reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2022

reklama
O, temat wagi. Mój ulubiony 😁
Ja w dwa lata HO przytyłam 15 kg 🤦‍♀️
Wagę miałam zepsutą i poszłam do dietetyka bo czułam, że przytyłam (nie mieściłam się w żadne spodnie, a hołmofisowe legginsy wszystko mieściły) i szacowalam, że przytyłam 7 kg. Jakie było moje k*rwa zdziwienie jak się okazało, że przybrałam dwa razy więcej. Miałam potężnego doła. Później przeszłam na dietę i tak się zmotywowałam do treningów cardio, że schudłam 10 kg w pierwszym miesiącu odchodzunia. Ale... zatrzymał mi się okres. No i znowu miałam doła bo przeczytałam pół internetu i diagnozowalam u siebie już mnsmostwo chorób przez to szybkie chudnięcie 🙈
W tym roku przytyłam już 5 kg. Wstyd mi bo ciąża ciążą, ale od 1,5 miesiąca jej już nie ma, a ja nic nie schudłam. Ale wzięłam się za siebie ponownie. Chciałabym schudnąć 10 kg. Ćwiczę (wczoraj na rowerze spinningowym umarłam ze trzy razy), robię brzuszki. Będzie dobrze 🤞 ale diety nie trzymam, nie mam na to siły jakoś. Pewnie jak wrócę do pracy to znów wpadnę w rytm gotowania wieczorami obiadów na kolejny dzień. Teraz jem co popadnie 🤦‍♀️
Ranyyyy, jak ja zazdroszczę ludziom takiego chudnięcia, ze „oj przytyłam, idę na dietę” i w miesiąc -3kg. Ja żeby stracić 0,5kg to musze się tak nagimnastykować, ze szok, sam deficyt niestety ale u mnie nie działa 🤷🏻‍♀️ myśle teraz czy nie wprowadzić postu przerywanego, czytałam, ze przy io dziewczynom przy tym ruszyła trochę waga w dół..
 
Ranyyyy, jak ja zazdroszczę ludziom takiego chudnięcia, ze „oj przytyłam, idę na dietę” i w miesiąc -3kg. Ja żeby stracić 0,5kg to musze się tak nagimnastykować, ze szok, sam deficyt niestety ale u mnie nie działa 🤷🏻‍♀️ myśle teraz czy nie wprowadzić postu przerywanego, czytałam, ze przy io dziewczynom przy tym ruszyła trochę waga w dół..
nie rób tego ani sobie ani swojej IO. Błagam.
 
A nie masz juz testów zeby dziś zrobić? Moje doświadczenie siega 1 cyklu z owulakami XD, mam krotkie i regularne cykle, wiec rzeczywiscie u siebie tak to oceniam. A seksy polecam bez ograniczeń 😁😁 i bez spin ze starym ❤️
Testy mam 😀 gorzej z wstrzymaniem się od jedzenia i picia.
Mogłabym seksy codziennie ale nie wiem jak stary 🙈
 
Ranyyyy, jak ja zazdroszczę ludziom takiego chudnięcia, ze „oj przytyłam, idę na dietę” i w miesiąc -3kg. Ja żeby stracić 0,5kg to musze się tak nagimnastykować, ze szok, sam deficyt niestety ale u mnie nie działa 🤷🏻‍♀️ myśle teraz czy nie wprowadzić postu przerywanego, czytałam, ze przy io dziewczynom przy tym ruszyła trochę waga w dół..
Z tego co ja wiem to przy io trzeba mocno pilnować diety z niskim indeksem - a w zasadzie z niskim ładunkiem (tak serio bez oszukiwania), jeść o stałych porach, i te przerwy z jedzeniu powinny być ok 3-4 h (przynajmniej mi tak mówiła dietetyczka bo ja tez powinnam być na diecie z niskim indeksem). Nie podjadać! pilnować ilości wypijanej wody/ziół czyli tego co nawadnia i do tego można dorzucić delikatna aktywność fizyczna. No i na maksa ważny jest sen który powinien być wzorcowo od 22. Przy io ważny jest kortyzol - i dlatego powinno się chodzić spać przed 23-24 i uprawiać sport o małym natężeniu.

Ja powinnam być na diecie z niskim indeksem bo jestem po pierwsze obciążana genetycznie cukrzyca a po drugie mi szybko cukier leci w dół po jedzeniu, sama insulina jest jeszcze w normie ale w zasadzie zbliża sie do granicy. No i chociaż dzięki moim problemom położniczym mam papier na to, że nie bez powodu jestem wiecznie głodna ;) jak jesteśmy z mężem na wakacjach to w planie dnia musi być uwzględnione karmienie mnie bo inaczej chodzę wściekła - ale tak serio :D
 
Gin jak weszłam to to samo ze ta owulacja to jest taczej pozniej bla bla, ja juz niezadowolona bo obala moje teorie 🤣 jeszcze na cyto to samo cos za malo sluzu jak za 2 dni ma być owu... no i na usg mowi a jednak nie sluzu jest wystarczajaco w srodku, pecherzyk 20mm na lewym jajniku, endometrium 13 mm. W sobote ide sprawdzic czy pękł. Dostane tez skierowanie na hormony i morfologie.
Aaa i jeszcze ciekawostka, z tydzień temu zdiagnozowalam sobie tylozgiecie z googlami 🤣 ginowi nic nie mówiłam, a on na usg pierwsze co ze to mam 🙈 po cichu licze wiec ze sama sobie przeszkadzalam biorac po sexie tylek do gory🤦‍♀️ teraz mam lezec pół godz po na brzuchu
 
reklama
Ranyyyy, jak ja zazdroszczę ludziom takiego chudnięcia, ze „oj przytyłam, idę na dietę” i w miesiąc -3kg. Ja żeby stracić 0,5kg to musze się tak nagimnastykować, ze szok, sam deficyt niestety ale u mnie nie działa 🤷🏻‍♀️ myśle teraz czy nie wprowadzić postu przerywanego, czytałam, ze przy io dziewczynom przy tym ruszyła trochę waga w dół..
To nie jest wskazane przy IO chyba że pod okiem dietetyka...

Jezu ja też nie umiem chudnąć za to umiem przytyć z łatwością 🤦🏽‍♀️🤦🏽‍♀️ nie wchodzę w szorty z lata 2020... teraz 2 rozmiary większe kupiłam, jak tak dalej pójdzie to rozmiarowka mi się zaraz skończy 😭😭😭😭😭 przy CP schudłam 5kg ale nadrobiłam potem 3 leżeniem i narazie bilans -2 i waga stoi w miejscu ... masakra
 
Do góry