reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Jestem załamana. Właśnie moja koleżanka z pracy mi powiedziała, że jest w ciąży. Wie o mojej stracie, wie że teraz tracę maleństwo ale totalnie to olała i chwali się wszystkim 😢
Nigdy nie wiesz jaka naprawdę jest jej historia. Trudno oczekiwać, że ktoś się nie będzie cieszył swoim szczęściem. Płaczmy kiedy jest powód, ale i cieszmy się kiedy jest powód. Na forum też się dziewczyny chwalą kreseczkami🤗
 
Aga... Mój dzisiaj nauczył się wyciągać szczebelki i wychodzić z łóżeczka [emoji85][emoji85] szczeble już wcześniej wyciągał, ale teraz skumał że przez to można wychodzić.. i jak go obserwowałam co on kombinuje to właściwie gdyby mnie tam nie było to pewnie wyleciały na podłogę.. ale ile śmiechu miałam jak robił podchody aby włożyć nogę w tą dziurę i jednocześnie zrotowac ciało i obniżyć ręce na szczeblach stopniowo je puszczając.. ja pierniczę toz to było mega przedsięwzięcie.[emoji3]

Kurde co za dzień... Właśnie mój stary przyszedł do pokoju (jest ciemno) i chciał pokremowac ręce.. wziął z szafki pastę do zębów Wojtka, wycisnął na dłoni i oburzony pyta się mnie co to jest [emoji23][emoji23][emoji23]
Ja się boję jaki z mojego się zrobi kombinator za rok [emoji16] Szczerze to nawet nie wiem, gdzie znajdowało się moje łożysko [emoji848] Jakoś żaden lekarz mi nie mówił, a byłam w ciąży u 3 różnych. Pomijając wizytę w szpitalu. Ale z jednej strony się cieszę, bo nie kopał mnie po zebrach, więc nie zaznałam tego bólu. Chociaż tutaj może jego waga (urodzeniowa 2800) miała znaczenie. Ogólnie to pierwszy cykl, a ja się nie mogę doczekać jak w tej ciąży będę. Chociaż bardziej tego jak się uda [emoji85] Te starania są dużo bardziej ekscytujące niż sama ciąża [emoji16] Ja jak przed porodem byłam aż jeden raz na KTG. Się zastanawiałam co mam robić jak dostałam ten przycisk do zaznaczania ruchów, które czuje. Przecież to. Tak trochę głupio powiedzieć, że nie mam pojęcia. Klikałam na czuja [emoji23]
 
Aga... Mój dzisiaj nauczył się wyciągać szczebelki i wychodzić z łóżeczka [emoji85][emoji85] szczeble już wcześniej wyciągał, ale teraz skumał że przez to można wychodzić.. i jak go obserwowałam co on kombinuje to właściwie gdyby mnie tam nie było to pewnie wyleciały na podłogę.. ale ile śmiechu miałam jak robił podchody aby włożyć nogę w tą dziurę i jednocześnie zrotowac ciało i obniżyć ręce na szczeblach stopniowo je puszczając.. ja pierniczę toz to było mega przedsięwzięcie.[emoji3]

Kurde co za dzień... Właśnie mój stary przyszedł do pokoju (jest ciemno) i chciał pokremowac ręce.. wziął z szafki pastę do zębów Wojtka, wycisnął na dłoni i oburzony pyta się mnie co to jest [emoji23][emoji23][emoji23]
Trzeba było powiedzieć, że nowy krem na próbę, 😁
Ja mam wrażenie, że dzieci są dużo mądrzejsze niż my dorośli 😆
My mamy wkręty od dołu przy tych wyjmowanych szczebelkach. Mały już wcześniej je ruszał, to mąż tylko bardziej wykręcił te wkręty i mały już nie jest sam w stanie ich wyciągnąć 😉
 
Pewnie zależy jaki rodzinny [emoji6] skoro mój mi diostinex bez żadnych zaświadczeń mógł wypisać, to duphaston na pewno też mogą..
Tak naprawdę to zależy na jakiego lekarza trafi. Jak będzie jakiś służbista, to pewnie nie będzie chciał wypisać. A teraz nawet nie ma za bardzo możliwości, żeby iść osobiście się dogadać. Ja pamiętam jak w ciąży zostawiłam kartkę u rodzinnego, żeby mi wypisał receptę na paski do glukometru, bo akurat nie mogłam iść do diabetologa. Mój lekarz by mi wypisał bez problemu, ale akurat recepty wypisywała inna Pani doktor i musiałam donosić wyniki badań, że wyszła mi cukrzyca ciążowa. A i tak była niezadowolona, że to nie zaświadczenie od diabetologa.. A myślałam, że teraz wszelkie choroby pacjenta mają w systemie..
 
