reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
A czy komuś udało się zajść dzięki stosowaniu testów owulacyjnych? Ktoś ma jakieś doświadczenie z mikroskopem owulacyjnym? Pomocne czy zbędny gadżet. Bo ja jakoś nie umiałam tych pasków stosować, prowadzę chyba zbyt nieregularny tryb życia.
 
Ja po porodzie SN już po godzinie normalnie chodziłam i wszystko robiłam, więc jakby się dało to bym mogła rodzic co roku 😅 szkoda tylko że to zachodzenie w ciążę nie jest takie proste 😏
Przykre to jest.. Poniósł chociaż ktoś za to odpowiedzialność lub dostałaś odszkodowanie? Patrząc na to jakie wprowadzają ograniczenia, to dobrze ze nie zabronili nam jeszcze do lekarzy chodzić..
Życzę Ci, żeby leczenie nie trwało długo i byś mogła jak najszybciej starać się o kolejne dziecko 😘

I tak zrobili większość wizyt w ramach teleporady i nawet nie można bury zrobić ani się upomnieć o swoje.

U mnie też po oxy nic nie ruszyło, więc dokładali aż przedawkowali jak się okazało w papierach kilkakrotnie i jedyne co ruszyło to wymioty i kolka nerkowa do potęgi. Ale niestety i tak czeka mnie wywoływanie znowu, o ile pozwolą nie przez CC.
 
Ostatnia edycja:
A czy komuś udało się zajść dzięki stosowaniu testów owulacyjnych? Ktoś ma jakieś doświadczenie z mikroskopem owulacyjnym? Pomocne czy zbędny gadżet. Bo ja jakoś nie umiałam tych pasków stosować, prowadzę chyba zbyt nieregularny tryb życia.
Mi testy bardzo pomogły. Jak zaczęliśmy starania to nie do końca wiedziałam kiedy mam owulację i przytulanki były za wcześnie. Bo jak się okazało dzięki testom, że owulacja jest trochę później niż myślałam to od razu zaszłam. 🙂
P.S ale u mnie to jest tak ze spada tylko na kilka dni przed @ i w pierwszym dc czy zaciaze czy nie
Przed owulacja powinna też spaść. U mnie niby był spadek, ale czy wystarczający 🤷
 
jeszcze nie robiłam dopiero się zastanawiam to badanie to sono-HSG. Badanie drożności jajowodów. Jeśli będę robić to na pewno prywatnie, nie wiem czy na NFZ gdziekolwiek można by się tego doprosić... Nie chce urazić dziewczyn które korzystają z ginekologów na NFZ ale niestety ja z wizyt u ginekologa na NFZ mam niezbyt dobre doświadczenia... zawsze proszenie się o skierowanie na jakiekolwiek badania np układ krzepnięcia przy tabletkach anty, czy USG przy podejrzeniu endometriozy. Nie mówiąc o przestarzałym sprzęcie w większości przypadków....
Jak byłam ostatnio na wizycie u mojego gina i pytałam się o drożność to powiedział że jeśli zaszłam w pierwsza ciążę to on nie widzi potrzeby robić tego badania, tłumaczył że jeśli miałam cc i nie zgłaszałam żadnych komplikacji to jest ok, ale chyba poszukam innego lekarza gdzieś bliżej i taniej i podejmę próbę rozmowy jeszcze raz na temat drożności może zrobi monitoring, choć na 90% wiem kiedy mam bo robie testy owu i mam bóle brzucha i wszystko jest praktycznie jak w zegarku
 
reklama
Ja jak rodziłam drugi raz to przez dwie noce wydawało mi się, że to już...i jak trzeciej nocy go obudziłam to powiedzial- jak będziesz pewna to mnie obudź. Obudziłam za 2h bo do szpitala 60km i nie chciałam stać w korkach ze skurczami ;)

Dziewczyny... A możecie mi coś naświetlic ? 18dc, prog 0,2... Czy to możliwe, że w pewnym momencie coś zaskoczy i będzie jeszcze owu? A może to około 10dc co zdawało się być owu nie wypaliło i będzie z tego torbiel? Torbiele miałam jako jeszcze nieródka, od tamtej pory nie było okazji, bo albo byłam w ciąży, albo na tabletkach, zastrzykach czy innych spiralach...
 
Do góry