reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Mam jeszcze pytanie prolaktynę powinno sie zbadac w I czy II fazie cyklu? Bo gdzies na forum znalazlam niezbednik staraczki i tam bylo cos o drugiej fazie cyklu ze wtedy prog i prolakt.
Prolaktyne najlepiej badac w 2-5dc. Ja badałam z obciążeniem, ale na takie badanie potrzebne jest skierowanie i recepta na tabletke obciążająca.
 
reklama
Witajcie. Z racji tego, że właśnie zaczęliśmy pierwszy miesiąc starań chciałam do was dołączyć. Mam 35 lat i dwójkę dzieci. Córka 17 lat i syn 13 miesięcy.
O syna staraliśmy się dwa lata i mam teraz wielką nadzieję, że jednak tym razem będzie szybciej.
Trzymam kciuki za wszystkie i mam nadzieje, że też będziecie trzymać za mnie 😁
Witaj. Powiedz cos wiecej, jakies wyniki robilas? Przy staraniu o o syna byly jakies komplikacje/zle wyniki ?
 
Witaj. Powiedz cos wiecej, jakies wyniki robilas? Przy staraniu o o syna byly jakies komplikacje/zle wyniki ?
Na chwile obecną nie robiłam jeszcze nic. Przy synu przez rok po prostu się staraliśmy. Po roku zaczęłam się trochę martwić i zaczęliśmy od monitoringu cyklu. Przy drugim monitoringu udało mi się zajść w ciąże, ale okazało się, że to puste jajo płodowe. W 8 tygodniu poroniłam samoistnie. Po poł rocznej przerwie zaszłam zaszłam w ciąże w 4 cyklu. I mam tego mojego urwisa 🥰 z racji tego, ze między synem a córka jest 16 lat różnicy zdecydowaliśmy, że przyda się synowi rodzeństwo 😁
 
Dziewczyny, ponieważ u mnie kolejny cykl na straty ide jutro na badania z krwi. Prywatnie niestety no ale rok na to ze az nfz uzna ze mozna cos sprawdzic czekac nie bede. szczególnie ze minelo juz sporo cykli starań.
Bede robiła te badania 3-5 dc: estradiol, fsh,lh.
Chce tez od razu za jednym uklociem zrobic testosteron, prolaktyne i AMH.
Czy moge cos jeszcze w tym dniu zrobic? Wiem ze progesteron to później.
Miłego dnia!!!!
Ja mogę wypisać jakie badania mi robili jak leżałam w szpitalu na ginekologiczno-endokrynologicznym wydaje mi się, że przebadali wszystko:
prolaktyna, 17-OH progesteron, androstendion, DHEA-SO4, profil lipidowy, układ krzepnięcia, tsh, anty tpo/tg, kortyzol, estradiol, lh, fsh, SHBG, testosteron, AMH, ft4, krzywa cukrowa i insulinowa, no i progesteron, ale to dopiero na 2 fazie, no i ja miałam robione też profile dobowe tych hormonów, ale to raczej tylko w szpitalu tak się da 😊
 
Ostatnia edycja:
Mam jeszcze pytanie prolaktynę powinno sie zbadac w I czy II fazie cyklu? Bo gdzies na forum znalazlam niezbednik staraczki i tam bylo cos o drugiej fazie cyklu ze wtedy prog i prolakt.
Ja w szpitalu miałam robioną prolaktynę, w 1 fazie profil dobowy (3 pobrania: 23, 2, 8) i potem raz w 2 fazie, więc wychodzi na to, że chyba i w tej i w tej, a progesteron tylko 2 faza 😊
 
Jakiś czas temu zrobiłam zrzut ekranu z tej grupy.
 

Załączniki

  • Screenshot_2021-07-02-22-20-24-903_com.android.chrome.jpg
    Screenshot_2021-07-02-22-20-24-903_com.android.chrome.jpg
    229,2 KB · Wyświetleń: 85
reklama
Do góry