reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2023

no to dla mnie Twój plan B wygląda na logiczny. Nie wiem na ile on jest bezpieczny i ma uzasadnienie medyczne, bo się nie znam, ale dla laika ma logikę :)
no ja tez aż tak się nie znam, dlatego rozkminiam. Jeśli pik mi wyjdzie w 1 dzień świąt, to pecherzyk miałby 19 mm. Jeśli w drugi dzień świąt, to pecherzyk będzie miał 21 mm. A jak będzie wizyta, to może mieć i 23, 24 mm. Za duży jak dla mnie, bo on i tak pęka dzień, dwa po ovi. Dlatego chyba zaryzykuję, bo i tak jak miałam podawany ovi przy pęcherzyku 22 mm, to govno z tego wyszło 😛
 
reklama
no właśnie, a ja miałam akurat zawsze wizytę, jak było dzień, dwa po piku 🤔 było tak, że jednego dnia miałam pik, wizyta na drugi dzień i wtedy okazywało się, że pecherzyk ma 22 mm i w ten dzień dawalam ovi.
Bardzo się zastanawiam, czy ryzykować 😂
A pecherzyki same Ci nie pękają i dlatego masz Ovi?
 
♥️

Rozluźniamy okolice miednicy i poprawiamy ich ukrwienie, żeby zrobić jak najlepszy domek dla bombelka. Luksusowe warunki, żeby się skusił i został ♥️.

A dzięki temu też ja mam całkowicie bezbolesne okresy (na cyklach naturalnych nie wywołanych lekami), nie biegam sikać w nocy (zdarzało mi się więcej niż raz jednej nocy). Zajmujemy się też moimi plecami, oddechem itd, bo ciężko mieć rozluźniony brzuch oddychająć za płytko albo mając bardzo spięte plecy :-).

Także korzyści będą tak czy siak, nawet jeśli nie będzie to przygotowanie do ciąży.

A byłaś u ginekologa? Wiesz jakiej grubości masz endometrium?
Endometrium mam 8 mm
 
Cześć, można dołączyć? :) razem ze Staraczkiem jesteśmy przed 30 stką, staramy się o pierwsze dziecko już jakiś rok. W październiku zobaczyłam wymarzone dwie kreski, byl zarodek, bylo serduszko, ale biło bardzo powoli. Dwóch ginekologów potwierdziło bradykardie. Lekarz zalecil Acard i Duphaston. Po tygodniu serduszko już nie biło. Po paru dniach poroniłam w domu, w połowie grudnia na kontroli dowiedziałam się że wszystko się już oczyściło i jestem w trakcie owulacji. :) z badań robiłam podstawowe na początku ciąży - krew, mocz, toksoplazmoze, TSH. Tylko tyle zalecił mi lekarz. Nie będziemy się poddawać i mamy nadzieję, że 2023 będzie szczęśliwy :)

P.
 
reklama
Hej. Będzie trochę długo, ale mam nadzieję, że ktoś pomoże. Lekarz niestety z doskoku, ale ogólnie jeden z lepszych specjalistów + onkolog, więc myślę, że nie głupi. Dzisiaj, w 14dc stwierdzony cykl bezowulacyjny z ogólnym podejrzeniem PCOS. Jakbym dostała kijem w łeb. Do brzegu.
Dostałam skierowanie na prolaktyne, ale lekarz powiedział, że nie ma znaczenia, w którym dniu cyklu zbadam bo kiedy bym jej nie zrobiła to ona i tak da obraz do (chyba) potwierdzenia diagnozy. Lekko się zdziwiłam bo chwilę jestem na tym forum i wielu rzeczy się dowiedziałam, m.in jakie i kiedy badania robić.
W kwietniu się badałam (w lutym urodziłam, nie karmię) i wszystko było ok, nigdy nie było podejrzenia, że z jajnikami coś jest nie tak, przewinąłem się przez wieeelu lekarzy i badam się regularnie od 10lat. Przed ciążą wiem, że owulacje miałam swoje bo robiłam owulaki+ prog a później monitoring. Do października miesiączki regularne. Listopadowy cykl mi się wydłużył, zrobiła się torbiel, nie wywoływałam okresu, sam przyszedł w 38dc. Endo w 30dc było 15mm. Teraz, grudniowy cykl znowu bezowulacyjny. Lekarz stwierdził, że "No w sumie to te jajniki wyglądają trochę na policystyczne, bo żadnego pęcherzyka dominującego tylko jakieś malizny" , endo 6mm. Powiedzcie proszę jak to jest z tą prolaktyną przy diagnozie, czy rzeczywiście to tak bez znaczenia kiedy ją zbadam? Pomijając to, że na ten moment nie jestem w stanie w żaden sposób zachować higieny badania jeśli będę musiała wykonać ją w 3-5dc. Wiem, że do tego powinnam dołączyć jeszcze inne badania, ale chodzi mi narazie o prolaktynę. No i czy PCOS mogło się tak szybko rozwinąć? No i czy owulacja mogła być ewentualnie wcześniej i już nie było po niej śladu czy to jest na 100% widoczne, że jej nie było, cykl bezowulacyjny i amen? Niestety sprzymierzeńca w postaci IO posiadam od dawna. Dołączam zdjęcie jajników z dzisiaj. Mam nadzieję, że ktoś dobrnął do końca mojej epopei 🙄
 

Załączniki

  • IMG_20221223_211159.jpg
    IMG_20221223_211159.jpg
    2,2 MB · Wyświetleń: 51
Do góry