,dla kobiet planujących ciaze powinno być w granicach 1- tak najlepiej. Ostatecznie jakby bylo 2 to tez tragedii nie byloby,a tu juz pod 3 wynik podchodzi. Możesz spróbować poszukać endokrynologa który by zechciał to obniżyć, bądź ginekologa-endokrynologa.

Magoo A jeszcze mnie jedna rzecz niepokoi, po zażyciu Belladonny nawet 3kuleczek występują u mnie bóle serca. Kiedy jej nie biorę nie ma boli, jak wezmę mija jakiś czas i się zaczyna,wezmę kolejną dawkę i ból się nasila. Na buzię działa super mi- dziś jest lepiej...Ale i b-complex 100mg biorę żeby b12 i b6 było.
 
Madzialenka Niby TSH nie powinno w jakiś znaczący sposób utrudniać zajścia w ciążę ,ale tu chodzi bardziej o początki ciąży kiedy dziecko czerpie od matki hormon i nie można dopuścić do niedoczynności tarczycy u Ciebie. Endo mi mówił też ze wysokie TSH uposledzac może owulacje. Ja moje zbadam chyba jutro bo już czuje ze coś nie gra;) tylko ze ja choruje na niedoczynność i Hashimoto
 
reklama
Madzialenka A skąd jesteś? Może byśmy poszukaly polecanych lekarzy w Twoim miejscu zamieszkania. Z tym ze od razu zaznaczam ze na NFZ kolejka do endokrynologa wynosi więcej jak pół roku, w dużych miastach jeszcze więcej . Ja chodzę prywatnie bo czasem TSH mi wywala po 2 miesiącach, to co ja bym kolejne 4 robiła z walacym sercem, sennoscia i innymi rzeczami. Teraz chodzę raz na pół roku ;wypada mi w maju wizyta kontrolna,a ja już czuje ze coś się dzieje.
 
Do góry