reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Nie tak do konca, ja przy progu 6 mialam owulacje, tylko monitoring jest w stanie dac jasna odpowiedz

Nie tak do końca. Ja miałam stwierdzone ze była, a nie było. Tylko ciąża jest w stanie dać jasna odpowiedz. Z progiem to jest tak ze powyżej 10 jest wielce prawdopodobne, ze owu była, jeśli trochę poniżej to mogła być, ale nie musiała (szanse maleją). Ale jak jest tak niski to szansa jest naprawdę prawie zerowa.
 
no nigdy nie miałam tak długiego cyklu

Zapewne cykl bezowulacyjny, które zdarzają się i u zupełnie zdrowych kobiet. Jeśli niepokoi Cię to, ze się przedłuża zwróć się do swojego gina [emoji6] zakładam, ze ciąża wykluczona [emoji13] bo i tak bywa ze testy negatywne a ciąża jednak jest [emoji16] ale to szansa taka sama jak na owu przy progu 1 [emoji6]
 
A to czy owulka byla czy nie to mozna zrobic normalnie krew? Czy usg tylko?

Ciąża potwierdzi owu. Badanie proga w 7-8dpo może z dużym prawdopodobieństwem określić czy owu była czy nie. Usg przed i po owulacji pozwoli stwierdzić czy pęcherzyk jest, rozwija się, pęka, czyli czy do owulacji dochodzi. Moim zdaniem przy usg prawdopodobieństwo większe niż przy progu, ale dalej mogą być błędy [emoji6] mi się zdarzyło mieć dwa razy nietrafna diagnozę (zmieniłam lekarza).
 
Nie tak do konca, ja przy progu 6 mialam owulacje, tylko monitoring jest w stanie dac jasna odpowiedz
oj uwierz ze nawet monitoring nie jest 100%

Tu jest na tym forum sporo kobiet które miały cykl bezowulacyjny a dzieci się z takich cykli urodziły i nawet bliźniaki. Także nawet lekarz nie jest 100%

Ogólnie mówią że prog 10 i większy świadczy o owulacji. Może masz niedomoge lutealna że owu masz a szybko ci prog spada?🤔
 
no tu jest ten problem że prawdopodobnie nie mam owulacji, pęcherzyki rosną i nagle stają, zbadałam bo w sobote miałam dostać okres a od tej pory mam śluz taki jak podczas owulacji i dzisiaj 39 dc i okresu nie ma ani nic nie wiem
może cykl bez owulacyjny. Nie które kobiety mimo braku owu mają regularny okres a nie które mają nawet bardzo długie cykle. Ja np bez owulacyjne miałam nawet 100 dniowe. A jak mam owu między 13-15dc to okres przychodzi jak w zegarku 16dpo
 
@coca kiedy testujesz ?? Robisz bete przed odstawieniem luteiny w tym cyklu? Jak Twój wykres?
U mnie dziś 31dc wczoraj wykres niby spadł a dziś znowu w górze ale chyba u mnie nie jest miarodajne mierzenie temp bo dzieci mi sie budzą na mleko albo tulenie w nocy i jak śpię 3 h przed pomiarem ciągiem to jest sukces a nie norma. Czekam czy jutro @ przyjdzie czy nie 😜 2 Apki pokazują @ na dziś a jedna na jutro.
 
Ostatnia edycja:
może cykl bez owulacyjny. Nie które kobiety mimo braku owu mają regularny okres a nie które mają nawet bardzo długie cykle. Ja np bez owulacyjne miałam nawet 100 dniowe. A jak mam owu między 13-15dc to okres przychodzi jak w zegarku 16dpo
O jeżu! 100 dni ? Ja jak bylam w 45 dc to byłam już na USG i dostałam duphaston na wywołanie 😁 Oczywiście 100 testów w międzyczasie zrobionych bo nie wiedziałam że mogą być takie długie cykle bezowulacyjne. To były początki staran o pierwsze dziecko.
 
reklama
@coca kiedy testujesz ?? Robisz bete przed odstawieniem luteiny w tym cyklu? Jak Twój wykres?
U mnie dziś 31dc wczoraj wykres niby spadł a dziś znowu w górze ale chyba u mnie nie jest miarodajne mierzenie temp bo dzieci mi sie budzą na mleko albo tulenie w nocy i jak śpię 3 h przed pomiarem ciągiem to jest sukces a nie norma. Czekam czy jutro @ przyjdzie czy nie 😜 2 Apki pokazują @ na dziś a jedna na jutro.
Trzymam kciuki
 
Do góry