reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2022

reklama
Cześć dziewczyny 😊 w piątek byłam u ginekologa na rutynowym badaniu. Miałam 17 dc. Na usg wyszło mi pogrubione endometrium co jest niespotykane u mnie, więc Pani ginekolog kazała zrobić badanie beta HCG i poziom progesteronu w czwartek. Powiedzcie czy to badanie zrobić na czczo czy mogę być po śniadaniu?
beta i progesteron nie muszą być na czczo
 
No to czekam na wieści jak wynik i czy mocno bolało 😊 ja to okropnie boję się bólu,bo na forach opisywany ból przy HSG jako gorzej niż porodowy ... Ja po operacji mam tak bolesne miesiączki, że muszę brać bardzo silne leki przeciwbólowe. Mam nadzieję,że ból przy badaniu nie będzie gorszy od mojego bólu przy okresie,bo nie wiem czy dam radę 🤭
 
A i tak się zastanawiam czy mogliby zrobić HSG i histeroskopię za jednym zamachem. Przy HSG u mnie jest jakieś znieczulenie miejscowe w tyłek,ale czy to rzeczywiście znieczula to nie wiadomo,bo pytałam lekarza to mi odpowiedział, że trochę daje i, że nie może mi zrobić HSG pod narkozą,bo muszę być przytomna w razie czego, gdyż może być tak, że jak będzie chciał mocniej kontrast podać to ,żeby jajnika nie rozwaliło,więc nie wiem ile to ma się do rzeczywistości,bo wiem, że HSG można zrobić w krótkiej narkozie.
Tłumaczono mi, że można sprawdzić drożność w trakcie histeroskopii (tę miałam pod narkozą, ale operacyjną, nie diagnostyczną). Przy HSG rzeczywiście lekarz odnotowywał na opisie, jak znosiłam badanie... ale żeby tak rozwalić jajnik?!
 
Proszę bardzo! Polecam! Czułość 25, przy becie 27 pozytywny 😉 Jeden mam jeszcze nie używany


Hejka! No właśnie...jakie testy mam kupić? :D W domu mam tylko jeden jestem po krwawym okresie więc czekam z niecierpliwością na dni płodne i tak sobie myślę, że też się powinnam testować po owulce :D
 
No to czekam na wieści jak wynik i czy mocno bolało 😊 ja to okropnie boję się bólu,bo na forach opisywany ból przy HSG jako gorzej niż porodowy ... Ja po operacji mam tak bolesne miesiączki, że muszę brać bardzo silne leki przeciwbólowe. Mam nadzieję,że ból przy badaniu nie będzie gorszy od mojego bólu przy okresie,bo nie wiem czy dam radę 🤭
Gorzej niż porodowy?! A to opinia kobiet, które rodziły? Nie przesadzałabym, naprawdę... Ból jak okresowy tak, ale to wszystko...
 
Ja mam 10 dni po 2 tabletki, ale przez 3 cykle
Ja mam pójść na kontrolne USG pod koniec okresu lub tuż po żeby zobaczyć czy torbiel znikła. Jak zniknie to stymulacja a jak nie to to pewnie znów duphaston.

W ogole dziewczyny: jak to jest możliwe, ze to durne tsh było o 13 a beta i progesteron po 22?
U mnie też tak robią. Robię w diagnostyce. Oni chyba od razu wklepuja te wyniki które pierwsze im wyjdą.

Cześć dziewczyny 😊 w piątek byłam u ginekologa na rutynowym badaniu. Miałam 17 dc. Na usg wyszło mi pogrubione endometrium co jest niespotykane u mnie, więc Pani ginekolog kazała zrobić badanie beta HCG i poziom progesteronu w czwartek. Powiedzcie czy to badanie zrobić na czczo czy mogę być po śniadaniu?
Nie trzeba być na czczo. Ja czasem po pracy o 16:50 robiłam bo labo do 17 🤣

U mnie zryty humor kolejny dzień. Mam nadzieję że to PMS, do piątku biorę duphaston i liczę że w niedzielę zawita @. Brzuch mnie boli i najchętniej bym z łóżka nie wychodziła. Dziś w pracy wzięłam wolne ale jutro już muszę iść.
 
reklama
Tłumaczono mi, że można sprawdzić drożność w trakcie histeroskopii (tę miałam pod narkozą, ale operacyjną, nie diagnostyczną). Przy HSG rzeczywiście lekarz odnotowywał na opisie, jak znosiłam badanie... ale żeby tak rozwalić jajnik?!
No właśnie nie wiem co z tym jajnikiem?! Wydaje mi się po prostu,że w szpitalu na NFZ nie chcą dawać krótkiej narkozy i tyle.
 
Do góry