reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

Cześć dziewczyny,

od 8 miesięcy staramy się z mężem o dziecko, oczywiście na razie bezskutecznie.
Dzisiaj mąż był na badaniach i w morfologii nie wyszły najlepiej ponieważ w plemnikach o prawidłowej budowie wyszedł 1%, reszta wyników wyszła okej.
Możecie mi powiedzieć czego powinnam sie spodziewać, na co sie szykować?
Jutro mam wizytę u lekarza ale chciałabym wiedzieć juz cos od razu.
 
reklama
Cześć dziewczyny,

od 8 miesięcy staramy się z mężem o dziecko, oczywiście na razie bezskutecznie.
Dzisiaj mąż był na badaniach i w morfologii nie wyszły najlepiej ponieważ w plemnikach o prawidłowej budowie wyszedł 1%, reszta wyników wyszła okej.
Możecie mi powiedzieć czego powinnam sie spodziewać, na co sie szykować?
Jutro mam wizytę u lekarza ale chciałabym wiedzieć juz cos od razu.
Pytanie ile plemników wyszło na ml i w całym nasieniu?
 
Dziwi mnie że dopiero teraz jakikolwiek lekarz zlecił Ci badanie hormonów, ale ważne, że już będziesz wiedziała na czym stoisz. Przy pcos ważna jest dieta i stymulacja owulacji.
Bo miałam lekarza idiote. Cieszę się, że teraz trafiłam na tego obecnego. Z wynikami mam jeszcze iść do lekarza, który na codzień pracuje w klinice niepłodności. Jestem dość mocno przy kości, mimo że jem naprawdę jak wróbelek. Nie objadam się słodyczami i tłustym. Chcę jeszcze zrobić ta resztę badań i zobaczymy co dalej. Powiedzcie mi, jak się leczy PCOS oprócz diety? Jakieś hormony? Domyślam się, że w takim wypadku mogę już otworzyć pudełko inofemu.
 
czyli nie powinnam się tak bardzo obawiać? Nie ukrywam, że mocno się wystraszyłam :(
Nie, pewnie to samo powie lekarz i przepisze jakieś suplementy. Wprowadź partnerowi do diety płodne produkty typu czarnuszka, orzechy, pomidory. Niech ograniczy wszelkie czynniki, które mogą wpływać na nasienie (alkohol, papierosy, niech śpi nago, wietrzy jajka, nie grzeje ich, nie siedzi za dużo, nie nosi telefonu w kieszeni itp.) i myśle że będzie poprawa.
 
Nie, pewnie to samo powie lekarz i przepisze jakieś suplementy. Wprowadź partnerowi do diety płodne produkty typu czarnuszka, orzechy, pomidory. Niech ograniczy wszelkie czynniki, które mogą wpływać na nasienie (alkohol, papierosy, niech śpi nago, wietrzy jajka, nie grzeje ich, nie siedzi za dużo, nie nosi telefonu w kieszeni itp.) i myśle że będzie poprawa.
Dziękuje bardzo za odpowiedz, trochę mi lżej :)
 
reklama
Bo miałam lekarza idiote. Cieszę się, że teraz trafiłam na tego obecnego. Z wynikami mam jeszcze iść do lekarza, który na codzień pracuje w klinice niepłodności. Jestem dość mocno przy kości, mimo że jem naprawdę jak wróbelek. Nie objadam się słodyczami i tłustym. Chcę jeszcze zrobić ta resztę badań i zobaczymy co dalej. Powiedzcie mi, jak się leczy PCOS oprócz diety? Jakieś hormony? Domyślam się, że w takim wypadku mogę już otworzyć pudełko inofemu.
Możesz mieć IO bo przy pcos to częste i stąd problem z wagą. Dieta typu od akademii płodności będzie tu idealna. Do tego jeśli wyjdzie IO to dostaniesz metforminę. Ważne byś Krzywe zrobiła jak najszybciej.
Wg mnie powinnaś mieć zrobiony monitoring owulacji, żeby zobaczyć czy owulacje w ogóle występują (mogą ale przy pcos występują rzadko i to jest główny problem pcos). Jak nie będzie owulacji to lekarz wprowadzi stymulację np Clo lub aromek. Dieta tu jest ważna, bo poprawi ona jakość komórek.
 
Do góry