reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
Cola i paczki i + 16 [emoji23] ja sałatki, ryby, owoce, normalne obiady(mięsa duszone nie smażone), czasami coś na ząb i + 28 [emoji16]
Dziś jestem z doskoku. Wszystkim II gratuluję i siedzę się razem z nimi [emoji3590]
W ogóle teraz jakoś tak towarzysko z moim B mamy... Znajomi u nas my u znajomych a ja wszystko pod starania planuje [emoji28] B jest grzeczny i nie protestuje :)
Dziś bolą mnie jajniki jakoś...
Któraś z Was bierze wiesiołek? Kiedy widać pierwsze efekty?

Co do ciąż, bo ten temat był to w sumie lubię ten czas [emoji847] pierwsza była stresująca przez ciągłe krwawienia i mało ruchliwe dziecko. Jadłam paczki i piłam cole żeby zaczął się wiercić. Tym samym + 16 [emoji85] z drugim inna bajka...lekka ciąża, piękny poród [emoji3590] ale laskocze mnie na samą myśl o takim małym bąbelku. Wczoraj znów się dowiedziałam że koleżanka jest w ciąży ... Jakaś epidemia.
 
ja miałam długie cykle ok 35-50 dni i pomimo pozytywnych testów owulacyjnych okazało się, że nie mam owulacji, a w zasadzie nie miałam dominującego pęcherzyka a tzw różaniec (pcos)
Mi w 2018 roku ginekolog zdiagnozował PCOS przez to że wtedy dziecka nie planowałam doradził żeby brać anty żeby wyciszyc jajniki. Jak po długich staraniach w listopadzie wstawiłam się do innej ginekolog i powiedziałam jej o diagnozie to po badaniu stwierdziła że jej zdaniem nie mam PCOS. Także nie wiem co tamten tam widział 🙄
 
Tez mnie to dziwi i wydaje mi sie biopsja + kolposkopia wazniejszym badaniem, ale moze u mnie chodzi o to ze bardzo go cisne o ciaze i moze zeby nie bylo nwarotu. Sprawy onkologiczne wykluczone. Moze mam po prostu po ciazy stan zapalny i trzeba go zaleczyc bo dla dziecka i mnie moze byc taka postac rzeczy niebezpieczna, a moze mi hormony polecialy, a od tego tez takie kwiatki w cytologii. Nie mniej najgorsze mam za soba.
Jedź kolposkopie z wycinkami i lyzeczkowaniem kanalu. Przy asc h to juz nawet obligatoryjne. Bedziesz wiedziala na czym stoisz, a im szybciej Cie zapisza tym lepiej dla Ciebie i mniej strsu bo na badanie czeka sie nawet miesiac, a kolejny na wyniki, Ja przyfarcilam bo moj lekarz duzo moze wiec o ile badanie mialam od reki juz po tygodniu, tak wyniki hist pat odebralam dopiero po 4,5 tygodnia. Tu tez duzo mi moj lekarz pomogl bo widzial wyniki wczesniej wiec dal mi cynk po 2,5 tyg ze sa dobre... ale odbior tak jak widac... Jakas chora biurokracja czy cos...

No np komórki zapalne :) nie określone. Laborant widzi, że coś mu się nie podoba, ale nie wie co. Widzi dziwny obraz jak przez szybe.

Test na HPV jak cytolgie z tym ze test najlepiej w polowie cyklu. Niestety nie jest refundowany, a koszt zalezy czy chcesz z genotypami czy nie. Ja zrobilam z genotypami HPV na wszytskie 37, no i niestety mam te najbardziej onkogenne dwa. Ale w sumie nie ma reguly, ktos moze miec onkogennego i przzechoduje bezobjawowo a ktos z niskoogoennym ma juz dysplazje.

Moze taka cyto przez ta nadrzerke. Dowiesz sie po badaniu. No niestety czekanie najgorsze.

Mozliwe ze sie w ciazy obudzilo, bo czasem do infekcji hpv dochodzi dawno temu, a w momencie oslabienia organizmu ona wychodzi jak krosta od zimna.


Jesli karmisz i jestes oslabiona po ciazy wzmocnij swoj organizm. Nic sie nie stanie jak pobierzesz ascorvite c1000,d i cynk i pałęczki kwasu mlekowego. Diete trzeba wzbogacic wit a+e bo to tez wplywa regeneracyjnie na blony sluzowe, unikamy irygacji, nosimy barchamowe galoty, rezygnujemy z tamponow, mydlo najlepiej szare, ograniczamy slodycze i weglowodany [emoji14] no i papieroski i alkohol tez idzie won.

