reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

Ja 2 lata temu miałam 78😱 zaczęłam stosować deficyt kaloryczny (jadłam około 1400/1500kcal) jadłam wszystko ale z umiarem, dołożyłam trochę więcej ruchu i powoli chudłam, aż doszłam do 65 i teraz pozostaje mi zwiększyć ilość ruchu żeby dojść do 63😁
czy zrzucanie kg, zaburzyło Ci cykle jakoś? ja mogła bym cos jeszcze zrzucić ale boje się że się wszystko popierniczy i nie wiem czy warto teraz przy straniach
 
reklama
Nie widać. DObrze wygladalas :D Zalezy jaka kto ma posture i ile wzrostu. Ja przed porodem wazylam 86 kg przy 162. Wiec bylam wielka. Ale ciaze zaczynalam z nadwaga z 70 kg.... :o I wygladalam lepiej niz teraz przy 64... XD jakas kurna grubsza sie sobie wydaje.
Ja przed ciążą 168, 63 kg (3kg dobrałam już przed zajściem, bo wcześniej utrzymywałam się przy 60) [emoji16] na koniec ciąży coś koło 90 kg [emoji16][emoji16] teraz nie umiem zejść z 67 , 68 [emoji38] ale to uczucie kiedy możesz ubrać kurtkę sprzed ciąży i udaje się zapiąć zamek [emoji7][emoji7] bezcenne [emoji38]
 
czy zrzucanie kg, zaburzyło Ci cykle jakoś? ja mogła bym cos jeszcze zrzucić ale boje się że się wszystko popierniczy i nie wiem czy warto teraz przy straniach
Ale ja bardzo wolno chudłam. 1kg może na 2,5 tyg. Więc nic na cykl nie wpłynęło ☺️ I najpierw musiałam ustabilizować hormony bo waga mi stała w miejscu 😂
 
Muszę mojemu chłopu sprzedać wasz patent [emoji16]
Co do mojego faceta to prawdziwa polewkę miałam z niego jak podebrał mi mój krem do stóp z mocznikiem 30% i nałożył sobie na twarz, a później przyszedł do mnie z pretensjami że co ja za kremy używam, że twarz chciał mu wypalić [emoji23][emoji23]
Trzeba było powiedzieć, że nowy krem na próbę, [emoji16]
Ja mam wrażenie, że dzieci są dużo mądrzejsze niż my dorośli [emoji38]
My mamy wkręty od dołu przy tych wyjmowanych szczebelkach. Mały już wcześniej je ruszał, to mąż tylko bardziej wykręcił te wkręty i mały już nie jest sam w stanie ich wyciągnąć [emoji6]
 
Łoo jaka chudziutka byłaś [emoji2] zero obrzęków [emoji55] ja to nie wiem już czy w ciąży na plecach miałam tłuszcz czy obrzęki [emoji23][emoji23]
obrzęki dostałam na 2 dni przed porodem, a po porodzie było gorzej przez miesiąc mogłam założyć tylko jedne japonki plastikowe, moje łydki miały taki sam rozmiar prawie jak uda 🤦‍♀️
zapomniałam o brzuchu który nie zniknął tak szybko, stałam do kasy w rossmanie i pani pyta czy mam ten program dla dzieci w aplikacji aktywny bo skoro brzuszek juz widac to można sobie aktywować, nie przyznałam się że 3 dni temu urodziłam a brzuch nie chce znikać trochę zła podziękowałam i wyszłam 😂
 
Właśnie badałam progesteron tak jak gin przykazał (nie pamiętam który dzień cyklu) i było wszystko ok. Później zrobiłam sobie razem z 2 beta czyli jakiś 4 t.c. i był na poziomie ok 20 więc też jak powinno być [emoji6] myślałam że taki wzrost był przez duphaston, ale później doczytałam że ten syntetyczny podobno nie wpływa na poziom badanego z krwi.. szczerze mówiąc to nie wykluczam po prostu tego że w moim przypadku to kwestia samego nasienia męża, może tak się zgrało, ale mój mózg uczepił się tego duphastonu jako cudownego leku na wszystko [emoji85][emoji85] to tak jakbym powiesiła czerwona wstążkę nad łóżkiem w cyklu w którym doszło do zapłodnienia to pewnie aktualnie też by wisiała [emoji87][emoji85][emoji23]
Jeżeli się nie mylę to duphaston to syntetyczny hormon na wzór progesteronu - główną rolą, jaką odgrywa, jest przygotowanie macicy do zagnieżdżenia się w niej komórki jajowej, wiec bardziej bym obstawiała ewentualnie niedobr progesteronu, ale nie znam się aż tak [emoji85]
 
Mój organizm jest bardzo ciekawy bo w ciąży nie licze kalorii jem na co mam ochotę, nigdy glodna nie chodze a waga stoi w miejscu (dziecko rośnie prawidłowo) Staram się tylko słodycze i cole ograniczać. Waga dzieci 3.5 i 4 kg i po każdym porodzie w domu po powrocie ze szpitala -10kg :-D Ale nadal mam lekką nadwagę. Po trzecim porodzie będzie waga w normie jak sytuacja się powtorzy. Mój gin mnie uspokaja w ciąży że wszystko jest ok z moją wagą bo ja oczywiście już się martwilam czemu nie tyje wraz z miesiącami ciazy.
 
reklama
Żeby ocenić liczbę pęcherzyków "a" nie wystarczy normalne usg u ginekologa, gdzie w większości sprzęt woła o pomstę do nieba. Ocena AFC polega na liczeniu pęcherzyków antralnych w obu jajnikach i nie ma związku z cyklem. W związku z tym, że badanie polega na wizualnym liczeniu pęcherzyków. Nie spotkałam ginekologa, który bez wyraźnej przyczyny liczy i szuka. Jeśli chce poznać rezerwę jajnikową zleca badanie AMH. Ginekolog na badaniu kontrolnym czy też monitoringu podaje liczbę pęcherzyków gotowych w danym cyklu, z czego jeden powinien być dominujący. Dlatego napisałam, że taką rezerwę podaje się tylko po badaniu AMH. Chyba, że ktoś już korzysta z kliniki IV to badania się zmieniają.
Napisałaś: "rezerwę wykazuje tylko badanie AMH" a nie że tylko po AMH, co też jest naciągane.

A mi chodzi o to że dziewczyna faktycznie może mieć dużo pęcherzyków antralnych i nie należałoby tego bagatelizować a sprawdzić.
 
Do góry