reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

reklama
Nie wiem, ale mam nadzieje, ze dzisiaj 🙏🏻. Ogólnie przeboje miałam z tym dzisiejszym pobraniem, zajęło mi to 2 godziny, dwa laboratoria i jeszcze mam bluzę całą we krwi 🙈😂 finalnie nie zrobili mi badania w synevo tylko w diagnostyce i nie wiem jak to wyglada tam czasowo.. ale naprawdę liczę na to, ze dzisiaj.
u mnie jak zrobię w Diagnostyce i zdążę przed kurierem (który przyjeżdza koło 13stej) to wynik mam już po 15, a jak później to po 18 lub następnego dnia (oczywiście jeśli chodzi o betę)
 
Dziewczyny, robiłam bete w diagnostyce, raz w jednym punkcie pobrań a drugi raz w innym punkcie. I teraz czytam na wynikach że jeden robili "testem firmy Roche metodą elektrochemiluninescencji na aparacie Cobas" a drugi też "metodą elektrochemiluninescencji (cmia), zestaw odczynników abbott i aparat Alinity". Są też podane trochę inne zakresy. Czy jest możliwe, żeby wyszła inna beta przez to że w innym miejscu ale tego samego laboratorium badana była próbka? Ktoś wie?
 
Ale jaka wyszła różnica w tych betach?
Dziewczyny, robiłam bete w diagnostyce, raz w jednym punkcie pobrań a drugi raz w innym punkcie. I teraz czytam na wynikach że jeden robili "testem firmy Roche metodą elektrochemiluninescencji na aparacie Cobas" a drugi też "metodą elektrochemiluninescencji (cmia), zestaw odczynników abbott i aparat Alinity". Są też podane trochę inne zakresy. Czy jest możliwe, żeby wyszła inna beta przez to że w innym miejscu ale tego samego laboratorium badana była próbka? Ktoś wie?
 
Dziewczyny, robiłam bete w diagnostyce, raz w jednym punkcie pobrań a drugi raz w innym punkcie. I teraz czytam na wynikach że jeden robili "testem firmy Roche metodą elektrochemiluninescencji na aparacie Cobas" a drugi też "metodą elektrochemiluninescencji (cmia), zestaw odczynników abbott i aparat Alinity". Są też podane trochę inne zakresy. Czy jest możliwe, żeby wyszła inna beta przez to że w innym miejscu ale tego samego laboratorium badana była próbka? Ktoś wie?
Zasadniczo aparaty są kalibrowane zgodnie z normami dla danego sprzętu. Jeżeli w obu ciąża jest powyżej 5 to nie sądzę by mogły się różnić zbytnio (w granicach błędu)
 
Ja robiłam po poronieniu, w piątek w zeszłym tygodniu dzień po zaczętym krwawieniu było 119, przedwczoraj było 205 a dzisiaj jest 163, więc dobrze, że spada bo już się bardzo bałam ciąży pozamacicznej, chociaż wcale nie jestem jeszcze całkiem spokojna. I taka mnie wątpliwość dopadła, czy gdybym zrobiła w tym samym punkcie co w poniedziałek to mogłaby wyjść np wyższa niż 205 czy na pewno spadła..
 
Ja robiłam po poronieniu, w piątek w zeszłym tygodniu dzień po zaczętym krwawieniu było 119, przedwczoraj było 205 a dzisiaj jest 163, więc dobrze, że spada bo już się bardzo bałam ciąży pozamacicznej, chociaż wcale nie jestem jeszcze całkiem spokojna. I taka mnie wątpliwość dopadła, czy gdybym zrobiła w tym samym punkcie co w poniedziałek to mogłaby wyjść np wyższa niż 205 czy na pewno spadła..
Myślę, że to jest taka różnica, że bym się nie przejmowała :)
 
Niewykluczone, że ciąża jest poza macicą bo takie wzrosty i spadki to jeden z objawów cp. U mnie już chyba mówiłam trwało to prawie 3 msc do wyzerowania bety.
Poza kontrolą poziomu hormonu we krwi powinnaś też robić kontrolę usg. Ja miałam minimum raz w tygodniu
Ja robiłam po poronieniu, w piątek w zeszłym tygodniu dzień po zaczętym krwawieniu było 119, przedwczoraj było 205 a dzisiaj jest 163, więc dobrze, że spada bo już się bardzo bałam ciąży pozamacicznej, chociaż wcale nie jestem jeszcze całkiem spokojna. I taka mnie wątpliwość dopadła, czy gdybym zrobiła w tym samym punkcie co w poniedziałek to mogłaby wyjść np wyższa niż 205 czy na pewno spadła..
 
reklama
Ja robiłam po poronieniu, w piątek w zeszłym tygodniu dzień po zaczętym krwawieniu było 119, przedwczoraj było 205 a dzisiaj jest 163, więc dobrze, że spada bo już się bardzo bałam ciąży pozamacicznej, chociaż wcale nie jestem jeszcze całkiem spokojna. I taka mnie wątpliwość dopadła, czy gdybym zrobiła w tym samym punkcie co w poniedziałek to mogłaby wyjść np wyższa niż 205 czy na pewno spadła..
Tak jak napisała @Moonstone nie sądzę by mogły być aż tak duże różnice - jeden sprzęt musiałby działać niewłaściwie by były takie rozbieznosci
 
Do góry