reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

nie miałam. Miałam iść w poniedziałek ale niestety moja cytologia się gdzieś zagubiła, a bez aktualnej nie mogę wykonać badania. Więc pójdę za miesiąc.
Jestem po laparoskopii jajnika i cc, staramy się dopiero 5 cykl, ale poprzednio zaszłam od razu. Mąż przebadany, moje hormony na oko wyjdą się być ok, chociaż nie byłam jeszcze z wynikami u ginekologa. Badanie ma mi bardziej dać spokój ducha. Nie jest szczególnie drogie, a ja zaczynam mieć przeczucie, że my się staramy, przeżywamy a tam jest coś nie tak i na ciąże nie ma szans 🤷🏻‍♀️
właśnie też się zastanawiam nad zrobieniem żeby mieć spokój ducha że wszystko jest ok...
 
reklama
Pierwsze dziecko rodzilam 12 godzin, ciężko było ale udało się bez znieczulenia. Polozne cudowne choć byłam zła bo miałam rodzić w wannie a w szpitalu się okazało że mogę tylko w tej wannie polezec a na parte muszę wyjść na fotel. Więc tak nie chciałam. Drugi poród byłam przygotowana na kolejny długi poród, wody mi odeszły w szpitalu, jak szlam się przebrać do koszuli porodowej to poczulam że chce mi się kupke no to sobie poszlam do wc i wiecie co? 15 minut później urodzilam (na fotelu zabiegowym bo nie było miejsca na porodowce) a jak polozne usłyszały że byłam sobie na dwójce chwilę wcześniej to się za głowę chwycily że jakbym mocniej parla to bym do wc urodziła 🤣
Tez mi sie marzyl porod w wannie, ale mi polozna wyjasnila ze to luksos dla wybrancow. Ze bardzo zadko personel pozwala rodzic u nas w wannie bo potem trzeba ja 4 h dezynfekowac :D
 
Tez mi sie marzyl porod w wannie, ale mi polozna wyjasnila ze to luksos dla wybrancow. Ze bardzo zadko personel pozwala rodzic u nas w wannie bo potem trzeba ja 4 h dezynfekowac :D
Ją rodze w prywatnym szpitalu i tam jest ta wanna w której można rodzić (bo w niektórych są wanny ale w nich można tylko leżeć do par tych) tylko ze one powiedzialy że do porodu w wannie muszę mieć wymaz na czystość pochwy a ja takiego nie miałam bo mój gin który tam pracuje o tym nie wiedział i mówił mi że tylko muszę położna zapłacić 1000zl bo musi być cały czas przy mnie. Teraz trzecie dziecko to mogę rodzić na fotelu bo mam nadzieję że będzie równie szybko jak drugie obym tylko dojechala do tego szpitala bo mam tam kawałek z domu 🙈 Na szczęście rodze w nocy (obydwa tak miałam i oby tak znów było) to drogi puste 😃
 
No ja w 4 dobie sprzatalam dom A ok 20tyg po cc wróciłam do treningów ale nie każdy szybko do siebie dochodzi. . w sumie jeśli chodzi o cesarkę to jest jednej strony już byłam tak zmęczona miesięcznym pobytem w szpitalu żebym duszę diabłu sprzedała więc byłam przeszczęśliwa, że nie musiałam po tym wszystkim jeszcze rodzić naturalnie. Z drugiej strony całą ciążę bardzo chciałam urodzić naturalnie. Specjalnie chodziłam do neurologa dowiedzieć się, czy będę w stanie sn jak mi powiedział że tak to poczułam dużo ulga.z jednej strony po cesarce cieszyłem się że w ostateczności dostałam to co chciałam. termin porodu okroili i tak dwa trzy tygodnie a z drugiej strony zaraz po zabiegu czułam kaca że mam blizny na macicy i że nie będzie tak jak sobie z partnerem zaplanowaliśmy że pół roku i jedziemy z drugą ciążą.. a nosi mi od lipca jak królika w rui.
Żeby nie było nie mam nic do kobiet, które rodziły przez cc. Dla mnie nie jest ważne jak się urodzi, tylko żeby było zdrowe 😉 Po prostu niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy, że cc to tak naprawdę operacja i różne rzeczy mogą się w trakcie wydarzyć. Zresztą jak podczas porodu SN. Jak długo jeszcze musisz odczekać? Z drugiej strony możesz na razie korzystać, ale z zabezpieczeniem. Ja się już przyzwyczaiłam, że jak coś zaplanuję to życie zweryfikuje to po swojemu. Mam tylko nadzieję, że żadna z nas nie będzie musiała się zbyt długo starać 😉
Ale jak w 4 dobie sprzątałaś, to naprawde szacun. Moja kuzynka po pierwszej cc przez 2 tygodnie ledwo co mogła się z łóżka podnieść i tylko mąż jej małą podawał do karmienia.
 
