reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Kochana,

Ja też biorę duphaston 16-25 dc.
Ja mam znów problem z pękaniem.
Miałam monitoring w 14dc pecherzyk 19mm i chyba nici z owulacji. Dzisiaj 16 dc i nic nie czuje żeby była Owulka. Testy owulacyjne negatywne, a ja popadam juz w depreche z tej bezsilnosci:/ Mialyscie kiedyś owulacje bez żadnych objawów? Nie wiem jak sprawdzić czy pecherzyk pękł czy nie :(
Możesz iść na monitoring po owulacji żeby sprawdzić lub zastrzyki np ovitrelle na pęknięcie pęcherzyka
 
reklama
Dziewczyny! Wracam właśnie z wizyty od gin :/ niczego ciekawego się nie dowiedziałam bo jest za wcześniej (chociaż to 5t+5). Mam przyjść najwcześniej pod koniec przyszłego tygodnia, wtedy powinno już być coś widać... Mam mieszane uczucia :(
 
Ehh a u mnie znowu jesli wierzyć testom cykl bezoowulacyjny ale stwierdziłam ze będę robila codziennie i zobacze co z tego wyjdzie.
 
Witajcie,
To mój pierwszy wpis na takim forum. Pewnie ten temat był już przewijany, ale pozwólcie, że odświeżę. Potrzebuję Waszych rad! Od prawie roku próbujemy zajść w ciąże. Mam podejrzenie PCOS (wiele pęcherzyków na USG, podwyższony testosteron).

Przez prawie rok brałam Dupaston (wydaje mi się, że tylko blokował mi owulację), jeden cykl z CLO zakończony torbielką. W tym cyklu rzuciłam tabletki w cholerę. Zwykle moje cykle mają +35 dni. Nawet na dupastonie były długie.
Dzisiaj miałam USG (21 d.c) - jeden większy pęcherzyk 10mm. W 16 d.c. wszystkie były poniżej 10mm.
Czy myślicie, że jest sens zrobić USG za kilka dni? Jest szansa na owulację?

Moim zdaniem jeżeli masz podejrzenie PCOS (a dużo małych pęcherzyków + podwyższony testosteron to sugeruje, ale powinnaś zrobić wg mnie jeszcze jakieś dodatkowe badania) i odstawiłaś tabletki które miały wspomóc, to wątpię. Oczywiście natura płata figle, wiec wszystko jest możliwe...i mozesz spróbować pójść na usg. Sama natomiast miałam stwierdzone pcos, podwyższony testosteron + IO i rowniez długie cykle, które były bezowulacyjne, a pecherzyki miały max 12-13mm. Odpowiednie dobranie leków pomogło. Mi osobiście duphaston skrócił cykle. Widzę, ze dużo dziewczyn bierze clo, ja natomiast brałam lamette + duphaston i udało się w 2 cyklu. Trzymam kciuki ❤️
 
Nie, nic nie było widać nawet pęcherzyka :(
Ja miałam umówioną wizytę na 6.03 (wcześniej planowałam na 4-5.03) ale koniec końców przełożyłam na 8.03. Moja przyjaciółka była 2 tygodnie temu na wizycie miała 6t+3, był pęcherzyk, ale za wcześnie na serduszko, dlatego stwierdziłam, że jak już płacę za wizytę to fajnie wyjść z konkretami, chociaż wiadomo ciekawość i stres już troszkę zżera i chciałoby się jak najszybciej 🥺
A bardzo bolał Cię brzuch? Ja dzisiaj dosyć mocno czuje jajniki, a brzuch to tylko chwilami i zaraz przechodzi.
 
reklama
Ja miałam umówioną wizytę na 6.03 (wcześniej planowałam na 4-5.03) ale koniec końców przełożyłam na 8.03. Moja przyjaciółka była 2 tygodnie temu na wizycie miała 6t+3, był pęcherzyk, ale za wcześnie na serduszko, dlatego stwierdziłam, że jak już płacę za wizytę to fajnie wyjść z konkretami, chociaż wiadomo ciekawość i stres już troszkę zżera i chciałoby się jak najszybciej 🥺
A bardzo mocno bolał Cię brzuch? Ja dzisiaj dosyć mocno czuje jajniki, a brzuch to tylko chwilami i zaraz przechodzi.
Czyli jest nadzieja :) dziękuję za te informacje :) a teraz jest wszystko ok u Twojej przyjaciółki?
Ogólnie to co jakiś czas pobolewa mnie podbrzusze, ale tak delikatnie. W nocy przez chwilę bolało mnie tak, że aż się obudziłam, dlatego stwierdziłam, że pójdę i może będzie już coś widać to się uspokoję, ale moja cierpliwość zostaje wystawiona na próbę :D
 
Ostatnia edycja:
Do góry