reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Mi też testy wychodziły pozytywne Dodatkowo w weekend śluz płodny miałam. A wczoraj u ginekologa okazało się, że pęcherzyk jest [emoji19]duży bo aż 25mm. Jestem po stymulacji więc i wczoraj zastrzyk dostałam też na pęknięcie. Ale jakoś przeraża Mnie ta wielkość pęcherzyka. Niby bardzo ładny ale obawiam się, że torbiel z niego będzie [emoji2356]

Bądź dobrej myśli, stres na pewno nie pomoże w tej sytuacji 🙂 masz problem z owulacją, że wywołujesz hormonalnie?
 
reklama
O
Skończ już, dziewczyna chciała dobrze, w żadnym momencie Cię nie obraziła a Ty ja nazywasz nastolatka. Może trochę dystansu do sytuacji? Po co wszczynać awantury tak naprawdę bez żadnego powodu? Nie psuj atmosfery, każda z nas się tutaj wspiera, Ciebie też chciano podnieść na duchu, zamiast grzecznie odpowiedzieć jak wygląda sytuacja to obrażasz innych. 🙄
Ania ja nie twierdzę że ona mnie obraziła to ona twierdzi że ja ją obrazilam. Wystarczy poczytać moje wcześniejsze posty. Czy za każdym razem jak ktoś przyjdzie i nie wiedząc co się przed jego przyjście działo mamy od początku spokojnie tłumaczyć naszą historię, proszę Cię. ..
 
Mój mąż ma złe wyniki nasienia. Przez co Ja muszę być jak to Mój gin powiedział "bardziej wrażliwa na plemniki i ułatwić im trochę"
Po 8 latach starań udało Nam się w pierwszym cyklu ale straciłam ciążę w 8tyg. Zaraz po pierwszej @ próbowaliśmy kolejny raz i mamy 3 letniego synka[emoji4]
Teraz chcielibyśmy postarać się o rodzeństwo dla Niego[emoji6]

A jaka jest Twoja historia [emoji6][emoji6][emoji6]
Bądź dobrej myśli, stres na pewno nie pomoże w tej sytuacji [emoji846] masz problem z owulacją, że wywołujesz hormonalnie?
 
Wiesz co, ja też przestaje im ufać. Wróciłam właśnie od lekarza, na usg pęcherzyk 20mm, więc owulacji jeszcze nie było w tym cyklu, a testy wskazaly na peak w ostatni weekend... Po czym zaczęły wychodzić negatywne. Więc nie ufam im do końca, albo nie umiem ich używać, ale kurde, jaka jest filozofia w 'nie pij 2 godziny minimum, siknij na patyk, zobacz czy testowa jest ciemniejsza niż kontrolna' 🤔🤦‍♀️

Jak wypijesz dużo płynów, to mocz jest bardziej „rozwodniony” i testy gorzej wyłapują ten hormon lh. Zwróć uwagę na barwę pierwszych sików z rana, po całej nocy, a np w ciągu dnia jak pijesz dużo wody 😁 wiadomo, które są bardziej intensywne 😊

A jeżeli chodzi o testy to polecam domowe laboratorium. Myślałam ze owu będę miała tak jak ostatnio ok 13-15dc cyklu, ale testy wychodziły negatywne...poszłam na monitoring 15dc i gin powiedziała ze pęcherzyk już ma ok 23mm, wiec powinien pęknąć niebawem i faktycznie wczoraj wieczorem i dziś rano test owu pozytywny.
 
Ja kupuje w dm albo w rossmanie 3w1 tabletki. Ale są duże ostrzegam.
Jak chcesz i jeszcze nie kupiłaś to zrobię Tobie zdjęcie jutro jaki Ja biorę. W poprzednich staraniach i w ciąży też brałam to.
Dziewczyny bierze któraś z was omega 3 6 9? W jakiej postaci? Nie jem ryb, suplementy są dla mnie za duże do połknięcia. Wiem że ważne są w planowaniu i w ciąży ale nie wiem w czym prócz ryb znaleźć. Olej lniany omega 3 a omega 6 i 9?
 
Przykro mi,że macie tak ciężko zajść w ciazę bo ciągle coś wam pod górkę i wyniki coś pokazują. Mam nadzieje,że jednak to "zło" szybko zostanie zlikwidowane i uda się wam. Zobaczycie te dwie kreseczki.
Mam tez nadzieje,że mi też się uda zajść w ciążę. Co prawda dopiero 4 cykl się staramy ale w sumie teraz tak na poważnie bo wcześniej bylam pewna,że tak jak mi pokazuje aplikacja tak mam owulacje. Ale człowiek uczy się na błędach. Może jutro zobaczę 2 kreseczki na owulacji ;) Mimo ich brak i tak się staramy :) Trzymam za wszystkich kciuki. Nie poddawajcie się a teraz dobrych snów. Odpoczynek to podstawa :)
 
Robiłam testy właśnie z domowego laboratorium przez 3 ostatnie cykle, w pierwszym ładnie potwierdziły to, co widziała doktor na usg, w poprzednim po prostu zabrakło mi testów żeby dorobić do owulacji, bo wychodziły mi pozytywne przez tydzień, teraz w poprzedni weekend wychodziły pozytywne, po czym spadły do negatywu -,- i naprawdę uważam na picie, nie robię z pierwszego moczu, czekam 2-4 godziny po ostatnim napoju, więc nie wiem co zrobiłam źle 😂 ale cieszę się że i tak lekarz potwierdził ze owulacji jeszcze nie bylo, bo w ostatni weekend trochę słabo było z boboseksami, a teraz szansa jest większa na działanie w temacie ☺
Bier się za tego swojego misia i dawajcie czadu ;) Pamietaj..przyjemne z pożytecznym.. Nigdy na odwrót 😊😊
 
@MamaR a jak wyglądał wzrost twoich pęcherzyków przed lekiem ?
Na monitoringu wyszło że nie mam owulacji lub bardzo rzadko naturalnie, dostałam clostilbegyt ale nie działał jak miał tzn robił się pęcherzyk ale nie pekal sam i robiła się torbiel lub wcale nie było pęcherzyka więc dostałam letrozol i dwa razy się udało. Co najlepsze o pierwsze dziecko się staraliśmy dwa lata, drugie pół roku a trzecie było wpadka bo pod koniec cyklu poszliśmy na całość bo przecież nie mam naturalnie owulacji no i koniec cyklu to po dniach płodnych :-D niestety moja radość nie trwała długo bo ciąża się zatrzymala na 6 tyg i w 8 poronilam samoistnie

Ale coś jest na rzeczy, bo ja zwykle owulacja 16-17dc, nawet później, a w tym 14dc i po wszystkim 😅 chyba że testy owulacyjne mnie oszukały (nie pierwszy raz zresztą) i lekarz powie dziś na wizycie coś innego, zobaczymy
Robię testy od kilku dni owulacyjne i kreska testowa bardzo słaba, poszłam dziś na monitoring : endometrium grube i dziś jest u mnie owulacja :-D 12dc , mówiłam mu że testy nie pokazują nic to zalecił zbadac na wszelki wypadek progesteron za 10 dni. Ciekawa jestem co wyjdzie :-) Z emocji nie spytałam ile ma mm ale widziałam że jest duży i już praktycznie wg gina pękał. Więc czym prędzej do domu pojechałam męczyć męża :-D A temu byłam zdziwiona bo w poprzednim cyklu owu była w 17dc 🙈 Dobrze przynajmniej będzie krótki cykl ;-)
 
reklama
Do góry