A jakie to badanie? Robisz prywatnie czy na NFZ?
jeszcze nie robiłam dopiero się zastanawiam to badanie to sono-HSG. Badanie drożności jajowodów. Jeśli będę robić to na pewno prywatnie, nie wiem czy na NFZ gdziekolwiek można by się tego doprosić... Nie chce urazić dziewczyn które korzystają z ginekologów na NFZ ale niestety ja z wizyt u ginekologa na NFZ mam niezbyt dobre doświadczenia... zawsze proszenie się o skierowanie na jakiekolwiek badania np układ krzepnięcia przy tabletkach anty, czy USG przy podejrzeniu endometriozy. Nie mówiąc o przestarzałym sprzęcie w większości przypadków....
 
jeszcze nie robiłam dopiero się zastanawiam to badanie to sono-HSG. Badanie drożności jajowodów. Jeśli będę robić to na pewno prywatnie, nie wiem czy na NFZ gdziekolwiek można by się tego doprosić... Nie chce urazić dziewczyn które korzystają z ginekologów na NFZ ale niestety ja z wizyt u ginekologa na NFZ mam niezbyt dobre doświadczenia... zawsze proszenie się o skierowanie na jakiekolwiek badania np układ krzepnięcia przy tabletkach anty, czy USG przy podejrzeniu endometriozy. Nie mówiąc o przestarzałym sprzęcie w większości przypadków....
A skąd jesteś? Tyle nas tutaj jest, że może któraś poleci Ci dobrego lekarza na NFZ ☺️
Ja osobiście mam bardzo fajnego lekarza. Miałam zmienionego na jakiś czas, bo nie było mnie w domu 3 miesiące, to tamta dawała mi wszystko z laską i stwierdziłam, że nigdy więcej.
 
Ją rodze w prywatnym szpitalu i tam jest ta wanna w której można rodzić (bo w niektórych są wanny ale w nich można tylko leżeć do par tych) tylko ze one powiedzialy że do porodu w wannie muszę mieć wymaz na czystość pochwy a ja takiego nie miałam bo mój gin który tam pracuje o tym nie wiedział i mówił mi że tylko muszę położna zapłacić 1000zl bo musi być cały czas przy mnie. Teraz trzecie dziecko to mogę rodzić na fotelu bo mam nadzieję że będzie równie szybko jak drugie obym tylko dojechala do tego szpitala bo mam tam kawałek z domu 🙈 Na szczęście rodze w nocy (obydwa tak miałam i oby tak znów było) to drogi puste 😃
:D ooo i obecnosc czego sprawdzaja w takiej pochwie? :D Ja mialam rodzic w ogole bez testu na gbs... Bosh.. Miesiac bylam w szpitalu, zaden mi nie pobral, a jeszcze z geba wyskoczyl jak sie zapytalam co z tym wymazem ze teraz sie obudzilam... Na obchod wpadali to tylko bylo w dzwiach "dobrze?" i szli dalej. XD Tez myslalam o prywatnym szpitalu ale malowodzie mnie zwalilo z nog a jak juz ugrzezlam w szpitalu wojewódzkim tak juz zostalam do konca. XD wypelnilam im ankiete i dalam im same 1. Bylam zla na mojego ówczesnego gina ktory prowadzil moja ciaze bo wsadzil mnie do szpitala, sam se pojechal na narty a jego koledzy wyczyniali cuda na kiju. Stad podejrzewam ze onkogenne HPV zlapalam na oddziale. Bo gdzie?
 
Tez mi sie marzyl porod w wannie, ale mi polozna wyjasnila ze to luksos dla wybrancow. Ze bardzo zadko personel pozwala rodzic u nas w wannie bo potem trzeba ja 4 h dezynfekowac :D
U mnie dla wybrańców była nawet głupia piłka. Jak o nią poprosiłam bo od 40h rozwarcie tylko na jeden palec to usłyszałam "ale po co? To i tak nic nie pomoże"[emoji849]
Także o wannie nawet nie można było pomyśleć, owszem wanna na porodowce była ale tylko jako dekorcja
 
reklama
Żeby nie było nie mam nic do kobiet, które rodziły przez cc. Dla mnie nie jest ważne jak się urodzi, tylko żeby było zdrowe 😉 Po prostu niektóre kobiety nie zdają sobie sprawy, że cc to tak naprawdę operacja i różne rzeczy mogą się w trakcie wydarzyć. Zresztą jak podczas porodu SN. Jak długo jeszcze musisz odczekać? Z drugiej strony możesz na razie korzystać, ale z zabezpieczeniem. Ja się już przyzwyczaiłam, że jak coś zaplanuję to życie zweryfikuje to po swojemu. Mam tylko nadzieję, że żadna z nas nie będzie musiała się zbyt długo starać 😉
Ale jak w 4 dobie sprzątałaś, to naprawde szacun. Moja kuzynka po pierwszej cc przez 2 tygodnie ledwo co mogła się z łóżka podnieść i tylko mąż jej małą podawał do karmienia.
:D Wrocilam na ostrym wkur. Jak zobaczylam co po miesiacu moj chlop zrobil z domem. Jedynie sie schylac nie moglam wiec darlam pape "do sypialni JUUUUZ! Podnies ta butelke!!!". 5 dnia zrobilam pierwszy km spacer. Szybciej po cc doszlam do siebie niz kuzynka po sn. Ona na du... usiasc nie mogla 3 mc. Odczekac musze pelnoprawnie do 06.01.2021 r. 12 mc to 12 mc... Problem ze poza cesarka zrobil mi sie stan przednowotworowy na szyjce macicy i czekam na wyniki hist pat i wyzyte u gina co dalej. Pojutrze zadzwonie czy wyniki juz sa... Ja wiem ze cudow tam nie bedzie i ani nie sa lepsze ani nie sa gorsze, a potrzebne mi sa zeby mnie skierowal na leczenie.
 
Do góry