reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2023

wystarczy że bylas na usg w okolicach 10dc to lekarz jest w stanie stwierdzić czy będzie owulacja czy nie :) bo może być tak jak w moim przypadku że pecherzyki w ogóle nie rosną pomimo miesiączki która czasami występuje samoistnie ;)

To nie był właśnie 10dc,tylko 25dc. Na drugi dzień wystąpiła @.
Nie wiem,no moim zdaniem bez badań,a przede wszystkim bez testów owu lekarz nie może sobie stwierdzić że cykl jest bezowu.,tak po prostu na USG.
 
reklama
Przepraszam,a lekarz bez żadnych badan może to stwierdzić ? Bez monitorowania mnie co miesiąc? Podkresle że u tego lekarza byłam pierwszy raz z przypadku (to nie był lekarz który prowadzi mnie od lat),a bezowulacyjne raczej nie są bo jestem po poronieniu 😉
sama napisałaś, że lekarz stwierdził tak po USG 🤷🏻‍♀️ i że masz podobno cykle bezowulacyjne. Skoro miewasz jednak owulację a lekarz się pomylił to dobrze :)
 
To nie był właśnie 10dc,tylko 25dc. Na drugi dzień wystąpiła @.
Nie wiem,no moim zdaniem bez badań,a przede wszystkim bez testów owu lekarz nie może sobie stwierdzić że cykl jest bezowu.,tak po prostu na USG.
lekarz raczej nigdy nie potwierdzi owulacji na podstawie testów owu. Baaa pozytywny test owu nie świadczy o owulacji a o wzroście hormonu LH :) lekarz potwierdza owulację na podstawie monitoringu
 
Cześć, ja tak jak pisałam pojawiam się co jakiś czas..mam nadzieję,że w końcu okres do mnie przyszedł? Przyjdzie? Dziś jakieś plamienie, oby się rozkręciło. W czwartek byłam na USG i nastraszyła mnie lekarka,że nadal nie mam po zabiegu okresu, że na USG poszerzona macica (podejrzewała nawet zaśniad i wysłała mnie na bete...wyszła 6). I tak czekam tego okresu jak zabawienia... 🙏 Swoją drogą jak przyjdzie ten pierwszy okres po poronieniu to też otworzy mi nowa, czystą kartę ;) także oby to się już rozbujało...🤞 W tym tygodniu może uda mi się zrobić kolejna część badań... Życzę wszystkim wszystkiego dobrego i dwóch kresek
A ile czasu minęło od zabiegu? Mam podobną sytuację do Twojej i już się nie mogę doczekać, by wszystko wróciło do normy... :-/
 
Przepraszam,a lekarz bez żadnych badan może to stwierdzić ? Bez monitorowania mnie co miesiąc? Podkresle że u tego lekarza byłam pierwszy raz z przypadku (to nie był lekarz który prowadzi mnie od lat),a bezowulacyjne raczej nie są bo jestem po poronieniu 😉
Ale USG to jest badanie ;-). I tak, przed owulacją widać w jajniku rosnący pecherzyk, po owulacji widać ciałko żółte. Więc dowolny przypadkowy ginekolog na podstawie USG powinien umieć stwierdzić czy to jest cykl bezowulacyjny :-).
 
Mój wykres w tym cyklu jest dziwny...
Mam dziś dopiero 11 dc a od 3 dni temperatury jak zawsze w drugiej fazie... 25 miałam spory skok i te temperatury są wciąż na wyższych, ale to nie jest możliwe żebym miała owu w 8 dc 😅😂
Chyba w naszych organizmach wszystko jest możliwe. Ja w poprzednim cyklu miałam owu w 9dc i też nie mogłam tego ogarnąć, bo ogólnie mam długie cykle ale faktycznie okres przyszedł równo 14dpo więc chyba nie ma rzeczy które mógłby zaskoczyć. Kobiecy organizm jest nieprzewidywalny, nieksiążkowy, niesprawiedliwy!
 
Chyba w naszych organizmach wszystko jest możliwe. Ja w poprzednim cyklu miałam owu w 9dc i też nie mogłam tego ogarnąć, bo ogólnie mam długie cykle ale faktycznie okres przyszedł równo 14dpo więc chyba nie ma rzeczy które mógłby zaskoczyć. Kobiecy organizm jest nieprzewidywalny, nieksiążkowy, niesprawiedliwy!

Mam krótka fazę lutealna więc jeśli była już owu to za tydzień okres wszytko wyjaśni 😂
 
To nie był właśnie 10dc,tylko 25dc. Na drugi dzień wystąpiła @.
Nie wiem,no moim zdaniem bez badań,a przede wszystkim bez testów owu lekarz nie może sobie stwierdzić że cykl jest bezowu.,tak po prostu na USG.

Dla lekarza test owulacyjny ma dokładnie takie samo znaczenie jak gdybyś nasikała na liść.
Do oceny owulacji służy usg.
 
reklama
Do góry