reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Staraczki 2021

reklama
W zależności od długości cyklu. Teraz miałam wybitnie długi cykl bo 39 dni, a owulacja była w 26 (opieram tę wiedzę na testach lh, badaniu proga i temperatury).
Okazało się, że moja faza lutealna ma 13 dni więc wychodzi na to, że owulacja jest mniej więcej 13 dni przed końcem cyklu [emoji16]
A wiecie kiedy macie owulacje?
 
Dlaczego nie koniec u Ciebie skoro wyniki masz idealne ..albo źle zrozumiałam? Co to mogą być za komórki jeśli nie rakowe przy wyniku asc h? A test na HPV jak się robi ? Robiłam cytologię rok temu w grudniu , była ok. Po porodzie wyszedł taki wynik jak Ci podałam. Miałam też w ciąży nadżerkę ...nie wiem co z nią teraz bo jak byłam na wizycie poporodowej to lekarz nic nie mówił. Jutro jadę po skierowanie na badanie histo. Ile czasu czekałaś na wynik bo mi lekarz powiedział , że 3-4 tygodnie ...bardzo długo. Ten wynik cytologii brzmi dla mnie jakoś groźnie ...czytałam że regularna cytologia dużo daje ale możecie ciąży coś się obudziło ?i nieważne że robiłam badania regularnie.
Tez mnie to dziwi i wydaje mi sie biopsja + kolposkopia wazniejszym badaniem, ale moze u mnie chodzi o to ze bardzo go cisne o ciaze i moze zeby nie bylo nwarotu. Sprawy onkologiczne wykluczone. Moze mam po prostu po ciazy stan zapalny i trzeba go zaleczyc bo dla dziecka i mnie moze byc taka postac rzeczy niebezpieczna, a moze mi hormony polecialy, a od tego tez takie kwiatki w cytologii. Nie mniej najgorsze mam za soba.
Jedź kolposkopie z wycinkami i lyzeczkowaniem kanalu. Przy asc h to juz nawet obligatoryjne. Bedziesz wiedziala na czym stoisz, a im szybciej Cie zapisza tym lepiej dla Ciebie i mniej strsu bo na badanie czeka sie nawet miesiac, a kolejny na wyniki, Ja przyfarcilam bo moj lekarz duzo moze wiec o ile badanie mialam od reki juz po tygodniu, tak wyniki hist pat odebralam dopiero po 4,5 tygodnia. Tu tez duzo mi moj lekarz pomogl bo widzial wyniki wczesniej wiec dal mi cynk po 2,5 tyg ze sa dobre... ale odbior tak jak widac... Jakas chora biurokracja czy cos...

No np komórki zapalne :) nie określone. Laborant widzi, że coś mu się nie podoba, ale nie wie co. Widzi dziwny obraz jak przez szybe.

Test na HPV jak cytolgie z tym ze test najlepiej w polowie cyklu. Niestety nie jest refundowany, a koszt zalezy czy chcesz z genotypami czy nie. Ja zrobilam z genotypami HPV na wszytskie 37, no i niestety mam te najbardziej onkogenne dwa. Ale w sumie nie ma reguly, ktos moze miec onkogennego i przzechoduje bezobjawowo a ktos z niskoogoennym ma juz dysplazje.

Moze taka cyto przez ta nadrzerke. Dowiesz sie po badaniu. No niestety czekanie najgorsze.

Mozliwe ze sie w ciazy obudzilo, bo czasem do infekcji hpv dochodzi dawno temu, a w momencie oslabienia organizmu ona wychodzi jak krosta od zimna.


Jesli karmisz i jestes oslabiona po ciazy wzmocnij swoj organizm. Nic sie nie stanie jak pobierzesz ascorvite c1000,d i cynk i pałęczki kwasu mlekowego. Diete trzeba wzbogacic wit a+e bo to tez wplywa regeneracyjnie na blony sluzowe, unikamy irygacji, nosimy barchamowe galoty, rezygnujemy z tamponow, mydlo najlepiej szare, ograniczamy slodycze i weglowodany :p no i papieroski i alkohol tez idzie won.

To tak w skrócie.... reszte Ci powie jutro lekarz :) Wspolczuje bo przerabialam to samo w listopadzie i mimo ze wyniki mam teraz cudowne to jeszcze nie koniec i laze rozezlona bo chcialabym zostac mama jeszcze w tym roku.
 
Ja pracuje w aptece i wiem jak to bywa od drugiej strony... Też mogłabym napisać książkę, przeszłam 3 pracodawców i tak naprawdę rządzi kasa... Nie zawsze mamy wpływ na to co sprzedajemy...
No wlasnie ta kolezanka mi opowiadala. Ją zwolnili bo by musieli jej dac awans/ podwuzke a taniej bylo z lapanki wziac po jakimś cosinusie :p Patrzac na to co sie dzieje podczas pandemii :D to zaraz bedziemy miec takich lekarzy z lapanki :p
 
reklama
Do góry