reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

Tylko w przypadku stymulacji gonadotropinami trzeba pamiętać, że to jest w Polsce refundowane tylko trzy razy.
Więc jak się wykorzysta taką refundację na "zwykły" cykl a w przyszłości byłoby potrzebne in vitro to leki do in vitro będą bardzo drogie (duże dawki w porównaniu z tym co przy zwykłym cyklu).
A jak wyglada sprawa dotyczaca dofinansowań? Bo moje myśli blisko krążą w stronie kliniki w Poznaniu. Myslalam ze jest tylko jedno dofinansowanie ale warunkiem bylo mieszkanie jakis czas w Poznaniu.
 
reklama
A jak wyglada sprawa dotyczaca dofinansowań? Bo moje myśli blisko krążą w stronie kliniki w Poznaniu. Myslalam ze jest tylko jedno dofinansowanie ale warunkiem bylo mieszkanie jakis czas w Poznaniu.
Ale Ty pytasz teraz o dofinansowanie procedury in vitro? Bo leki do stymulacji to inna historia.
Część samorządów dofinansowuje in vitro kwotą 5 tysięcy PLN na cykl ale trzeba spełnić określone warunki i podchodzić do procedury w klinice, która realizuje ten program. Musisz się dowiedzieć czy tam gdzie mieszkasz jest taki program.
 
No to nie korzystasz z refundacji.
Widocznie klinika zakłada, że refundację zostawia się na in vitro albo nie spełniasz warunków (trzeba mieć mniej niż 40 lat, AMH powyżej 0.7 i FSH poniżej 15).
Aha aha rozumiem :) czyli możliwe że wychodzi na to że zostawiają to na in vitro, warunki spełniam. Dziekuje za informacje :) dopytam jeszcze w klinice jak to u nich z tym wygląda:)
 
Ale Ty pytasz teraz o dofinansowanie procedury in vitro? Bo leki do stymulacji to inna historia.
Część samorządów dofinansowuje in vitro kwotą 5 tysięcy PLN na cykl ale trzeba spełnić określone warunki i podchodzić do procedury w klinice, która realizuje ten program. Musisz się dowiedzieć czy tam gdzie mieszkasz jest taki program.
A to jednak mylę pojęcia. W klinice jeszcze nie bylam wiec temat in vitro mnie nie dotyczy. To jaka wyglada sytuacja z dofinansowaniem na leki do stymulacji? Niestety u mnie na wsi 🙊nie ma dofinansowań do in vitro bo sie dowiadywałam.
 
A to jednak mylę pojęcia. W klinice jeszcze nie bylam wiec temat in vitro mnie nie dotyczy. To jaka wyglada sytuacja z dofinansowaniem na leki do stymulacji? Niestety u mnie na wsi 🙊nie ma dofinansowań do in vitro bo sie dowiadywałam.
Tak jak wyżej napisałam. Musisz mieć mniej niż 40 lat, AMH powyżej 0.7 i FSH w 2-3 dniu cyklu poniżej 15. Wtedy przysługuje Ci refundacja trzech stymulacji. Np za Menopur płaciłam 280 PLN zamiast 2800 PLN. Ale to była duża dawka do in vitro.
 
reklama
Do góry