reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Cześć 😊 mam pytanie do dziewczyn stosujących metforminę 😄 czy wy też macie problem z moczem? Mój mocz jest praktycznie przezroczysty, nie ma nawet koloru słomkowego 🤔 nie piję więcej niż przed stosowaniem leku więc nie wiem czy to od tego czy szukać przyczyny gdzieś indziej 🤔
 
Kochana beta rusza 48h po zagnieżdżeniu się zarodka. 5 dni po owu to jeszcze za wcześnie na betę 😊
ale koleżance pewnie chodzi o to, że chodzą pogłoski takie, można się czasami spotkać z tym wśród wypowiedzi dziewczyn, że np Beta w owartości 2,2 oznacza, że doszło do zapłodnienia ale nie doszło do zagnieżdżenia. Ja sama raz miałam betę 3,8 i zastanawiałam się czym jest spowodowany taki wzrost.
 
No więc zacznę od początku. Mam synka 6 lat z poprzedniego związku.
Starania zaczęliśmy na początku zeszłego roku ale przerwaliśmy z względu na moje problemy z zdrowiem mialam torbiel na jajniku..
Ja mam 25 lat moj partner 33 :)
To jest nasz pierwszy cykl z staraniami . W lipcu miał być ślub ale przełożyliśmy i w sumie samo z siebie wyszlo . Z synem zaszłam w ciążę w pierwszym cyklu . Tutaj przy naszych staraniach staram się być spokojna i nie myśleć do przodu :) mamy dużo przeciwności w swoim życiu partnera rodzina jest przeciwna nam ale nie poddajemy się :)
 
Kurcze, to jakaś stara wiadomość ale miałam ją dodaną w cytowanych to jeszcze się odniosę 😋 ja jechałam specjalnie do Wrocławia do Medicusa bo tam według dziewczyn z grupy na fejsbuku są najlepsi specjaliści od endo. W Warszawie też ale do Wro miałam stosunkowo bliżej 🙄 wizyta 360zl, na USG czysto. Jajniki ruchome itd, a podczas badania na fotelu nie czułam jakiegoś szczególnego bólu. Mimo że miałam wrażenie że doktor dosięgnie mi tą ręką migdałków 🙈 widział tylko jakaś plamkę na szyjce i powiedział że to być może szczepik Endometriozy. Tak naprawdę jak są objawy to jestem świadoma że mogę to mieć ale na tyle ukryte że USG i zwykle badanie nie są w stanie tego wykazać. Tym bardziej że teraz ciągle czuje kilka razy w ciągu dnia taki krótkotrwały ból gdzieś w pochwie 😳 no i przy siusianiu czuje ze coś mnie uciska... Wolę się tym nie nakręcać 🙄 pocieszam się tym że Ania z Akademii Płodności ma endometrioze i spodziewa się teraz drugiego dziecka 🥰 pewnie połowa sukcesu to dieta przeciwzapalna...




Dziewczyny, napisze Wam z własnego doświadczenia. Ja po poronieniu zatrzymanym i łyżeczkowaniu wpadłam w poporodowe zapalenie tarczycy. Z niedoczynności wpadlam w nadczynność, miałam wszystkie kliniczne objawy. Kołatanie serca, pobudzenie, niepokój, gonitwa myśli która wywoływała u mnie poczucie zagrożenia 🙈😳 moja endokrynolog kazała mi zażywać ciągle najniższa dawkę letrox tj. 25. Tłumaczyła to tym że prędzej czy później moje tsh skoczy gwałtownie do góry i faktycznie... Jakoś po 2 miesiącach tsh poszybowało w górę i miałam jakoś ponad 11. Gdybym nie zażywała w ogóle hormonu to pewnie byłoby dużo wyżej i musiałabym znów długo zbijać. Więc myślę że u Was też się to unormuje. Nie pamiętam jaka była u Was sytuacja... Ale ja później zwiększałam ciągle dawkę. Z 25 wylądowałam na przemiennej 75 i 100 😳 na razie jest stabilnie... Mam nadzieję że teraz obejdzie się już bez niespodzianek.
Kazda odpowiedz jest dla mnie cenna;)
No w moim przypadku jest przez kilku lekarzy stwierdzona zmiana endometrialna na jajniku (3cm) a ten ostatni lekarz ktory mnie badal to stwierdzil ze tak duza tkliwość wskazuje na wiecej jakis mikrowszczepow endometrium
No daje sobie jeszcze kilka cyklów staran i czeka mnie glebsza diagnostyka.
 
