reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

Ja miałam histeroskopie z laparoskopia diagnostyczną na NFZ w znieczuleniu ogólnym . Mój prywatny gin mi robił i po za tym że usłyszałam że mam za dużo tłuszczyku na brzuchu to wszystko ok 😃 w trzecim cyklu po laparo byłam w ciąży i mam z niej piękna córkę. Niby wszystko drodze było ale myślę że coś odetkali skoro wcześniej tyle czasu ani cienia drugiej kreski 😉


A może to już progesteron okresowy? Bo spada przed okresem? Ja miałam też na podobnym poziomie ale okazało się że torbiel mi się zrobiła na 4.5cm więc nie było owulacji. Choć z moich obserwacji sluzu wynika ze była owu 6 dni temu ale raczej nie bo na USG nic nie było poza tą torbielą.

Pisałam Wam ze mnie brzuch boli. Sexik pomógł i jest dużo lepiej i nastrój mi się poprawił 🤣

No chciałabym, ale wiedząc że poprzedni "normalny" cykl w którym zaszłam w tę CP by z owu też jakoś koło 45dc to pewnie jest jednak przed owulacyjny. W piątek USG to się dowiem :(
 
reklama
Przy okazji zapytam Was czy po HSG miałyście długo krwawienie? Badanie miałam 2dni temu,wczoraj tylko plamienie a dzisiaj pojawiło się krwawienie...
 
Dziewczyny miałam wizyte dzis u gina. Wrażenia mam slodko-gorzkie. Nie zrobiła mi usg (ale w sumie i tak nie ma co oglądać 2-3 dni przed okresem) pobrała mi standardowo cytologie, typowanie HPV i te wymazy na chlamydie itp o które poprosiłam wraz z jakimś badaniem flory czy coś takiego (nie zrozumiałam) cały czas powtarzała ze 6 miesięcy zakaz ciąży. Zapytalam o HSG i powiedziała że spoko, można zrobić ALE ...... w październiku 😭😭😭😭 chciałam wepchnąć chociaż wrzesień ale ona bardzo nie chce żebyśmy starali się przed upływem 6 miesięcy (wie, że pewnie nie zaryzykuje bez HSG) no i teraz niby mam w kocu kogoś kto chce mi zrobić HSG ale ja nie chce czekać kolejnego miesiąca 😭😭 17.06 mam wizytę u innej babeczki, może ona będzie łaskawsza 🤷🏽‍♀️
 
Dziewczyny miałam wizyte dzis u gina. Wrażenia mam slodko-gorzkie. Nie zrobiła mi usg (ale w sumie i tak nie ma co oglądać 2-3 dni przed okresem) pobrała mi standardowo cytologie, typowanie HPV i te wymazy na chlamydie itp o które poprosiłam wraz z jakimś badaniem flory czy coś takiego (nie zrozumiałam) cały czas powtarzała ze 6 miesięcy zakaz ciąży. Zapytalam o HSG i powiedziała że spoko, można zrobić ALE ...... w październiku 😭😭😭😭 chciałam wepchnąć chociaż wrzesień ale ona bardzo nie chce żebyśmy starali się przed upływem 6 miesięcy (wie, że pewnie nie zaryzykuje bez HSG) no i teraz niby mam w kocu kogoś kto chce mi zrobić HSG ale ja nie chce czekać kolejnego miesiąca 😭😭 17.06 mam wizytę u innej babeczki, może ona będzie łaskawsza 🤷🏽‍♀️
A to ogólnie jest tak ze w cyklu w ktorym jest hsg juz nie wolno sie starać? Ja myslalam ze mozna, ale z tego co piszesz to nie i wydluza ci sie przez to czekanie jeszcze o miesiac? Jeny 😭
 
A to ogólnie jest tak ze w cyklu w ktorym jest hsg juz nie wolno sie starać? Ja myslalam ze mozna, ale z tego co piszesz to nie i wydluza ci sie przez to czekanie jeszcze o miesiac? Jeny 😭
Nie nie, tzn nic mi nie wiadomo żeby trzeba było czekać. Chodzi o to że owu wypadnie mi (jeśli nic się nie wydarzy) od razu w pierwszych dniach października (nawet może na przełomie) a ona wcześniej nieche mi zrobić wiec pazdziernik już mam w doope 🤷🏽‍♀️ wiesz, pewnie i tak nie zajdę od razu wiec i tak pewnie zaryzykuje 🤷🏽‍♀️ sama nie wiem 😭
 
