reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Po cichu mam nadzieje ze nie przyjdzie ale wszystkie objawy i test niestety świadczą o czymś innym :) dam znać

moja nadzieja umiera ostatnia 😅 jak byłam w ciąży to pozytywny test wyszedł mi dopiero tydzień po spodziewanej @ wiec jeszcze tak sobie pomarzę 😂
Mi wyszedł w poprzedniej po 14dniach od stosunku(a tylko wtedy raz w miesiącu sporobowalisMy)
 
reklama
Tak w hormonoterapii raka piersi. W gabinecie musiałam podpisać zgodę na leczenie Lamettą gdyż jest przyjmowana nie zgodnie z ulotką.
Matko 😳😱 moge spytać na co bierzesz te leki?
Ja wlansie jestem po kolejnym monitorowaniu. Na usg okazalo sie ze owulacja byla wczoraj. Endo 14mm, ciałko żółte 20mm. Lekarz mowil ze piekne, ale mam cos zle przeczucie ze ten cykl nie bedzie szczęśliwy. Kazal jeszcze dzis atakować meza, wczesniej wspolzylismy we wtorek i niedziele. Jesli w tym cyklu sie nie uda to Od kolejnego znowu monitorowanie i stymulacja.
dobrego wieczoru dziewczyny ❤️
 
Prywatnie ceny są zbliżone wszędzie [emoji2368] ja się bujam już u trzeciego ginekologa, wiec nie wiem czy to tez jest „lepsza” opieka medyczna. Pierwszy, prywatny, zupełnie olał moje comiesięczne dolegliwości, które akurat przy próbie zajścia w ciąże mogą być dość znaczące. Wiec dalej uważam, ze nie ma czego zazdrościć. Zazdrościć można tym, co się udaje po 3 cyklach, a nie tym, którzy się diagnozują, wydają kupę kasy i wciąż nie wiedza co im dolega.
Wiem , tylko nie mieszkam w Polsce i samo badanie krwi kosztuje mega dużo a znaleźć dobrego specjalistę to już wgl ....
 
Tak piszecie o tych szczepieniach to wtrącę swoje trzy grosze 😜 mnie temat szczepionek bardzo drażni... W pracy już większość osób jest zaszczepionych, pracuje w żłobku więc miałyśmy możliwość dość szybko przystąpić do szczepień Astrą Zeneca. Ja otwarcie mówiłam że się boję, może gdybym miała dzieci to łatwiej byłoby podjąć mi decyzję. Później pojawiły się przypadki zgonów z powodu zakrzepicy. Jestem nosicielką trombofilii i mam skłonność do dużej krzepliwosci więc tym bardziej miałabym obawy. Idę w poniedziałek do swojego lekarza to zapytam go też o zdanie. Koleżanka ma termin na czerwiec i szczepila się w ciąży, druga dawkę chce przyjąć jeszcze przed porodem aby przekazać dziecku przeciwciała. Lekarz mówił jej że im bardziej zaawansowana ciąża tym mniejsze ryzyko komplikacji. Zdecydowanie odradzał czas starań i pierwszego trymestru ponieważ wtedy trwa organogeneza i mogłoby to spowodować wczesne poronienie lub inne przykre rzeczy 😒 u męża w pracy też zaczyna się głupie dogadywanie, on w zasadzie jako jeden z nielicznych jest niezaszczepiony ale póki się staramy to też się obawia 🤷‍♀️
Ja sama jestem z tych bojących pomimo tego ze żadnych chorób nie mam , nie oceniam innych i sama nie chce być oceniana , każdy ma prawo wyboru i tyle , tym bardziej ze mamy swój rozum i wiemy co robimy , u nas mówią ze ileś tam czasu przed i po szczepionce najlepiej się nie starać ,, lekarze maja podzielone zdanie moj powiedział jak powiedział i ja się z nim zgadzam , mówił żeby sugerować się ulotka a nie opinia innych , także ja robię swoje a wszystkim życzę jak najlepiej 😊
 
Ostatnia edycja:
@Stelle melduj jak sytuacja z mężem, pogodziliście się? ;)

@podroz.w.nieznane, podziwiam Cię, ze zmieniłaś pracę, ja pracuję 5 rok w jednym miejscu i można powiedzieć, że pracuję z zamkniętymi oczami, jak pomyślę, że miałabym zaczynać wszystko od nowa to mi się zle robi 😰
No właśnie mnie minęło 5 lat i 3 miesiące i trzeba było już coś zmienić 😄 myślałam o tym wcześniej ale jakoś się bałam, że sobie nie poradzę, że nie jestem wystarczająco dobra a teraz trochę mnie do tego zmusili zamykając mój wydział no i nie miałam wyjścia 🤣 ale wyszło mi to na dobre bo rozmowy rekrutacyjne poszły mi super, HR zadowolony, nowy dyrektor również to i awans wpadł 🤣
 
Matko 😳😱 moge spytać na co bierzesz te leki?
Ja wlansie jestem po kolejnym monitorowaniu. Na usg okazalo sie ze owulacja byla wczoraj. Endo 14mm, ciałko żółte 20mm. Lekarz mowil ze piekne, ale mam cos zle przeczucie ze ten cykl nie bedzie szczęśliwy. Kazal jeszcze dzis atakować meza, wczesniej wspolzylismy we wtorek i niedziele. Jesli w tym cyklu sie nie uda to Od kolejnego znowu monitorowanie i stymulacja.
dobrego wieczoru dziewczyny ❤️
Letrazol/Lamettą/Aromek jest przepisywany na wywołanie owulacji. Nawet na tym forum dziewczyny też brały. Ja niby mam swoją owulację no ale skoro ciąży z niej jak nie było tak nie ma więc dostałam na podkręcenie a że Clostilbegitu nie mogę gdyż mam cienkie endometrium a on może jeszcze go upośledzić
 
reklama
Cześć dziewczyny miłego dnia dla Was 💛 co u Was słychać? Ja nadal czekam na @ wszystkie plany mi się rozjeżdżają przez to, muszę przenieść umówione wizyty u gina i do tego zrobić tak, żeby nie kolidowały mi z pracą 🤦🏻‍♀️
 
Do góry