reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Dziewczyny, a ja mam pytanie o testy owu - polecacie jakieś konkretne? Pomyślałam, że może od nowego cyklu zacznę stosować, ale jest ich tak dużo, że głowa mała 😝
Ja używałam LH Vitam z domowej diagnostyki i dopiero jak po poronieniu zaczęłam mieć monitoring okazało się że jest dodatni za każdym razem poza owulacja (zdarzyło się nawet 2 dni przed) mimo że robiłam o stałej porze ok 21-22 i nie pijąc nic 2 godz przed...
 
reklama
A ilu dniowe masz cykle? Poziom LH się waha dlatego robi się testy do pierwszego pozytywnego a potem już nie. Przy PCOS podobno też testy owu wychodzą w cały świat. W dodatku HCG wytwarzane w ciąży jest podobne, więc w ciąży też testy owu mogą wychodzić pozytywne. Zrób test ciążowy / betę z krwi a może coś wyjdzie :). A jak nie wyjdzie to też nie jest niepokojące, że masz pozytywny test owu 26dc.

Dziękuje Ci za tak obszerna odpowiedz!
Cykle mam 28-30 dniowe. Ten cykl spisałam na straty, bo miałam na początku cyklu antybiotyk z powodu anginy itp.
Nie chce się nakręcać jakoś, dziś mam wizytę u ginekologa by powtórzyć cytologię. Zapytam się czy faktycznie owulacja się zbliża czy o co chodzi.
W sumie mogłam nie robić i żyć w blogiem nieświadomości 😂 a tak się tli nadzieja że może jeszcze ten cykl nie jest stracony
 
Ja używałam LH Vitam z domowej diagnostyki i dopiero jak po poronieniu zaczęłam mieć monitoring okazało się że jest dodatni za każdym razem poza owulacja (zdarzyło się nawet 2 dni przed) mimo że robiłam o stałej porze ok 21-22 i nie pijąc nic 2 godz przed...
Ale testy owu tak działają, że dodatnie 24-72h przed owulacją a nie w samym momencie owulacji. Chyba, że nie rozumiem o co Ci chodzi 😋.
 
Ale testy owu tak działają, że dodatnie 24-72h przed owulacją a nie w samym momencie owulacji. Chyba, że nie rozumiem o co Ci chodzi 😋.
Natomiast następnego cyklu nie miałam dodatniego a na monitoringu okazało się że już po owulce bo cykl miał życzenie trwać zaledwie 17 dni i było widać że ledwo co była max dnia poprzedniego a test cały cykl nie zrobił się dodatni ☺️
 
No właśnie niekoniecznie 36h przed, bo może być nawet 72h a to jest prawie dwa razy więcej :). U jednego to będzie 15h, u drugiego 70h. To wskazuje tylko mniej więcej.
To może jest jednak u mnie jakaś nadzieja. Bo wszędzie widziałam tylko info, że test pokazuje się na 24-36h przed owulacją. Jestem ciekawa czy ta temperaturą się u mnie jakoś sprawdzi, bo wtedy bede super mogla trafić z wyznaczeniem dni płodnych.
 
Sprawdziłam dokładnie w ulotce tych testów i jest dokładnie że w ciągu 24-48 h zwykle... Widocznie jestem niezwykłą bo raz dłużej a raz wcale nie wyłapalo 😂

I jak rozmawiałam o tym z gin to nic nie mówiła że może być 70 h tyle że te testy nie u każdego się faktycznie sprawdzają...
Poza tym teoria 70 h nie sprawdza się w cyklu w którym była owulka a dodatniego testu nie ☺️
To tylko sygnał dla innych że testy nie są pewnikiem owulacji ☺️
 
Ostatnia edycja:
reklama
Hej dziewczyny

Dziś mam 40 dc - cykle zawsze 35 dniowe .

Zrobiłam test wczoraj .
 

Załączniki

  • IMG_2649.jpg
    IMG_2649.jpg
    46,5 KB · Wyświetleń: 128
Do góry