To tak w skrócie.... reszte Ci powie jutro lekarz :) Wspolczuje bo przerabialam to samo w listopadzie i mimo ze wyniki mam teraz cudowne to jeszcze nie koniec i laze rozezlona bo chcialabym zostac mama jeszcze w tym roku.
Dziękuję za odpowiedź. Nie zostaje nic jak zrobić badania . Mam nadzieję że nie przyjdzie mi czekać długo na pobranie , na wyniki wiem że trzeba trochę poczekać. Zobaczę czy mój lekarz coś wskóra a propos terminu pobrania , żebym długo nie czekała . Jeśli nie mam znajomą która zajmuje się wszystkimi szpitalami w mieście, może ona pomoże .
Zobaczę co powie lekarz jutro . Nie karmię piersią, ale nie zawadzi zadbać o organizm. Biorę witaminy , nie palę ,ale np jedzenie przy malutkim dziecku to często w biegu itd. choć już się to stabilizuje i dieta wygląda już lepiej . Ech ...zawsze coś
Aha, czy ten test HPV może pobrać ginekolog na wizycie czy gdzie to zrobić ? Ile zapłaciłaś za niego jeśli mogę zapytać ?
 
Mi w 2018 roku ginekolog zdiagnozował PCOS przez to że wtedy dziecka nie planowałam doradził żeby brać anty żeby wyciszyc jajniki. Jak po długich staraniach w listopadzie wstawiłam się do innej ginekolog i powiedziałam jej o diagnozie to po badaniu stwierdziła że jej zdaniem nie mam PCOS. Także nie wiem co tamten tam widział 🙄
A u mnie na odwrót, jeszcze jak nie planowałam dziecka, ale chodziłam co jakiś czas na badania (bo kiedyś brałam tabletki anty) to mówili, ze piękne jajniki blablabla, a jak zaczęłam się starać, to gin zlecił badania i dopiero wyszło co i jak...ciekawe czy pcos po jakimś czasie może zaniknąć...u mnie podwyższony testosteron, nieregularne długie cykle i na monitoringu dużo pęcherzyków, wiec myśle ze jednak gin nie wymyśliła sobie 🙈 na szczęście po wdrożeniu tabsow cykle normalne + ostatnio nawet miałam owulacje.

dziewczyny, a powiedzcie mi czy mierzenie temp pod pachą ma sens? 🙊 od owulacji nie zauważyłam żadnych skoków temperatury, ale wiem ze owulka była bo potwierdzona monitoringiem
 
Dziękuję za odpowiedź. Nie zostaje nic jak zrobić badania . Mam nadzieję że nie przyjdzie mi czekać długo na pobranie , na wyniki wiem że trzeba trochę poczekać. Zobaczę czy mój lekarz coś wskóra a propos terminu pobrania , żebym długo nie czekała . Jeśli nie mam znajomą która zajmuje się wszystkimi szpitalami w mieście, może ona pomoże .
Zobaczę co powie lekarz jutro . Nie karmię piersią, ale nie zawadzi zadbać o organizm. Biorę witaminy , nie palę ,ale np jedzenie przy malutkim dziecku to często w biegu itd. choć już się to stabilizuje i dieta wygląda już lepiej . Ech ...zawsze coś
Aha, czy ten test HPV może pobrać ginekolog na wizycie czy gdzie to zrobić ? Ile zapłaciłaś za niego jeśli mogę zapytać ?
No ja wiem, jak to wygląda przy dziecku. Moja jadła tragicznie piers i bynajmiej w kontekscie asc us czytalam, ze taka cytologia moze wyjsc nawet przez złe kp lub jesli mamusia jest w silnym stresie. :D Studiuje znaczenie tego wyniku juz rok.
Jesli masz mozliwosci to zapisza Cie szybko, chyba ze pojdziesz prywatnie ale biopsja kosztuje. To kiedy Ci zrobia zalezy tez od tego kiedy masz miesiaczke. Mnie wzieli w 10 dc. Niektorym pobieraja wycinki na zywca i sa to takie nieprzyjemne uszczypniecia, mi czyscili i kanal i prawdopodobnie sciany jamy macicy wiec bylam usypiana. ;D całe szczescie!
Test robilam prywatnie, ale moze go pobrac nawet polozna. Zapłaciłam 250 zł. Bralam ten najbardziej wypasiony :p
 
reklama
A u mnie na odwrót, jeszcze jak nie planowałam dziecka, ale chodziłam co jakiś czas na badania (bo kiedyś brałam tabletki anty) to mówili, ze piękne jajniki blablabla, a jak zaczęłam się starać, to gin zlecił badania i dopiero wyszło co i jak...ciekawe czy pcos po jakimś czasie może zaniknąć...u mnie podwyższony testosteron, nieregularne długie cykle i na monitoringu dużo pęcherzyków, wiec myśle ze jednak gin nie wymyśliła sobie 🙈 na szczęście po wdrożeniu tabsow cykle normalne + ostatnio nawet miałam owulacje.

dziewczyny, a powiedzcie mi czy mierzenie temp pod pachą ma sens? 🙊 od owulacji nie zauważyłam żadnych skoków temperatury, ale wiem ze owulka była bo potwierdzona monitoringiem
Termometr musi mieć kontakt z śluzówka, dlatego tylko pochwa lub w ustach pod językiem zaraz po przebudzeniu, przed wstaniem z łóżka, wmiare o tej samej porze 😁
 
Do góry