reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

To ja jeszcze dodam do tego co napisała Zazuu.

U mnie był cały czas wzrost - ale ja już cały czas badałam betę w szpitalu i usg bo się po prostu bałam plus jednak NFZ można zaoszczędzić ciut. Tyle że to też nie był super wzrost. Raz 60, innym razem 7, innym 100 - zero jakiejś zależności. Spadła mi przy przyjęciu do szpitala tzn. w dniu przyjęcia miałam 536, dzień później niby 531 - ale i tak podano mi metotreksat. Może i by spadła sama po kolejnym miesiącu, dwóch - ale ja nie chciałam tyle czekać, strasznie chciałam żeby to się już skończyło. U mnie był ogromny problem z uwidocznieniem tej ciąży w jajowodzie - bo raz niby tam coś znajdowano, a raz nie
Czyli w zasadzie nie można być niczego pewnym.... Ja miałam jak narazie najwięcej 205 to chyba też niemożliwe będzie uwidocznienie czegokolwiek w usg. Nurtuje mnie, że gdyby jednak była to cp, a te wzrosty i spadki nie są duże to znaczy, że ona i tak już nie rośnie? Czytałam, że może się wchłonąć. No nic, muszę polegać na mojej dr, liczę, że wie co robić w takiej akurat sytuacji.
 
reklama
Czyli w zasadzie nie można być niczego pewnym.... Ja miałam jak narazie najwięcej 205 to chyba też niemożliwe będzie uwidocznienie czegokolwiek w usg. Nurtuje mnie, że gdyby jednak była to cp, a te wzrosty i spadki nie są duże to znaczy, że ona i tak już nie rośnie? Czytałam, że może się wchłonąć. No nic, muszę polegać na mojej dr, liczę, że wie co robić w takiej akurat sytuacji.

Ja nie wiem czy dobrze zrozumiałam lekarzy, ale ta "struktura" u mnie w USG raczej też nie rosła. Skakała tylko beta. No i ja miałam bóle brzucha z lewej strony - radziłam sobie bez leków, ale jednak miałam ogromny stres, że jednak w końcu ten jajowód pęknie. Leżałam z dziewczyną, która miała tak samo - niby ciąża w macicy, potem poronienie gdzie ledwo żyła z bólu, na USG niby wszystko oczyszczone. A po tygodniu już pęknięcie jajowodu w dwóch miejscach i operacja (jajowodu nie dało się już uratować). Ja się właśnie tego bałam więc wolałam jednak leki, choć wiadomo - serce boli że trzeba teraz czekać ze staraniami do właściwie sierpnia

Wy takie obeznane jesteście, ja to czuje się zagubiona jak dziecko 😟

Ja wiem wszystko z tego forum. Gdyby nie dziewczyny stąd i z ciąży po poronieniu to nie wiem jakby to się to skończyło
 
Ostatnia edycja:
Dziewczyny, robiłam bete w diagnostyce, raz w jednym punkcie pobrań a drugi raz w innym punkcie. I teraz czytam na wynikach że jeden robili "testem firmy Roche metodą elektrochemiluninescencji na aparacie Cobas" a drugi też "metodą elektrochemiluninescencji (cmia), zestaw odczynników abbott i aparat Alinity". Są też podane trochę inne zakresy. Czy jest możliwe, żeby wyszła inna beta przez to że w innym miejscu ale tego samego laboratorium badana była próbka? Ktoś wie?
Pracuje w laboratorium i jest możliwe, że wyjdzie inny wynik, ale w granicy błędu wyliczonego dla danej normy. Nawet czasem dwóch analityków analizuje tę samą próbkę w tym samym czasie i mają nieco inny wynik. Ale nie aż tak inny jak w Twoim przypadku, zwłaszcza, że metody elektrochemiczne należą do najbardziej czułych i dokładnych
 
Dziękuję za odpowiedzi.
Mam cichutką nadzieję, że u mnie ta beta już tylko będzie spadać.
Chemik97 dziękuję za głos eksperta 🙂

 
Od 3 do 5 dc aromek plus acc.
Tylko trzy dni Aromek? 🤔 Myślałam że to standardowo dają na 5 dni a różnica jest tylko w tym czy lekarz każe brać od 3, 4 czy 5 dnia cyklu.
Nie ma ponoć naukowego potwierdzenia skuteczności leżenia z nogami w górze, ale nienaukowa jest taka, że się na pościel nie wylewa😂
Ja właśnie w celu ochrony pościeli tak czynię ;). Mniej prania :p.
 
Oczywiście, że 5 dni[emoji85] od 3 do 7 [emoji23] pomyślałam sobie 5 dni i napisałam 5[emoji2272] cymbał [emoji23]
Tylko trzy dni Aromek? [emoji848] Myślałam że to standardowo dają na 5 dni a różnica jest tylko w tym czy lekarz każe brać od 3, 4 czy 5 dnia cyklu.

Ja właśnie w celu ochrony pościeli tak czynię ;). Mniej prania :p.
 
reklama
Do góry