Ale że 7 stówek na witaminę B12? 😱
To skomplikowane 😁 te tabletki na które poluję kosztują 100zl za 60szt. Początkowo brała 1 dziennie więc opakowanie wystarczało na miesiąc ale wyniki nie satysfakcjonowaly mojej Pani dietetyk i kazała brać dwa razy dziennie. Ale później nastał czas że na żadnej stronie nie można było dostać tych tabsów więc poleciła mi zamiennik w formie płynnej ale opakowanie kosztowało 130zl +30zl wysyłka kurierem (nie było tańszej opcji) i to wystarczało na 2tygodnie 🙈🤦‍♀️ więc teraz jak widzialam że pojawiła się przedsprzedaż tych pierwszych tabletek i to w cenie 80zl to zamówiłam od razu 5 opakowań 😁 no ale na wysyłkę muszę czekać 4 tygodnie więc na ten czas musiałabym zamówić znów dwa opakowania tego w formie płynnej bo wszystko mi się już pokonczylo 🤨 a u mnie naprawdę b12 się słabo przyswaja 😔 po poronieniu jak pierwszy raz sprawdzałam poziom to byłam na pograniczu niedoboru 🙄 później zażywałam różne specyfiki ale poziom prawie w ogole sie nie podnosił
 
Swoją drogą u mnie dzisiaj ostatni dzień duphastonu 😁 teraz tylko czekać na szanowną @... Mam nadzieję że nie będę musiała długo jej wyglądać bo dzisiaj miałam nastrój "bez kija nie podchodź". Cery nie miałam w tak tragicznym stanie chyba od gimnazjum 😕 także myślę że małpiszon czai się już gdzieś za rogiem. Ostatnim razem chyba po dwóch dniach od odstawienia zaczęło mi się plamienie i kolejnego dnia już okres. Zobaczymy jak tym razem
 
O losie[emoji33]
Ja też jestem tuż przy niedoborze... W dodatku przy mutacji mthfr i po operacji żołądka wszystko wchłania się kiepsko.
Dziewczyny poleciły mi tu witamine b12 metylowaną swansona, do ssania. Zrobię po miesiącu badania i zobaczymy czy pomogła [emoji3166]
To skomplikowane [emoji16] te tabletki na które poluję kosztują 100zl za 60szt. Początkowo brała 1 dziennie więc opakowanie wystarczało na miesiąc ale wyniki nie satysfakcjonowaly mojej Pani dietetyk i kazała brać dwa razy dziennie. Ale później nastał czas że na żadnej stronie nie można było dostać tych tabsów więc poleciła mi zamiennik w formie płynnej ale opakowanie kosztowało 130zl +30zl wysyłka kurierem (nie było tańszej opcji) i to wystarczało na 2tygodnie [emoji85][emoji2356] więc teraz jak widzialam że pojawiła się przedsprzedaż tych pierwszych tabletek i to w cenie 80zl to zamówiłam od razu 5 opakowań [emoji16] no ale na wysyłkę muszę czekać 4 tygodnie więc na ten czas musiałabym zamówić znów dwa opakowania tego w formie płynnej bo wszystko mi się już pokonczylo [emoji2955] a u mnie naprawdę b12 się słabo przyswaja [emoji17] po poronieniu jak pierwszy raz sprawdzałam poziom to byłam na pograniczu niedoboru [emoji849] później zażywałam różne specyfiki ale poziom prawie w ogole sie nie podnosił
 
reklama
Do góry