Dziewczyny miałam wizyte dzis u gina. Wrażenia mam slodko-gorzkie. Nie zrobiła mi usg (ale w sumie i tak nie ma co oglądać 2-3 dni przed okresem) pobrała mi standardowo cytologie, typowanie HPV i te wymazy na chlamydie itp o które poprosiłam wraz z jakimś badaniem flory czy coś takiego (nie zrozumiałam) cały czas powtarzała ze 6 miesięcy zakaz ciąży. Zapytalam o HSG i powiedziała że spoko, można zrobić ALE ...... w październiku 😭😭😭😭 chciałam wepchnąć chociaż wrzesień ale ona bardzo nie chce żebyśmy starali się przed upływem 6 miesięcy (wie, że pewnie nie zaryzykuje bez HSG) no i teraz niby mam w kocu kogoś kto chce mi zrobić HSG ale ja nie chce czekać kolejnego miesiąca 😭😭 17.06 mam wizytę u innej babeczki, może ona będzie łaskawsza 🤷🏽‍♀️
ale ale, hsg możesz zrobić w tym samym cyklu w którym rozpoczniesz starania. Mnóstwo dziewczyn tak ma. Więc jeśli wracasz do starań w październiku to po prostu kilka dni przed owu masz drożność i od razu plemniczki autostrada do komórki jajowej
 
Cześć. Chciałam Wam przestawić moją historię i zapytać czy któraś z Was przeżyła coś podobnego i jak to się potoczyło. Zaszłam w ciążę w styczniu tego roku. Po pierwszym badaniu prenatalnym, które wyszło źle (maksymalne skrócenie kości ramiennej i udowej, brak kości nosowej, nieprawidłowy obraz mózgowia) i zostało powtórzone w innym miejscu i tam wyszedł tylko i aż brak kości nosowej. Zrobiłam biopsję kosmówki w 13tc. W międzyczasie była wizyta u ginekologa, która również wykazała, że kości są ok, serce też... Niestety wynik biopsji był jednoznaczny Zespół Downa translokacja robertsonowska. Ciążę donosiłam prawie do 18tc, a zakończyła się ona terminacją a nie poronieniem (nie była to decyzja łatwa, do tej pory płacze całymi dniami). W związku z wynikiem biopsji mamy z partnerem zalecenia badań genetycznych przed kolejną ciążą, termin już mamy na lipiec tego roku. Ciąża cały czas była nieznacznie mniejsza niż powinna, ale mimo to rozwijała się prawidłowo. Nie poroniłam jej, żadne inne złe rzeczy się nie działy. Całą ciążę czułam się dobrze. W rodzinie mojej i partnera brak wad genetycznych. Chciałam zapytać czy któraś z Was przeżyła coś podobnego i zrobiła badania? Jakie były wyniki? Głupio pytam na forum, ale cały czas bije się z myślami i zastanawiam co będzie... Nigdzie nie mogłam znaleźć podobnej historii. Jednocześnie chce wierzyć, że po tej tragedii która Nam się wydarzyła zaświeci dla nas słońce i wyniki wyjdą prawidłowe i żadne z nas nie będzie nosicielem translokacji.
Nawet jeśli będziecie to wtedy macie tego świadomość i możliwość urodzenia dziecka bez wady - stosuje się diagnostykę preimplantacyjną zarodków

Bardzo wspołczuje sytuacji, musiało być to dla Ciebie bardzo trudne. Wiem że podjęłabym taką samą decyzję na Twoim miejscu.
 
ale ale, hsg możesz zrobić w tym samym cyklu w którym rozpoczniesz starania. Mnóstwo dziewczyn tak ma. Więc jeśli wracasz do starań w październiku to po prostu kilka dni przed owu masz drożność i od razu plemniczki autostrada do komórki jajowej
No tak, to by wypadało we wrześniu 🤷🏽‍♀️ A ona mówi NIE... ale może blizej września ją dopadnę jeszcze ...
 
reklama
Do góry