reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

reklama
No to czas działać. Nikt oczywiście nie mówi, że nie ma naturalnie szans bo oczywiście, że są. Natomiast ryzyko, że nie uda się kolejny rok czy dwa jest niestety na tyle duże, że lekarz słusznie poleca in vitro już teraz.
Czas działa na niekorzyść jajeczek i przy takim Amh nie ma sensu zwlekać. Później może stanąć przed koniecznością in vitro z komórką dawczyni
 
Dziewczyny mam pytanie do was, koleżanka ma 32 lata w zeszłym roku zrobiła sobie badanie amh i wyszło jej 0,98 była niedawno powtórzyć badanie i okazało się że spadło jej do 0,78. Ma podejrzenie endometriozy. Byla u lekarki powiązanej z kliniką bocian, która odrazu stwierdziła że niezależnie od wyników nasienia to powinni starać się o in vitro. Czy faktycznie tak może być czy lekarka chce ja naciągnąć
Raczej nie ma co czekać. Biorąc pod uwagę, że JESZCZE przysługuje jej refundacja leków do stymulacji a jak ten wynik poleci w dół to same leki będą kosztować kilka tysięcy... To nawet to byłby dla mnie argument.
 
Czy zdarza wam się brązowe/różowe plamienie w okolicach owulacji? Mam właśnie 14dc i od wczoraj delikatnie plamię, ale bezboleśnie 🤔. Te cykle są takie dziwne 😑.
 
Raczej nie ma co czekać. Biorąc pod uwagę, że JESZCZE przysługuje jej refundacja leków do stymulacji a jak ten wynik poleci w dół to same leki będą kosztować kilka tysięcy... To nawet to byłby dla mnie argument.
Jak ma refundację ? Jakie są zasady refundacji możesz podesłać jakiś link?
 
Jak ma refundację ? Jakie są zasady refundacji możesz podesłać jakiś link?
Rozumiem że koleżanka leczy się w Polsce?
Tutaj jest przykładowy artykuł na stronie jednej z klinik i jest nawet tabela ile mniej więcej wynosi odpłatność za leki 100 procent a ile po refundacji (artykuł jest widzę stary więc te ceny w tej chwili nie muszą się zgadzać co do złotówki):

Zwróć uwagę na ten fragment:

Stymulacja owulacji wymaga podawania leków, które w Polsce są częściowo refundowane. Jednak, żeby z niej skorzystać, pacjentka musi spełniać kilka warunków:
  • wiek poniżej 40 roku życia,
  • wynik badania FSH poniżej 15 mlU/ml w 2-3 dniu cyklu lub hormonu AMH powyżej 0,7 ng/ml.
Należy również pamiętać, że refundacją są objęte tylko 3 cykle.

Generalnie nie wiadomo kiedy koleżanka spadnie poniżej tej granicy AMH...

Nie chcę:) zastanawiałam się tylko, czy te 10 dni wystarczą na wszystkie procesy, które mają zajść, gdyby miała być ciąża. Ale jak tak, to chętnie odstawię zgodnie z instrukcją:)
Normalnie faza lutealna trwa kilkanaście dni. Biorąc pod uwagę, że mamy brać tego proga po owulacji to wychodzi akurat :). Jak będzie miała wyjść z tego ciąża to w tym czasie wyjdzie.
 
reklama
Kupiłam sobie dzisiaj na alllegro 15 testów ciążowych. Gdzieś w tyle głowy na sekundę zaświtało, że może bez sensu aż tyle gdyby się TERAZ udało…😏 ale zaraz przyszło otrzeźwienie, że znając moją niecierpliwość i nasze „szczęście” ostatnio to do przyszłego cyklu braknie i tak tych 15 🥲😆
 
Do góry