reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Z tym bezpieczeństwem RTG zęba to nie jestem aż taka pewna. Ja za każdym razem jak miałam RTG zęba to zawsze pytali o ewentualną ciążę. Jeśli pytają to chyba coś jest na rzeczy. Ogólnie RTG nie jest chyba bezpieczne w tym stanie. Ja w ciąży miałam cyste w piersi to zrobili mi tylko USG, a mammografii nie właśnie przez ciążę. A teoretycznie też mogli nałożyć mi ten fartuch pod cycke i zrobić badanie 🤔
Jest różnica w dawce promieniowania pomiędzy rtg punktowym a mamografią. 😀
 
Ja tylko USG sobie narazie robie. Generalnie babka do ktorej przyszlam byla jakas zdziwiona. Pytala czy cos sie dzieje :D No wlasnie wolalabym zeby sie nic nie zadzialo dlatego przyslam bo czas minal.
Ja mam 29 lat i dopiero w tym roku miałam pierwsze USG piersi... Tak to tylko palpacyjnie. I już wiem że co roku będę chodzić 🙂 a tak w ogóle to mammografia jest w stanie wykryć coś więcej niż USG?
 
Dzięki dziewczyny za szybką odpowiedź. Zabieg był 7.12 czyli 11 dni temu, od 4 dniu już nie plamię I mam straszną ochotę, czuję się dobrze, nic mnie nie boli, ogólnie po zabiegu nie krwawien tylko lekko plamiłam... Ale jak 2-3tyg to jeszcze jakos wytrzymam. Staram się umówić do gin ale nie ma nic wolnego na razie więc pewnie pójdę gdzieś dopiero za miesiąc. A chciałam się starać od razu po pierwszej @ ale chyba dłużej mi zajmie bo bez zielonego światła się nie odważę zaczynać :(, a potem jeszcze to czekanie na 2 kreski ehh.
 
reklama
Dzięki dziewczyny za szybką odpowiedź. Zabieg był 7.12 czyli 11 dni temu, od 4 dniu już nie plamię I mam straszną ochotę, czuję się dobrze, nic mnie nie boli, ogólnie po zabiegu nie krwawien tylko lekko plamiłam... Ale jak 2-3tyg to jeszcze jakos wytrzymam. Staram się umówić do gin ale nie ma nic wolnego na razie więc pewnie pójdę gdzieś dopiero za miesiąc. A chciałam się starać od razu po pierwszej @ ale chyba dłużej mi zajmie bo bez zielonego światła się nie odważę zaczynać :(, a potem jeszcze to czekanie na 2 kreski ehh.
Po pierwszej @ można chyba że lekarz ewidentnie zabroni. Za 2 tyg wskazana kontrola i będziesz miała jasne.
 
Do góry