reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Hej staraczki :)
Ostatnio jak czytam te wiadomości, że nasz rząd chcąc zwiększyć dzietność tylko ładuje kasę w rodziny które JUŻ DZIECI MAJĄ, przykład 500 plus, bony na wakacje czy to:
To tak sobie myślę, że oni chyba nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele par ma problem z poczęciem. I ładują kasę w tych co dzieci już posiadają, zamiast pomóc parom które ich bardzo chcą a nie mogą...
Większość badań w kierunku niepłodności nie jest na NFZ, za wszystko bulimy kupę kasy :/
Więc może by tak ich trochę uświadomić?... Wiecie, kropla drąży skałę :)
Na przykład napisać mejla do posłów, może tej Marleny Maciąg?
Znalazłam jej adres:
Marlena.Malag@sejm.pl
Coś o tym że bardzo wiele par ma teraz problem z niepłodnoscią i dzietność by się zwiększyła, gdyby przeznaczyć więcej środków na walkę z nią. Jakby dostała z 10 takich maili, to może coś by z tego było 🙄 🙂
 
Ja tez mialam takiego lekarza, ktory mowil zebym przyszla za kilka msc jak nie bedzie ciazy, tylko ze nie wysyłał mnie na kompletnie zadne badania. Po roku takiej „beztroski” w koncu go zmieniłam i to byla najlepsza decyzja jaka podjęłam, bo okazalo sie ze nie jestem taka zdrowa jak myslalam, ze jestem.
Nie twierdze oczywiscie, ze Tobie cokolowiek dolega. Mowi sie, ze zdrowe pary moga starac sie do roku czasu a potem należało by zrobic szczegółowe badania.
ja osobiscie zaluje ze zaczelam tak pozno.
Ty robilas juz sobie jakies badania podstawowe? Masz potwierdzona owulacje? Jesli pisalas o tym wczesniej to przepraszam ale ciezko mi wypalać i zapamiętać wszyskie wpisy 😅
Mi kazał przyjść jak będę w ciąży... Pójdę kontrolnie, bardzo go cenię, ale zobaczymy co powie. Jak nic i dalej się tylko starać to zmienię, choć to jeden z lepszych ginekologów w moim mieście. Ja też teraz żałuję że zaczęłam tak późno, ale tego się nie zmieni, ja miałam zablokowaną głowę. Podstawowe robiłam ale przy pierwszych staraniach we wrześniu, ale nie hormonalne, teraz chyba trzeba od tej strony, wtedy też miałam potwierdzoną owulacje.
Właśnie się dowiedziałam o ciazy w rodzinie, z jednej strony cieszę się, bo wiem, że też dość sporo czasu czekali na tego małego kropka, ale z drugiej strony poczułam trochę ucisk w serduchu, że ja też bym chciała przekazać takie radosne wieści mojej rodzinie 😶😶😶
Ja dziś się dowiedziałam o ciąży w pracy, koleżanki sporo starszej, wiem że też się starała, ale krócej ode mnie i fajnie ogólnie, ale też zrobiło mi się przykro i takie ukłucie 🙁 Otaczają mnie same ciężarne z najbliższego otoczenia. Pozostają mi 4 najbliższe koleżanki bez ciąży, z których 2 też próbują zajść ale od niedawna więc chyba trochę bardziej na luzie.
 
Hej staraczki :)
Ostatnio jak czytam te wiadomości, że nasz rząd chcąc zwiększyć dzietność tylko ładuje kasę w rodziny które JUŻ DZIECI MAJĄ, przykład 500 plus, bony na wakacje czy to:
To tak sobie myślę, że oni chyba nie zdają sobie sprawy z tego, jak wiele par ma problem z poczęciem. I ładują kasę w tych co dzieci już posiadają, zamiast pomóc parom które ich bardzo chcą a nie mogą...
Większość badań w kierunku niepłodności nie jest na NFZ, za wszystko bulimy kupę kasy :/
Więc może by tak ich trochę uświadomić?... Wiecie, kropla drąży skałę :)
Na przykład napisać mejla do posłów, może tej Marleny Maciąg?
Znalazłam jej adres:
Marlena.Malag@sejm.pl
Coś o tym że bardzo wiele par ma teraz problem z niepłodnoscią i dzietność by się zwiększyła, gdyby przeznaczyć więcej środków na walkę z nią. Jakby dostała z 10 takich maili, to może coś by z tego było [emoji849] [emoji846]

