reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

Kochana! Otóż NAWET HOLANDIA pod naciskiem Polski ostatnio odmawia Polkom mieszkającym od lat równych praw - nie chcą uznawać drugiej matki właśnie, chociaż prawnie muszą. Dwie holenderki po ślubie są wpisywane z automatu, dwie Polki muszą składać podanie - do tej pory nigdy nie odmawiano, a od kilku miesięcy zaczęli, chociaż jest to absolutnie niezgodne z prawem. Polityczne macki są dluuuuugie…
Nie wiedziałam…
Czyli było dobrze ale już nawet tam nasi rządzący uprzykrzają życie Polkom i Polakom… 🤦‍♀️
 
reklama
Dziewczynki. Oczywiście, że trzeba o tym mówić i mówcie! Głośno!
Chodziło mi tylko o to, że żyjemy w kraju, w którym w ogóle trzeba i tym mówić.
Żaden heteryk nie musi tłumaczyć, że na pewno jest rodzicem wchodzi, mówi że jest i tyle. Tysiące mężczyzn wychowuje nie swoje dzieci, po prostu idą i podpisują papierek. Nikt o tym gadać nie musi bo im się należy [emoji2272]o to mi chodziło. Chciałabym żeby po prostu dla wszystkich było to dokładnie tak samo proste, że nie byłoby o czym gadać
 
Dziewczynki. Oczywiście, że trzeba o tym mówić i mówcie! Głośno!
Chodziło mi tylko o to, że żyjemy w kraju, w którym w ogóle trzeba i tym mówić.
Żaden heteryk nie musi tłumaczyć, że na pewno jest rodzicem wchodzi, mówi że jest i tyle. Tysiące mężczyzn wychowuje nie swoje dzieci, po prostu idą i podpisują papierek. Nikt o tym gadać nie musi bo im się należy [emoji2272]o to mi chodziło. Chciałabym żeby po prostu dla wszystkich było to dokładnie tak samo proste, że nie byłoby o czym gadać
Czaruj @Zazuu, czaruj! Dobra w tym jesteś, może na tej płaszczyźnie też Ci się uda:)
 
Cześć dziewczyny ☺️ Szukam miejsca w którym, będę mogą się wygadać i poradzić, mam nadzieje, że dobrze trafiłam 🙂 moja historia w skrócie, to mam prawie 33 lata, staramy się od 2 lat, od września zeszłego roku już z lekarzem, tzn w badaniach wyszło mi PCOS i insulinooporość. Od października jestem na diecie z niskim IG, biorę metforminę (glugophase) i euthyrox 50, mam tsh na poziomie 2,76, mój lekarz stwierdził, że powinno być jak najbliżej jedynki. Miałam też polip w macicy, który został usunięty w listopadzie. Schudłam od tego czasu prawie 10kg, w czwartek byłam na monitoringu owulacji i lekarka zauważyła pęcherzyk, dostałam ovitrelle, dziś właśnie zrobiłam sobie zastrzyk. Teraz mamy czekać do poniedziałku wieczora i się poprzytulać. Też jak czytałam Wasze wcześniejsze wpisy nikomu o tym nie mówiłam, bo boje się pytań gdyby się nie udało, ogółem raczej jestem otwarta na temat starań i niepłodności, bo uważam że warto o tym mówić, ale wiecie jak to jest, tez wkurzają mnie dobre rady „kupcie wino, trochę odpuśćcie i zobaczysz zadziała” 😅
Cześć, a mam pytanie z innej beczki.. Jak się czujesz po glucophage? Ja się po nim czułam bardzo źle ciągle chciało mi się wymiotować a szczególnie po jedzeniu. Później zmieniono mi na metformax i normalnie się po nim czuje.
 
Cześć dziewczyny, zaliczylam już kilka wątków- staraczki 2020, kwietniowe mamy 2021, staraczki 2021, czerwcowe mamy 2022. Niestety z moich dwóch ciąż nie mam jeszcze dziecka-za mna 2 poronienia ( w 7 i 8 tc). Ostatnia ciążą prowadzona była encortonie, acardzie, neoparinie i luteinie, a mimo to się nie udało.
5 listopada 2021 miałam łyżeczkowanie i po nim razem z lekarzem zdecydowaliśmy, że nie będę probowac bez zrobienia badan. Za mna badania w kierunku zespołu antyfosfolipidowego, genetyczne i immunologiczne ( nasienie robiliśmy wcześniej). Wczoraj miałam wizyte, na ktorej ginekolog na podstawie wszystkich badan stwierdził, że wyniki są naprawde dobre i uważa, że przyczyną niepowodzen jest niewartościowa owulacja. Owulacje mam okolo 17-18 dc. 14 dc( wczoraj) brak pecherzyka dominującego 8mm największy i cieniutkie endo. Od lutego mam zielone światło na stymulacji z letrozole bluefish. Czy któraś też usłyszała taka diagnozę? Macie jakies doswiadczenie z tym lekiem?
Część Kapozi, kojarzę Cię z tych wymienionych wątków. Przykro mi że już tyle musiałaś przejść :( U nas jedna strata i po pierwszym cyklu stymulowanym znów po roku się udało, także jest w tym nadzieja! Myślę że nie wartościowa owulacja w dzisiejszych czasach jest bardzo możliwa w wielu przypadkach. Sama nie wiem czy u mnie tak nie było, bo timing zawsze był, mąż przebadany a mimo to nic,a pierwsza ciąża prawdopodobnie wada genetyczna, albo złe połączenie, albo złe komórki bo zarodka brak. Mam nadzieję że i u Ciebie stymulacją da efekty!
No jakbyśmy się przeprowadziły do Chile to by się dało ;) ale w UE obywatelstwo po krwi. A żyć w Polsce bez nr pesel sie nie da, a przez najbliższe 10 lat wyprowadzić sie z polski nie możemy. Także pozostaje zagryzanie zębów ;)
Mój chrześniak urodził się w Szwecji na pobycie czasowym mamy i ma obywatelstwo Szwedzkie, mimo że żadne z rodziców nie jest Szwedem. Tam został zarejestrowany i już,później dopiero rejestracja w PL.
 
reklama
Cześć, a mam pytanie z innej beczki.. Jak się czujesz po glucophage? Ja się po nim czułam bardzo źle ciągle chciało mi się wymiotować a szczególnie po jedzeniu. Później zmieniono mi na metformax i normalnie się po nim czuje.
Ja czułam się okropnie przez pierwsze tygodnie, strasznie bolał mnie brzuch, lekarz mnie uprzedzał ze tak może być i ze to minie i rzeczywiście minęło, organizm się przyzwyczaił i brałam przez 3 lata bez żadnych bóli :)
 
Do góry