Ja nigdy nie bralam anty, hormony niby w porzadku, starania bezowocne przez rok, nasienie męża słabej jakości , a przy pierwszym cyklu obserwowanym + duphaston po owulacji bach pierwsza ciąża ..[emoji55] tzn że to może być u mnie np słaby przyrost endometrium ? Mój gin jakoś nie podjął się szczegółowej analizy mojej sytuacji bo skoro tak szybko udało mi się to według niego jestem zdrowa i zdolna do zachodzenia w ciążę [emoji16]
I niby mu wierzę i jest ok, ale jestem jakoś psychicznie nastawiona, że nie umiem zajść bez duphastonu..
Jeżeli się nie mylę to duphaston to syntetyczny hormon na wzór progesteronu - główną rolą, jaką odgrywa, jest przygotowanie macicy do zagnieżdżenia się w niej komórki jajowej, wiec bardziej bym obstawiała ewentualnie niedobr progesteronu, ale nie znam się aż tak 🙈
 
Teraz mam tak... W tle widać skąd mój nick 😁
Eno laska, makijaże robisz super szkoda, że w pobliżu nie mieszkam
Nie wiem ile razy mi łzy poleciały od momentu sikania na test... emocje są! A miałam kolacje robić i w sumie już mi brak natchnienia na gotowanie dziś. Tutaj takie wieści🥲🥲[emoji4]
Gratulacje!!!!!
To ja wam pokaże, piłkę plażowa z przodu ja miałam wrażenie że brzuch żyje swoim własnym życiem
Ale fajna piłka 😍
 
Nieprawda, do oceny rezerwy jajnikowej może służyć liczba pęcherzyków antralnych a także wartość innych hormonów niż AMH. Wrzucam fotkę Jeśli chcesz ocenić rezerwę jajnikową zbadaj AMH i FSH w 2-5 dcZobacz załącznik 1223955
Żeby ocenić liczbę pęcherzyków "a" nie wystarczy normalne usg u ginekologa, gdzie w większości sprzęt woła o pomstę do nieba. Ocena AFC polega na liczeniu pęcherzyków antralnych w obu jajnikach i nie ma związku z cyklem. W związku z tym, że badanie polega na wizualnym liczeniu pęcherzyków. Nie spotkałam ginekologa, który bez wyraźnej przyczyny liczy i szuka. Jeśli chce poznać rezerwę jajnikową zleca badanie AMH. Ginekolog na badaniu kontrolnym czy też monitoringu podaje liczbę pęcherzyków gotowych w danym cyklu, z czego jeden powinien być dominujący. Dlatego napisałam, że taką rezerwę podaje się tylko po badaniu AMH. Chyba, że ktoś już korzysta z kliniki IV to badania się zmieniają.
 
reklama
Dostałam chlorek dekwaliniowy. Można w ciąży i przy kp [emoji854]
Po kwasie mlekowym nigdy. To w sumie zdrowe bakterie zyjace w cipce. W sumie zaluje ze nie bralam ich zamiast tego zalecanego papilocare przez ginow bo po tym to mnie swedzialo wszytsko, cytologia jeszcze gorsza i az hemorid byl podraznany. Jesli teraz znow cyto wyjdzie niejednoznaczna zamierzam brac tydzien dowcipnie, 3 tyg po 2 tab doustnie + nasiadowy w rumianku. Ale mam nadzieje, ze samo ostawienie papilocare (irygacji) mi pomoglo. Notabete irygacje sa bardzo szkodliwe... No ale pewnie koncerny farmakorlogiczne naciskaja zeby lekarze to polecali.

Podlinkuj moze co to za lek :D?

Ja mam gina juz pojutrze. Jestem ciekawa co mi powie.
 
Do góry