reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

To nie do końca tak.
Duphaston brany od 16 do 25 dc ma na celu skrócenie cyklu i jednoczesne wywołanie wcześniejszego owulacji po odstawieniu "leczenia". Zazwyczaj podaje się go przez około 3 cykle i później teoretyczne powinny wystąpić prawidłowe owulacje. Natomiast ta metoda jest aktualnie już bardziej kontrowersyjna niż użyteczna. Jej skuteczność nie jest szalona i pomaga raczej tym, którzy problem ze swoimi owulacja mają niewielki.
Duphaston wpływa na prawidłową owulację w następnym cyklu. Przez pierwsze 2 lata starań nie miałam owulacji i po samym duphastonie wracały- po kilku miesiącach brania i dopóki go brałam. Chyba lekarz stara się zacząć od najmniej inwazyjnych metod.
 
reklama
Jak masz brać ten duphaston? Na co on ma pomóc według tego lekarza? Duphaston to jest syntetyczny progesteron, a progesteron w organiźmie jest wytwarzany po owulacji m.in. w celu utrzymania ewentualnej ciąży. Jeśli nie ma owulacji to jaki jest cel sztucznego podbijania sobie poziomu progesteronu w fazie lutealnej skoro i tak bez owulacji nie zajdziesz w ciążę? On tak jakby próbował się za to zabrać od tyłu. Chyba, że chce Ci nim wyregulować cykle, ale co z tego skoro będą nadal bezowulacyjne.
Hej, kazał brać w drugiej połowie cyklu przez 10 dni, 2x1 rano i wieczorem na razie na wyregulowanie cyklu, bo od jakiegoś czasu okres mi troche wariuje. Kiedyś miałam po prostu 5 dni żywego krwawienia, a teraz najpierw jakieś plamienia potem może z dwa dni typowego krwawienia i koniec. Chyba zaczynamy „delikatnie” po prostu od tego i zobaczymy czy coś sie zmieni na lepsze 🤷🏼‍♀️
 
To nie do końca tak.
Duphaston brany od 16 do 25 dc ma na celu skrócenie cyklu i jednoczesne wywołanie wcześniejszego owulacji po odstawieniu "leczenia". Zazwyczaj podaje się go przez około 3 cykle i później teoretyczne powinny wystąpić prawidłowe owulacje. Natomiast ta metoda jest aktualnie już bardziej kontrowersyjna niż użyteczna. Jej skuteczność nie jest szalona i pomaga raczej tym, którzy problem ze swoimi owulacja mają niewielki.
Zazuu, chyba właśnie chciał zacząć od tego, bo na usg wszystko wyglada u mnie „dobrze”. Z tarczycą też wszystko ok. Jeszcze będę robić badania krwi
 
Duphaston wpływa na prawidłową owulację w następnym cyklu. Przez pierwsze 2 lata starań nie miałam owulacji i po samym duphastonie wracały- po kilku miesiącach brania i dopóki go brałam. Chyba lekarz stara się zacząć od najmniej inwazyjnych metod.
Ja dostalam progesteron właśnie w takim celu po cyklu bezowulacyjnym który wydłużył mi się do 46 dni wiec coś w tym jest. Chyba chodzi o to żeby organizm się nauczył jak to ma wyglądać 🤣
 
Hej, kazał brać w drugiej połowie cyklu przez 10 dni, 2x1 rano i wieczorem na razie na wyregulowanie cyklu, bo od jakiegoś czasu okres mi troche wariuje. Kiedyś miałam po prostu 5 dni żywego krwawienia, a teraz najpierw jakieś plamienia potem może z dwa dni typowego krwawienia i koniec. Chyba zaczynamy „delikatnie” po prostu od tego i zobaczymy czy coś sie zmieni na lepsze 🤷🏼‍♀️
A ok to rozumiem :) może rzeczywiście coś ruszy za co trzymam kciuki
 
To nie do końca tak.
Duphaston brany od 16 do 25 dc ma na celu skrócenie cyklu i jednoczesne wywołanie wcześniejszego owulacji po odstawieniu "leczenia". Zazwyczaj podaje się go przez około 3 cykle i później teoretyczne powinny wystąpić prawidłowe owulacje. Natomiast ta metoda jest aktualnie już bardziej kontrowersyjna niż użyteczna. Jej skuteczność nie jest szalona i pomaga raczej tym, którzy problem ze swoimi owulacja mają niewielki.
Właśnie ja też ma z tego powodu zalecony duphaston, choć moje cykle są bardzo regularne. Dostałam od 16dc przez 10 dni, okres pojawil się tak jak zawsze. Mam przez 3-4 cykle tak brać
 
Cześć dziewczyny, miłego dnia! Już weekend, pogoda brzydka, nic, tylko pod kocyk z herbatką i starym i dziecko robić xD
Ja dziś mam termin okresu, narazie nie widać go na horyzoncie. Mam nadzieję, że się nie opóźni jakoś bardzo.
Wszystkim miłego dnia 🙂 ja cierpię po wyrwaniu 8, staremu wypadł ząb, ale dni płodne za rogiem więc trzeba "zacisnąć zęby" i działać 😁
 
@mariaantonina96 no ja pinki bardzo lubię, strumieniowe są w rossie, ale kosztują koło dychy a na allegro można i za 3 ziko dorwać xD ale to chyba dla takich głupców jak ja, którzy kupują testy hurtowo, a nie jak normalny człowiek 1 jak im się okresspóźnia :D
@MPAnia wspomniała o testeo, ja miałam kiedyś strumieniowe i nie pokazały nigdy fałszywego wyniku, ale z kolei @Zazuu chyba miała płytkowe i bardzo jej fałszowały.
 
reklama
@mariaantonina96 no ja pinki bardzo lubię, strumieniowe są w rossie, ale kosztują koło dychy a na allegro można i za 3 ziko dorwać xD ale to chyba dla takich głupców jak ja, którzy kupują testy hurtowo, a nie jak normalny człowiek 1 jak im się okresspóźnia :D
@MPAnia wspomniała o testeo, ja miałam kiedyś strumieniowe i nie pokazały nigdy fałszywego wyniku, ale z kolei @Zazuu chyba miała płytkowe i bardzo jej fałszowały.
Ja miałam tylko strumieniowe,nigdy mi nie pokazały fałszywej kreski nawet teraz :)
 
Do góry