reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

reklama

Staraczki 2021

reklama
Tak, ogólnie mam do usunięcia 4, bo żadna mi się nie mieści 🤦‍♀️ Usunęli mi wczoraj dwie po lewej stronie, bo te z prawej są zatrzymane i jest cięższy dostęp do nich. Cała wizyta trwała 30 minut więc poszło ekspresowo, dopóki znieczulenie działało było okej. Wieczorem zaczęło boleć i mam wszystko strasznie opuchnięte. Nie dostałam nic, jedynie kartkę z zaleceniami gdzie jest napisane żeby ewentualnie w razie bólu brać standardowe leki przeciwbólowe 🤷‍♀️ I jak wezmę tabletki to już tak nie boli, ale przez to że mam wszystko opuchnięte ciężko mi ruszać głową czy np pić bo mam problem z przełykaniem 🙄 Nie pocieszyłaś mnie z tymi dwoma tygodniami 😱😱😱
Moje wszystkie trzy usuwane rosły w bok. Z górnymi nie było żadnego problemu. Po trzech dniach nie pamiętałam o tym, że coś jest na rzeczy. Z dolną były takie przejścia ale to było skomplikowane usuwanie. Nimesil jest dużo silniejszy niż zwykłe przeciwbólowe bez recepty, bez niego nie byłabym w stanie spać. Z zaleceń to nie mogłam płukać ust, pić przez słomkę, jeść gorących rzeczy (wszystko letnie). Nie jeść ryżu itp rzeczy, które są w małych drobinkach i mogą tam wpaść. Jogurty pitne i chłodny okład na opuchnięty policzek były moimi przyjaciółmi 😎.

Trzymam kciuki, żeby się szybko wygoiło!
 
Moje wszystkie trzy usuwane rosły w bok. Z górnymi nie było żadnego problemu. Po trzech dniach nie pamiętałam o tym, że coś jest na rzeczy. Z dolną były takie przejścia ale to było skomplikowane usuwanie. Nimesil jest dużo silniejszy niż zwykłe przeciwbólowe bez recepty, bez niego nie byłabym w stanie spać. Z zaleceń to nie mogłam płukać ust, pić przez słomkę, jeść gorących rzeczy (wszystko letnie). Nie jeść ryżu itp rzeczy, które są w małych drobinkach i mogą tam wpaść. Jogurty pitne i chłodny okład na opuchnięty policzek były moimi przyjaciółmi 😎.

Trzymam kciuki, żeby się szybko wygoiło!

To u mnie na szczęście nie jest aż tak źle, bo na zwykłych przeciwbólowych byłam w stanie spać w nocy. Z pobudkami ale bez tragedii. Od wczoraj moimi przyjaciółmi są musy dla dzieci, jogurty i lody. Chociaż mogłam bez wyrzutów sumienia zjeść lody na kolację 🤣 Zimnym okładem też się ratuję, oby szybko przeszło. Dziękuje bardzo 🥰
 
reklama
Miałam usuwane 4 ósemki na raz, pod pełnym znieczuleniem - ósemki leżały i pchały inne zęby w przód szczęki. Jedna ósemka była na linii nerwu więc trzeba go było odsunąć, żeby rozłupać i wyciągnąć zęba, przy okazji uszkodzono mi nerw i kolejne pół roku nie miałam czucia w połowie szczęki 😅 tylko mąż się ze mnie śmiał jak jadłam zupę to mi się lało po brodzie i nie czułam tego nawet 🤣
Nie otwieraj narazie buzi ale jednak staraj się coś tam mówić, bo szczekoscisk może przeszkodzić w wyjęciu szwów (jeśli miałaś zakładane). Na ból warto przykładać do policzków lód albo takie specjalne worki chłodzące, trochę pomaga, ale wiadomo ze to nie morfina 😁

O matko, współczuję 😱 Mam kompres chłodzący który sobie przykładam, trochę pomaga. Ograniczam mówienie i otwieranie ust ale całkowicie nie jestem w stanie tego wyeliminować, więc mam nadzieję że ze szwami nie będzie żadnego problemu 😅 Oj chyba nieprędko się zapiszę na usunięcie tych kolejnych dwóch które jeszcze zostały 🤣
 
Do góry