Ja bym na zmianę nie liczyła z tym rządem, który mamy teraz i który myśli, że ludzie zarabiający 10 tys miesięcznie to klasa wyższa i trzeba im zabierać tak jakby to było dużo XD oni nic nie zrobią po pierwsze dla nich niepłodność to od razu IN VITRO, a IN VITRO JEST NIEMORALNE i złe po drugie oni będą wspierać finansowo ludzi którzy mają jak najwiecej dzieci nie dlatego, że tak kochają te dzieci tylko dlatego, że tam mają zazwyczaj najwiecej wyborców, więc niestety … poza tym wolą dać na Rydzyka i kościół, trzeba się pogodzić z tym, że tutaj się w najbliższym czasie nic nie zmieni no chyba, że ludzie nagle oprzytomnieją i przestaną na nich głosować, bo maile nic nie pomogą … 🤷‍♀️ na to rady nie ma
 
Wiem wiem, ale sam fakt czekania na ten okres i wydłużenia tego wszystkiego mnie dobija 😐
Doskonale rozumiem- sama miałam to samo 🤦🏼‍♀️ u mnie okazało się że dawka progesteronu była za mała i po 14 dniach musiałam wybrać kolejna porcje przez następne 6 dni i zaczekać jeszcze kolejne 3 dni nim @ sie pojawiła 🙄 No myslalam ze oszaleje wtedy 🤪 takze wiem co czujesz! Jedyne co to pozostaje niestety uzbroić się w cierpliwość 😉 ściskam i 3mam kciuki za szybkie przybycie @ 🍀😁
 
Moje ekspertki od testów owulacyjnych - czy to możliwe, że testy przed owulacja zaczynają blednąć, zamiast ciemnieć? Czy to normalne? Nie wiem czy przeoczylam pik, czy to nic nie znaczy i testować mam dalej. W załączeniu test z wczoraj i dziś z 18 (ten słabiej wybarwiony). Oba robione o tej samej godzinie. W poniedziałek robiłam pierwszy, ale z samego rana i wyszedł prawie pozytywny.
 

Załączniki

  • IMG_20210714_175834.jpg
    IMG_20210714_175834.jpg
    682,8 KB · Wyświetleń: 76
  • IMG_20210713_181704.jpg
    IMG_20210713_181704.jpg
    520 KB · Wyświetleń: 75
Moje ekspertki od testów owulacyjnych - czy to możliwe, że testy przed owulacja zaczynają blednąć, zamiast ciemnieć? Czy to normalne? Nie wiem czy przeoczylam pik, czy to nic nie znaczy i testować mam dalej. W załączeniu test z wczoraj i dziś z 18 (ten słabiej wybarwiony). Oba robione o tej samej godzinie. W poniedziałek robiłam pierwszy, ale z samego rana i wyszedł prawie pozytywny.
Który dc i ilu dniowe cykle? Wydaje się że jeszcze daleko do owulacji, trzeba testować dalej :)
 
reklama
Witam dziewczyny 😉
Tak Was czytami czytam od kiedy się pojawiłam i aż mi trochę głupio, że mój pierwszy cykl starań taki niedbały 😂 Ale pewnie każda z Was na początku podchodziła do tego ma luzie 😝
Nawet nie mam potwierdzonej owulacji przez ginekologa, jedyne jej potwierdzenie, to plamienie owulacyjne (od kiedy odstawiłam tabletki antykoncepcyjne, to mam właśnie plamienie - różowy śluz przez jeden dzień w czasie dni płodnych +ból jajników, więc przyjęłam, że to czas pęknięcia pęcherzyka), no i śluz obserwuję i to tyle 😶 Dziś mam 20dc i wychodzi na to, że 6dpo (oczywiście niepotwierdzonej) i czekam, jak przystało na staraczkę 😁
Z jednej strony trochę się cieszę, że są tu dziewczyny bardziej doświadczone, bo służą pomocą i radą, a z drugiej jednak, wolałabym, żeby te które są staraczkami dłuższy czas, już nimi nie były i cieszyły się upragnioną ciążą bez komplikacji 😘
 
Do góry