reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

Wiele dziewczyn poleca robić badanie nasienia rozszerzone (te z morfologia) razem z fragmentacja. My na początku zrobiliśmy tylko rozszerzone, teraz powtórzymy już razem z fragmentacja (lekarz zalecił). Jest to w sumie ważne badanie, czy konieczne do robienia na początek? Nie wiem, nie umiem Ci doradzić. Ja bym zrobiła conajmniej rozszerzone, a jakbym miała kasę na zbyciu to razem z fragmentacja [emoji16]

Narazie nie byłam w klinice, tylko w poradni leczenia niepłodności. To taka poradnia przy jednym ze szpitali, normalnie na NFZ przyjmują, tylko trzeba mieć skierowanie. Cudów pewnie nie zdziałają, ale jako, ze nie mamy narazie żadnej konkretnej przyczyny stwierdzonej to sobie chodzimy i się konsultujemy u różnych ludzi [emoji23] Ci prywatni i tak mnie w większości odsyłają do kliniki niepłodności, mój NFZtowski ginekolog to osioł poza tym ze zrobił mi drożność i laparo i histero, ten z tej poradni wydaje się być całkiem fajny, ale byłam u niego narazie w sumie 2 razy, jakiś plan przedstawił, kazał coś jeszcze sprawdzić no i zobaczymy. Robimy zlecone przez niego badania i skonsultujemy jego plan i nasze wyniki w Angeliusie.
Orientujesz się jaka jest +/- różnica w cenie między tymi badaniami podstawowymi (ale całkowitymi) a z fragmentacją? Muszę chyba przedzwonic do salve 🤔
Fajnie, że jednak nadal walczycie, nawet z chłodną głową chyba lepiej, bo podejmuje się bardziej rozważne decyzje. A jakie jest wskazanie do inseminacji skoro nasienie jest ok? Jeśli oczywiście mogę zapytać :) jaki macie stosunek do in vitro?
 
reklama
A mój mąż tak naprawdę nie jest moim mężem 🙈 tyle lat razem więc już nie tłumacze. My nie chcemy brać ślubu w PL dopóki nasi przyjaciele nie będą mogli mieć takich samych praw i wziąć ślubu w związku jednopłciowym
Obawiam sie, ze jeszcze długo poczekacie. Kilka dni temu czytałam, ze Polska nie będzie uznawała paszportów dzieci małżeństw jednopłciowych zawartych poza granicami kraju. W praktyce oznacza to tyle, ze takie dziecko nie zostanie wpuszczone do naszej wspaniałej krainy wiec te rodziny nie wrócą do polski. Żyjemy w ciemnogrodzie i to się chyba jeszcze długo nie zmieni.
 
Każdy lubi co innego 😝 Nasze wesele było budżetowe, ale tylko ja i stary wiedzieliśmy, że jest budżetowe, a wszyscy myśleli, że zapłaciliśmy kupę kasy 🤣 Salę z noclegami znaleźliśmy pod Karpaczem, bo u Nas w roku 2019 ceny za talerzyk (samo wesele) to był koszt 190zł (szwagier właśnie za tyle robił). Okazało się, że w górach taniej (bo 165zł talerzyk), więc wybraliśmy tam (a wszyscy goście i tak przyjezdni więc im bez różnicy gdzie dojadą 😂). Ostatecznie przez covid mieliśmy dużo mniej gości. Szwagier za 98 gości samo wesele, poprawiny (bez noclegów i innych gadżetów) i standardowe rzeczy takie jak fotograf, kamerzysta itd. zapłacili ostatecznie tyle samo, co my rok później na 70 gości z noclegami dla nich (między weselem, a poprawinami), śniadaniem w dniu wesela dla tych co przyjechali wcześniej, drink barem i płonącym udźcem 😝 Więc wszystko zależy od tego jaki kto ma dryg do organizacji 🤣
Nie do końca jest to kwestia organizacji. Od 2019 roku inflacja poszybowała w górę i chyba każdy odczuwa, ze wszystko poszło w górę co oznacza tyle, ze każdy usługodawca podniósł ceny swoich usług średnio o 30%. Owszem, może można zrobić wesele bez fotografa, może można kupić tanią wódkę i sukienkę z drugiej ręki, ale szczerze mówiąc to te oszczędności wcale nie będą ogromne. Za całą resztę i tak trzeba zapłacić, jak już wspomniałam u nas sale bardzo podniosły ceny (co mnie nie dziwi) napoje typu cola podrożały o ponad 100% a nie postawię na stole weselnym coli z biedronki ;) akcyza na alkohol wzrosła bardzo. Względnie przyzwoity dj bierze za samo wesele 4-5 tys plus 1,5tys poprawiny :) rzeczywistość od 2019 roku zmieniła się bardzo, naprawdę nie ma co porównywać 🤷🏻‍♀️
 
Ja przez nasze piękne państwo cały czas mam konkretny dylemat czy na pewno dobrze robię, że chcę zajść w ciążę i mieć dziecko. Za chwilę może się okazać, że pod większością względów wrócimy do głębokiej komuny i zastanawiam się co w takiej sytuacji :( niby i w takich czasach ludzie dzieci mieli, ale wtedy przynajmniej prawo było świeckie, a nie kościelne. Czarno to widzę
 
Ja przez nasze piękne państwo cały czas mam konkretny dylemat czy na pewno dobrze robię, że chcę zajść w ciążę i mieć dziecko. Za chwilę może się okazać, że pod większością względów wrócimy do głębokiej komuny i zastanawiam się co w takiej sytuacji :( niby i w takich czasach ludzie dzieci mieli, ale wtedy przynajmniej prawo było świeckie, a nie kościelne. Czarno to widzę
Też mam takie przemyśleni, czy dobrze robię, decydując się w obecnych czasach na ciążę...
 
reklama
Do góry